Forum Duyuruları: Valiz ve Pegasus (bilginize)
26-08-2010, 04:44 PM
Valiz ve Pegasus (bilginize)
arkadaşlar bu aralar hemen hemen herkes valizleri toparlıor sanırım. aklınızda bulunması sizin için iyi olabilecek bir duyuruda bulunmak istedim. 24 ağustosta isveç'e uçmuş bir şahıs olaraktan pegasus'un değişen valiz kurallarını sizlerle paylşayım. 38 kiloluk valizi doldurup bunları bırakamam kardeşim hepsi evladım gibi parası neyse verir götürürm demiştim. amma ve lakin büyük yani en büyük boy valizleri götürürseniz üstüne 200 tl bile verseniz kabul etmiyorlar uçağın kalkışına 15 dk kalan adamların bile ağırlıklarını çıkarttırdılar ki sanırım 1.5 mu 2 kilo mu neydi. bir de el bagajını da tartıyorlar onu da diyeyim ama sırt çantasını tartmıyorlar. fazla kiloları saklamak için şöyle bir kaç ana başlık sunabilirim:

1) el bagajınıza ek olarak çok da abartmamak kaydıyla sırt çantanıza birşeyler doldurup çantayı sırtınıza alıp görünmesin diye de ön cephenizi kapatacak şekilde artık şal mal bişeyler örtebilirsiniz.
2) laptop çantanıza da yine abartmamak kaydıyla ağır şeyler tıkabilirsiniz.
3) üstünüze en ağır kıyafetleri giyip en ağır botu giyip en ağır paltonuzu da elinize alabilirsinz.
4) unutmadan onu da diyeyim "parası neyse veririm" mantığını hayata geçiirebilmeyi çok isteyenler için: eğer orta boy iki valiziniz varsa o zaman üstüne para verebiliyorsunuz, ama diğer türlü olunca para da verseniz kabul edilmiyor.

erasmusum.com iyi uçuşlar diler efenim =D

Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul