Erasmus Forum
Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Ülkeler (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Polonya (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Konu: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? (/showthread.php?tid=14484)

Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - sabirsizefe - 08-02-2016 06:20 PM

İyi akşamlar,

2015-2016 Bahar döneminde Warsaw University'de olacağım. 16 Şubat'a bilet aldım fakat 2 aydır gelmeyen kabul mektubum yüzünden karşı üniversiteden aldığım güç bela scan ile başvuru yaptım bugün. Eğer mektup gelmeden scan ile havaalanında bir sıkıntı yaşar mıyım?

4 güne kadar vize başvurum(VFS GLOBAL İzmir'e yaptım) sonuçlanır mı? Bir belge imzalattılar 15 günde vizemin çıkamayabileceği ihtimalinin farkındayım diye. 15 gün bekler miyim? HuhHuh

Teşekkürler şimdiden cevaplar için.

RE: Polonya Vize Başvurusu kaç günde sonuç çıkar? - yyigitt - 08-02-2016 07:28 PM

Ben de İzmir'den 22 Ocakta kabul mektubunun scanı ile başvurdum. Daha bugün sonuçlanmış ve İzmir'e göndermişler. Yarın almaya gideceğim. 4 günde çıkan vizeler duydum ama işin tamamen konsolosluktaki çalışanlara kalmış ve normalde ortalama vizenin çıkma süresi 10 iş günü diyorlar.

RE: Polonya Vize Başvurusu kaç günde sonuç çıkar? - sabirsizefe - 08-02-2016 09:08 PM

(08-02-2016 07:28 PM)yyigitt Yazılan:  Ben de İzmir'den 22 Ocakta kabul mektubunun scanı ile başvurdum. Daha bugün sonuçlanmış ve İzmir'e göndermişler. Yarın almaya gideceğim. 4 günde çıkan vizeler duydum ama işin tamamen konsolosluktaki çalışanlara kalmış ve normalde ortalama vizenin çıkma süresi 10 iş günü diyorlar.

Sen hangi gün için vize istemiştin? Ben de pek ümitli değilim ama uçak bileti yanacak gibi gözüküyor. İzmir başvuruları İstanbul'a gidip dönüyor mu?

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - yyigitt - 09-02-2016 08:27 AM

15inde dönemin başlayacağını belirtmiştim 13ünde uçak biletim var. Umarım 14ünde falan vizem başlamaz Smile Bildiğim kadarıyla evet izmir, istanbulun yetki alanında bu yüzden oraya gönderiliyor.

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - sabirsizefe - 09-02-2016 11:52 AM

Hayırlısı olsun, vizeni alınca hangi günler arasında vermişler,bana da söyler misin?

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - yyigitt - 09-02-2016 10:47 PM

Henüz eve gelebildim. Şubat 12 sinden itibaren başlatmışlar. Teşekkür ederim sen de erken alırsın umarım.

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - sabirsizefe - 10-02-2016 05:19 PM

Hayırlı olsun inşallah benim de kısa sürede hallilur.

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - yyigitt - 10-02-2016 06:16 PM

Vizen çıktığında buraya yazar mısın tekrardan merak ettim Smile

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - omeeralp - 19-02-2016 01:16 PM

11 şubatta değerlendirmeye alınmış bugün 18 şubat hala bekliyorum. 4 günde çıkan vizeleri bende duydum biraz şans işi sanırım.

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - SeSSiZLiK - 19-02-2016 01:17 PM

Evet yoğunluğa göre değişiyor ama ortalama 10-14 günde elinizde olur.

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - sabirsizefe - 19-02-2016 02:56 PM

Benim bugün kargoya verildi dendi, 8 şubatta başvurmuştum ups ne zaman getirir bilemiyorum.

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - sabirsizefe - 22-02-2016 05:15 PM

Az evvel elime ulaştı, 19 Şubat'tan 8 Temmuz'a kadar vermişler.

RE: Polonya vize başvurusunun sonucu kaç günde çıkar? - omeeralp - 28-02-2016 03:41 PM

11 Şubatta değerlendirmeye alınan vizem 24 ünde teslimata hazırdı ve teslim aldım. Ortalama 7-10 iş gününe çıkıyor vize. Yarın Kielce'ye gidiyorum.

Kielce'ye gidecek olan dostlar varsa iletişime geçebiliriz. Herkese güzel dönemler diliyorum. İyi eğlenceler Smile