Erasmus Forum
ERASMUS ÜLKE DEĞİŞİMİ - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Ülkeler (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Diğer... (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Konu: ERASMUS ÜLKE DEĞİŞİMİ (/showthread.php?tid=16292)

ERASMUS ÜLKE DEĞİŞİMİ - zafershnn - 09-04-2019 11:44 AM

Merhaba arkadaşlar ben erasmus sınavımı kazandım tercihlerim arasında ilk sıralarda polonya vardı. En sondada makedonya yazmıştım ve makedonyayı öylesine tercih hakkımı doldurma amacıyla yazmıştım ve makedonya çıktı ben bunu polonya olarak değişmek istiyorum. Sizce böyle bir şey mümkün mü?

RE: ERASMUS ÜLKE DEĞİŞİMİ - omerfe - 09-04-2019 10:38 PM

En son tercihinizin çıkması önceki tercihlerinize yerleşmeye hak kazanamadığınız ve o kontenjanların başka öğrencilerle doldurulduğu anlamına gelir. Hak kazanamadığınız bir ülkeye gitmeniz mümkün değildir. Vazgeçen olursa belki şansınız olabilir.

RE: ERASMUS ÜLKE DEĞİŞİMİ - ertan2002 - 10-04-2019 01:05 AM

cok safca sormussun.. ilk tercihine yerlesemeyip, son tercihine yerlesip sonra da ilk tercihime gidebilir miyim diye sorman degisik olmus. dünya o kadar güzel, kolay degil Smile

bir arkadas cek cumhuriyeti'ni digeri polonya'yi kazanmisti, ama ikisi de birbirlerinin ülkesine gitmek istiyordu ve degistirdiler.. Böyle bi sey sen de yapabilirsin ama kimsenin makedonya ile degistirmek istedigini sanmam.

Eger gitmek istemezsen bi dahaki sefere tekrar sansini denersin.. tabi bazi okullar diyor ki vazgecersen bi daha basvuramazsin vs ama ilk asamada vazgectiginde bi sey olacagini sanma.. yine de emin olmak lazim

RE: ERASMUS ÜLKE DEĞİŞİMİ - zafershnn - 11-04-2019 02:12 PM

Arkadaşlar cevaplar için sağolun ama. Son tercihime yerleşme sebebim polonya daki kontenjanların dolmasından dolayı değildi. Benim derslerime en uygun eşleşen ülke olduğundan dolayı makedonya çıktı bana. HALA BİR ŞANSIM YOK MU ki

RE: ERASMUS ÜLKE DEĞİŞİMİ - ertan2002 - 11-04-2019 03:49 PM

polonya cikan kisi neden vazgecsin ki? simdi kalkip üniversite, ya sen polonya ya degil de makedonya'ya gideceksin deseler kabul eder mi? degistirebilecegini sanmiyorum.. Ama yine de gidip uluslararasi iliskiler ile konusup yedeklerden girmeye calisabilirsin.. ya da seninle yer degistirecek birini bulmalisin

RE: ERASMUS ÜLKE DEĞİŞİMİ - zafershnn - 12-04-2019 04:41 PM

Anladım teşekkür ederim . Peki makedonyaya gitsem schengen vizesi mi veriyorlar? Ben almanya gibi ülkere geçebilirmiyim makedonyadan bir bilgin var mı

RE: ERASMUS ÜLKE DEĞİŞİMİ - Seferi - 13-04-2019 01:56 PM

(12-04-2019 04:41 PM)zafershnn Yazılan:  Anladım teşekkür ederim . Peki makedonyaya gitsem schengen vizesi mi veriyorlar? Ben almanya gibi ülkere geçebilirmiyim makedonyadan bir bilgin var mı

Makedonya schengen üyesi değil,yani Makedonya vizesi veya oturumu alırsan Almanya veya diğer schengen ülkelerine bu vize ile gidemezsin maalesef.O yüzden ayrıca yeni bir schengen vizesi alman lazım.Benim şahsi fikrim schengeni Makedonya dan alman daha kolay.Kokaylıklar dilerim !