Erasmus Forum
Yüksek Lisans Erasmus Problemi - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Erasmus (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Erasmus Karışık (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu: Yüksek Lisans Erasmus Problemi (/showthread.php?tid=16314)

Yüksek Lisans Erasmus Problemi - unecartepostale - 13-05-2019 11:09 AM

Merhaba,

Yüksek lisans öğrencisiyim. Bu sene Eylül ayında tez dönemim başlayacak. Bu dönem için Yunanistan’da Erasmus yapma hakkı kazandım. Hocam, orada 30 ECTS ile bir ders seçmem kaydı ile erasmus yapabileceğimi söyledi. Ancak bu dersler “tez dersi” olmalıymış, yani tez dersine geçmeliymiş. Çünkü benim ders dönemim bitmiş olacak ve tüm derslerimi vermiş olacağım.

Ancak Yunanistan’daki üniversitede 30 ECTS’yi tamamlayacak “yüksek lisans” dersleri var, tez dersi değil. Hocam ve sosyal bilimler enstitüsü tez değil de yüksek lisans dersi seçersem gidemeyeceğimi söylüyorlar.

Bu konuda hiçbir çözüm yolu yok mudur? Sonuçta Yunanistan’daki üniversite 30 ECTS’yi tamamlayacağım dersler seçebileceğimi söylüyor. Ancak bunlar tez dersi değil.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

RE: Yüksek Lisans Erasmus Problemi - sometimes - 29-05-2019 09:00 PM

(13-05-2019 11:09 AM)unecartepostale Yazılan:  Merhaba,

Yüksek lisans öğrencisiyim. Bu sene Eylül ayında tez dönemim başlayacak. Bu dönem için Yunanistan’da Erasmus yapma hakkı kazandım. Hocam, orada 30 ECTS ile bir ders seçmem kaydı ile erasmus yapabileceğimi söyledi. Ancak bu dersler “tez dersi” olmalıymış, yani tez dersine geçmeliymiş. Çünkü benim ders dönemim bitmiş olacak ve tüm derslerimi vermiş olacağım.

Ancak Yunanistan’daki üniversitede 30 ECTS’yi tamamlayacak “yüksek lisans” dersleri var, tez dersi değil. Hocam ve sosyal bilimler enstitüsü tez değil de yüksek lisans dersi seçersem gidemeyeceğimi söylüyorlar.

Bu konuda hiçbir çözüm yolu yok mudur? Sonuçta Yunanistan’daki üniversite 30 ECTS’yi tamamlayacağım dersler seçebileceğimi söylüyor. Ancak bunlar tez dersi değil.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Dostum merhaba, ben de benzer bir durumdayım ama benimki daha ilginç. Bana 30 akts lisans dersleri seçmem gerektiğini söylediler. Hiçbir şey anlamadım. Daha önce verdiğim dersi tekrar alıp karşıdaki okulla eşleştirmem gerekiyormuş.