Erasmus Forum
Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Erasmus (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Erasmus Vize İşlemleri (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Konu: Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci (/showthread.php?tid=16376)


Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci - akaozN - 29-08-2019 11:37 AM

Merhabalar, 19 ağustosta İstanbul Alman konsolosluğunda randevum vardı, maddi yetersizlik gördüklerinden benden bloke hesap istediler, Fintibadan bloke hesabımı açıp parayı aktarma işlemlerini geçtiğimiz haftasonu hallettim ve bu pazarteside banka dökümünü güvenliği geçtikten sonraki kapı girişindeki görevliye teslim ettim. Bundan sonraki süreç hakkında tecrübeleri olan var mı? okulum eylülün 16'sında başlayacak o zamana kadar vizem basılıp yollanır mı sizce? Ve eğer olurda herhangi bir belge eksikse veya olumsuz bir durum varsa bize ulaşıyorlar değil mi? yoksa bizim mi bir şekil süreci arayarak ya da e-mail atarak takip etmemiz/yönetmemiz gerekir? (Hibeli olarak Erasmus progamıyla gidiyorum bu arada.)


RE: Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci - ertan2002 - 30-08-2019 01:36 PM

almanya icin kesin net bilgim yok ancak sürec genellike ayni.. Vizeni almanya'daki yabancilar ofisi onaylayacak. eksik belgelerin gönderilmisse ve belgelerinde bi sikinti yoksa vizeni alirsin. Yine eksik varsa ulasirlar sana. Ama bi sikinti cikacagini sanmam. Almanya gibi bir kac ülke artik hibe harici ektra para göstermeni istiyorlar, yani o kisim da normal artik. Vizen yetisir mi bilinmez. O yüzden biletini henüz alma. Erken gelir diye düsünüyorum ama bunun garantisini kimse veremez. Onlarin keyfine ve yogunluguna bagli.


RE: Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci - AYSEG - 30-08-2019 08:13 PM

ben italya vizesi için Cuma günü başvurdum. diğer hafta salı günü mesaj geldi alabilirsiniz diye. sorun yoksa sizde çok beklemezsiniz sanırım.


RE: Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci - iremm20 - 25-09-2019 01:27 PM

Merhaba, size kaç gün sonra dönüş yapıldı? Benimkini de yetersiz gördükleri için garantör belgesi sundum cuma günü kapıdan teslim ettim. 8 gün sorası için uçak biletim var