Erasmus Forum
TÜM DERSLERDEN KALMAK - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Erasmus (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Erasmus Karışık (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu: TÜM DERSLERDEN KALMAK (/showthread.php?tid=16801)

TÜM DERSLERDEN KALMAK - kardelen01 - 25-01-2022 08:43 PM

Merhaba arkadaşlar ben İtalyada erasmus yapıyorum. Dersler italyanca fakat hocalar sınavı ingilizce yapacakmış. Sorun şu ki ders notları italyanca ben ingilizceye çevirip çalışıyorum fakat akademik ingilizce çok zor hiçbir şey anlamıyorum. Haliyle aldığım 4 ders var hepsinden kalacağım gibi görünüyor. Hepsinden kalmamız bir sıkıntı doğurur mu? Ya da ne gibi bir yaptırımı olur? Çok stresli bir durumdayım umarım yardımcı olursunuz.

RE: TÜM DERSLERDEN KALMAK - ertan2002 - 25-01-2022 09:19 PM

benim bildigim bir sikinti olmaz. Eger okulu tamamlarsan, ona dair bir kagit gönderecekler üniversitene. Derslerden kalman önemli degil, zaten transkripte yansitmiyorlar onlari. Benim bir arkadasim da portekize gidip ayni sorunu yasamisti, sadece ingilizce dersinden gecmisti.. Aslinda gitmeden önce arastirip ona göre tercih yapmaniz lazimdi, gecmis olsun

RE: TÜM DERSLERDEN KALMAK - kardelen01 - 25-01-2022 09:49 PM

(25-01-2022 09:19 PM)ertan2002 Yazılan:  benim bildigim bir sikinti olmaz. Eger okulu tamamlarsan, ona dair bir kagit gönderecekler üniversitene. Derslerden kalman önemli degil, zaten transkripte yansitmiyorlar onlari. Benim bir arkadasim da portekize gidip ayni sorunu yasamisti, sadece ingilizce dersinden gecmisti.. Aslinda gitmeden önce arastirip ona göre tercih yapmaniz lazimdi, gecmis olsun

Sorma hocam cahillik işte. Ben fakültemin ilk erasmus öğrencisiyim daha önce gitmiş tecrübelerinden faydalanacak kimse yoktu. koordinatörüm hiçbir şey bilmiyor umrunda da değildi zaten.Her şeyi ben hallettim ona sadece imza attırdım. Eğer ki böyle olacağını bilsem staja gelirdim. Çok pişmanım maalesef.