Erasmus Forum
İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Ülkeler (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: İrlanda (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ (/showthread.php?tid=4204)

İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - young_hakan - 30-07-2011 01:06 PM

Herşeyi sorabilirsiniz.Elimden geldiğince cevap veririm.

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - young_hakan - 08-08-2011 12:08 PM

Oylamada yüksek lisans önde gidiyor! Bence hertürlü İrlanda =)

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - elektrowolf - 26-08-2011 01:49 AM

eeeee anlatmayacak mısın nasıl oluyor bu işler

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - young_hakan - 29-08-2011 10:27 AM

Herşeyi anlatmaya kalkarsam 2-3 sayfa tutar =) Aklınıza takılan soruları sorun yardımcı olmaya çalışırım. Benim İrlanda merakım 2010 yılının yaz ayında oraya yaz okuluna gittim.1,5-2 ay kaldım. Nerdeyse herşeyi biliyorum. =)

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - emmikızı - 10-09-2011 01:24 AM

merhaba ben irlandaya gitmeyi istiyorum ama öncelikle iletişim fakültesi var mı bilmiyorum ?

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - young_hakan - 15-09-2011 02:54 PM

İletişim fakültesi var.İrlandaya gitmek sanıldıgı kadar kolay olmuyor. Prosedür çok. Vize alırken bile diğer ülkelere göre daha fazla masraf cıkıyor.Başka sorunuz var mı?

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - uhdydghs - 19-09-2011 01:50 AM

arkadaşlar ben şuanda italyada erasmus öğrencisiyim ve irlandayı görmek hayalimSad naısl gelebilirm? nerede kalabilirim hiç bilmiyorum, bu arada yeşil pasaportum olduğundan vize sorunum da yok, mutlaka görmem gerekiyor irlandayı....bilgi verirseniz çok sevirim,

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - Soledad - 20-09-2011 10:35 PM

bilgisayar mühendisliği var mı peki? ve ktü ile anlaşmalı mı? bilen var mı acaba?

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - young_hakan - 23-09-2011 07:23 PM

uhdydghs Shengen vizen varsa neden olmasın =) ben hatta dublin'den liverpoola gemi ile geçmiştim. Sorun olmuyor.Bilgi verdim zaten diğer yazılarımıda okuyabilirsin!
Soledad bilgisayar mühendisliği olmayan ülke var mı? karadeniz teknik üniversitesi heralde ktü. Bunu okuluna sormalısın!

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - vagueness - 26-09-2011 01:58 AM

İrlanda'da Erasmus staj düşünüyorum. Bilgin var mı?

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - young_hakan - 30-09-2011 03:38 PM

yok hayır!

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - bradega - 04-10-2011 08:57 AM

elektronk müh okuyorum ve erasmusla ders geçebileceğim bi ülke istiyorum.polonya gibi Smile ...
kolay ders geçebileceğim başka ülkeler olup olmadığını öğrenebilir miyim???

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - zwitter - 04-04-2012 08:44 PM

arkadaşlar benim önceliğim ingilizcemi geliştirmek. irlandada başvuru yapabileceğim üniversite var mı? bölümüm biyoloji... yardım...

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - young_hakan - 18-04-2012 06:01 PM

bradega erasmus programına katılacaksan zaten polonya,irlanda,macaristan gibi ülkelere gideksin. Ve bu ülkelerin içinde en iyi İrlanda.tarih açısında çok iyi,iklime gelirsek yağmuru ve hafif soğuğu seviyorsan durma =). Sadece kolay geçilebilecek dersler değil herşeyiyle artı ve eksileriyle ele almalısın. Dublin türkiyenin karadenizi gibi. Ben 6-7 hafta kaldım dublinde 1 haftada shannon 1 haftada cork 'da kaldım.Gerçekten güzeldi.Herşey doğal . En önemli konu İrlanda'nın nüfusu az olduğundan çok sessiz diyebilirim. =) Yardımcı olmuşumdur inş. =) Görüşürüz.
Zwitter İrlandaya gitmeden önce mutlaka kendini anlatabilecek kadar ingilizce öğren . İrlandada üniversitede tercih az. Etmeyede çok luzumu yok aslında Çünkü okulların Yıllık eğitim ücretleri 35-45 bin tl arası değişiyor. En önemli ve gelişmiş üniversitesi Trinity üniversitesidir.Zaten Türkiyedeki kadar üniversiteleri yoktur.5-10 tane üniversite var.Ülke çok göç verdiği için yaşlı nüfus yoğunlukta.Eğitim danışmanlarına güvenme çünkü çok abartırlar siteleride biraz takip edersen. İrlandada işsizlik hat safada ve danışmanlık sitelerine bakarsan işsizliğin olmadığı ülke gibi yazılar sıkça görebilirsin.Ülkenin ekonomisi kötü ama doğal güzelliği var. Gezmeye,eğitim almaya gidersen süper olur.
Meşhur İrlanda Üniversiteleri;
http://www.tcd.ie/
http://www.dcu.ie/
http://www.ucd.ie/

Sana tavsiyem Türkiye'de okuman . Bütçen varsa İrlanda yerine 1. tercihin Japonya 2. tercihin Çin veya Amerika'yı düşün. Çünkü artık Avrupa kıtasındaki ülkeler bitti ve çöküşte ve Amerikada çöküşte. Doğu gelişmekte ve yükselmektedir. Fiyatları daha düşüktür ve iş bulma olanakları çok yüksek.Bende yükseklisans için Japonya,çin veya koreyi düşünüyorum.Ama ben seni yönlendirmek istemem tabi gönlünden oralarda geçiyorsa gidebilirsin =) İRlandada İngilizceleri şivelidir. Yani Türkiyenin batısındaki bir insanın konusmasıyla doğudaki insanın konusması gibi. yada kuzeydekiyle güneydeki gibi. İngiz ingilizcesi konusmuyorlar. Kelimeler biraz daha uzuyor. Biyoloji hakkında bilgim yok fakat illaki vardır. Ve bu arada Banka hesabında yaklasık 40-50 milyar olması lazım. Ben 2 aylık vize için yaklasık 10.000 Tl istediler. Oturma izni için flnda 100.000 Tl isteniyor. Yoksa vize iptal ediliyor.İStanbul İrlanda fahri konsolosluğu merterde haberin olsun. Başka Gitmeden önce mutlaka Banu Avar'ın İrlanda gezisini okumanı öneririm. Çünkü ülke savaştan yeni çıktı gibi bişey. Kuzey İrlanda Belfast bölgesi biraz karışık haberin olsun.İrlanda biraz pahalıdır.Taksiye binmenin yanı sıra toplu taşımada gerçekten pahalıdır. İstanbula pahalı diyorsan gitme =) St.peterburg gibi herşey ateş pahası. =) Thy ile Dubline direk uçabilirsin.yaklasık 4 - 4,5 saat sürer. Ülkede karayolundan çok tren ağı çoktur.Ve çok iyi işliyor sistemleri. Evleri ve kapılarıyla meşhur binalar vardır görmen i tavsiye ederim.Öyle işde baska soruların olursa yazabilirsin cvp veririm. E-mail adresim. young_hakan_18@hotmail.com yardımcı olduysam ne mutlu...

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - yazgan_rmt - 17-06-2012 05:49 PM

arkadaşlar aranızda şuan İrlanda'da olan kimse var mı aranızda?

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - kenanemree - 24-06-2012 06:29 AM

ya hangi üniversiteleri seçebiliyoruz ben 2012-2013 te gelicem sanırım işlemlere pazartesi başlıycaz bölümüm mekatronik Smile

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - young_hakan - 06-07-2012 05:10 PM

Buyur sorunu bana sorabilirsin yazgan
Fazla bir seçeneğin olmaz İrlandada az sayıda üniversite olduğu için.

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - yarullah - 11-09-2012 11:45 AM

yazılanlar arasında irlanda'daki ev veya yurt kiraları hakkında bir şey göremedim. bilginiz varsa paylaşır mısınız?

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - young_hakan - 29-10-2012 01:21 PM

İrlandada ev kiraları oldukça yüksek yurt daha mantıklı

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - pıtırak - 23-03-2013 03:27 PM

merhaba,ben İrlanda'ya staja gideceğim ancak kalacak yer konusunda bir bilgim yok.3 kisiyiz ve ucuz kalabileceğimiz bir yer istiyoruz . Nereyi önerirsiniz?

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - emachine - 05-04-2013 06:28 PM

(23-03-2013 03:27 PM)pıtırak Yazılan:  merhaba,ben İrlanda'ya staja gideceğim ancak kalacak yer konusunda bir bilgim yok.3 kisiyiz ve ucuz kalabileceğimiz bir yer istiyoruz . Nereyi önerirsiniz?

Stajiniz ne kadar surecek? Ben de Google'da calisacagim muhtemelen ve bu konu hakkinda pek fikrim yok. Belki ortak bir daire vs tutulur.

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - sumbulzadevehbi - 21-04-2013 03:12 PM

İrlanda'da Erasmus staja hak kazandım. Yalnız vize başvurusunda Erasmus hibesi yanında banka hesabında para göstermek gerektiğini duydum. Doğru mudur, doğruysa 3 ay için ne kadar para göstermek gerekmektedir? Bilen var mı?

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - karabuk_78 - 02-07-2013 01:32 PM

iyi günler. ben staj amaclı irlandaya geldim henüz birkaç gün oldu. ama yeme içme konusunda sıkıntı yasıyorum. yardımcı olur musunuz..ayrıca cork da kalacak yer olarak nereyi tavsiye edersiniz..

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - mranasebastian - 09-09-2013 12:11 AM

Merhabalar, ben irlandada work and study programına katılmak istiyorum.daha önce sorduğumda yurt dışı danışmanlık şirketi yeşil pasaport ile başvura mayacagimi mavi olması gerektiğini söyledi.pasaportum temmuzda süresi bitiyor, sonuçta gideceğim program 6ay dil okulu.bir konu da, üniversiteden yeni mezunum, vize işleminde öğrenci proseduru olmayacak.gerçekten yeşil pasaport kabul etmemeleri gibi bir şey var midir?

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - warr - 17-11-2013 04:49 PM

İngilizce eğitimi alıyorum intermediate seviyesindeyim irlanda eğitime devam etmek istiyorum.8 aylık bir eğiitm e başvuracağım.Vize almak için hesapta beklemesi gereken para miktarı ne kadar olur acaba vize için özel şartlar var mı ? teşekkür ederim.İşletme mezunuyum ve uluslararası ilişkiler öğrencisiyim.

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - nezih - 18-10-2014 02:36 PM

.....
İrlanda da Antropoloji eğitimi ve bu alanda çalışma imkanları üzerinde bilgi alabilirmiyim

RE: İRLANDA HAKKINDA HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ - sunshine-2014 - 05-12-2014 06:54 PM

Merhaba,Ocakda İralnda Dubline gidiyorum, Arkadaşlar lütfen orada yaşayan türk ögrenciler varsa kalacak yer konusunda benimle ileitşime geçiniz, lütfen rica ediyorum, yardıma ihtiyacım var, teşekkürler