Erasmus Forum
Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Ülkeler (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Çek Cumhuriyeti (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Konu: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? (/showthread.php?tid=634)

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - nzyph - 23-07-2009 07:28 PM

ben biraz geç kaldım başvuru için. en azından böyle tahmin ediyorum.

vize taleplerini ne kadar sürede cevaplıyorlar? bu konuda bir tecrübe ya da bilginiz var mı?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kemo - 24-07-2009 02:02 AM

daha geçen sene giden arkadaşa vize bir ayda çıkmış arkadaşım ,sözde benim de akademik takvim eylülde başlıyor ben de vize için hiçbir şey yapmadım ( nerden başlayacağım konusunda en ufak bi fikrim de yok desem yalan olmaz !!! ) bizim üst devre panik yapma dedi bana !!! ben de sana diyeyim o zaman Smile bu gerekli evraklar konusunda net bir bilgin varsa yardımcı olabilirsen çok sevinirim nzyph !!!

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - hamur - 24-07-2009 11:31 AM

ben başvurumu yaptım 1 ay sonra aramaya başla çıkınca gelir alırsın dediler ama 1 ay sonra çıkıcağına hiç umudum yok. benden sonra başvuran birine de 2 ay sonra çıkar demişler belli olmaz yani bence biraz panik yapsanız iyi olur. Zaten randevu sisteminde hata vardı randevu almak bile zor (düzeldimi bilmiyorum)
ankaradan başvuru için gerekli belgeler

PASAPORT: KİŞİNİN ÇEK CUMHURİYETİNDEN TÜRKİYEYE DÖNÜŞ TARİHİ İTİBARİYLE EN AZ 3 AY DAHA GEÇERLİ OLAN.
BAŞVURU FORMU:DOLDURULMUŞ VE ÜZERİNE UYGUN EBATTA RESİM YAPIŞTIRILMIŞ.
KABUL BELGESİ: ÇEK CUMHURİYETİNDEKİ OKULDAN ALINMIŞ, OKULUN ANTETLİ KAĞIDINA; ÖGRENCİNİN ADI SOYADI VE ÖĞRENİM GÖRECEĞİ KESİN TARİHLERİN BELİRTİLDİĞİ ORİJİNAL VE ÇEKÇE BELGE.
KALINACAK YER İLE İLGİLİ BELGE: ÇEK CUMHURİYETİNDEKİ OKULDAN ALINMIŞ, OKULUN ANTETLİ KAĞIDINA; ÖGRENCİNİN ADI SOYADI VE KALIŞ TARİHLERİNİN BELİRTİLDİĞİ ORİJİNAL VE ÇEKÇE BELGE.
FİNANSAL BELGE:TÜRKİYEDEKİ OKULDAN ALINMIŞ, OKULUN ANTETLİ KAGIDINA; ÖĞRENCİNİN AYLIK ALACAĞI BURS MİKTARININ BELİRTİLDİĞİ BU BELGE TEMİN EDİLDİKTEN SONRA, ÇEKÇEYE TERCÜME ETTİRİLİP, NOTERE ONAYLATILACAKTIR. (ÇEKÇE VERSİYONU)
SEYAHAT SİGORTASI: TEMİNAT LİMİTİ 30,000 EURO OLAN ÇEK CUMHURİYETİNDE GEÇERLİLİĞİ BULUNAN TARİH OLARAK KİŞİNİN ÇEK CUMHURİYETİNDE KALACAGI SÜRENİN EN AZ BİR GÜN ÖNCESİNİ VE BİR GÜN SONRASINI DA KAPSAYAN ORİJİNAL BELGE. ( İKİ NÜSHA ALMANIZ TAVSİYE OLUNUR )
SABIKA KAYDI BELGESİ: BU BELGEYE APOSTIL MÜHÜRÜ YAPTIRILIP, MÜHÜR DAHİL ÇEKÇEYE ÇEVİRİ YAPTIRILIP, DAHA SONRA NOTERE ONAYLATILACAKTIR.
EK OLARAK
YUKARIDA BELİRTİLEN TÜM BELGELERİN FOTOKOPİSİ.
PASAPORT FOTOKOPİSİ:PASAPORTUN SADECE İŞLEM GÖRMÜŞ (DOLU) SAYFALARININ FOTOKOPİSİ İKİ KEZ ÇEKTİRİLECEKTIR.
BAŞVURU FORMUNUN FOTOKOPİSİ: BAŞVURU FORMUNUN FOTOKOPİSİ A3 KAGIDINA, ORİJİNAL BOYUTUNDA OLDUĞU GİBİ ÇEKTİRİLECEKTİR.
İKİ ADET EK FOTOGRAF.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - nzyph - 25-07-2009 10:23 PM

arkadaşlar, ab ofisimden bilgi aldım. ankara büyükelçiliği 2 hafta ile 1 ay arasında veriyormuş vizeyi. sürenin bu kadar olmasının nedeni de, belgeleri Çek Cumhuriyeti'ndeki yabancılar polisine göndermeleriymiş.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kemo - 26-07-2009 03:02 AM

nzyph arkadaşım işin komik olan tarafı büyükelçilikten randevu alabilmen daha uzun sürüyor, internet adresinde bir problem war,visapoint ' den 5 gündür randevu alamıyorum .. daha da kotüsü en erken tarih olarak 12 ağustos'u gosteriyorlar onda da " dolu başka bir günü seçin " diyor malesef.ben bir seyahat şirketiyle anlaştım, adamlar istediğin gün randevu alıp 5-6 gün içerisinde vize alıyoruz diyor.başarı oranları çok yüksek ve ozellikle çek cumhuriyeti hiç sekmemiş, araştırdım ve şirket gerçekten sağlam,itin kopuğun elinde değil yani...fiyat 130 euro, fakat ek olarak yaptıracağın 60 euroluk ( 30000 euro teminatlı sigortadan bahsediyorum ) sağlık sigortasını onlar hallediyor ücret talep etmeden..kısacası 70 euro gibi bir fark şirketin emeği oluyor...ee naapalım denize düşen yılana sarılacak artık şakası yok bu işin...sana kolay gelsin dostum...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - boom - 06-08-2009 08:20 PM

selam kemo şu bahsettiğin şirketin ismini cismini varsa tel nosunu falan yazar mısn bende ist. kons. luğundan 19 ağustosa randevu aldım eylülde okul başlıyo napcam bilmiyorum acil cvp bekliorum şimdiden çok teşekkür ederim..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ous35 - 08-08-2009 11:52 AM

evet kemo şu şirket hakkında biraz daha bahsedermisin??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ohhannesburger - 10-08-2009 02:38 PM

merhabalar,
ankara konsolosluguna sahsen basvurmadan vize alaniniz var mi? bi de vize ciktiktan sonra adresinize kargoyla gonderiyolar mi ya da bir baska kisi sizin yerinize alabiliyor mu?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - clubber007 - 17-08-2009 12:57 PM

merhaba arkadaşlar.bana bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
ben hayatımda böyle saçma bir olay görmedim.visapoint.com a girioyorum orda yne o saçma formlardan doldurtuyorlar,wc ye bile gitsek o formu istiyorlar.neyse en sonda karakterleri yazın onaylamak için (mesela,GHT67K)gibi.yazıyorum bunu herşekile büyük küçük aaralıklı,ama her halukarda yanlış kod girdiniz diyor.dolayısıyle randevu vermiyor.bu randevuyu alabilmek için neyapmam lazım?25 ağustosta çıkmam lazım.1haftam kaldı ve benim hala elimde vizem yok.bırakın vizeyi randevuya bile gidemedim.herşey saçma mı olur böyle ya.nolur yardımcı olun.teşekkürler.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - sopar_22 - 18-08-2009 05:16 PM

merhaba clubber visapoint sayfasını ingilizce olarak değiştir ve bi kaç defa da öyle dene ok ben o şekilde randevu aldım..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ohhannesburger - 18-08-2009 06:52 PM

randevu almadan direk git derim bu saatten sonra kaybedecek bi seyin yok ayrica ayin 25'inden once alman imkansiz gibi,eger uzun sureli alacaksan zaten soylemeye gerek yok.
ben bugun ankara konsolosluguna gittim, eylul ayinda sadece 1 hafta kalicam, kisa sureli vizeye basvurdum(kisa donemler icin vize randevusuna gerek yok bu arada) bana 1 hafta sonrasi alacagima dair kart verdiler.
anlatmak istedigim ise bugun sabah 09:30 gibi gittim ve hic kimsecikler yoktu, en onden (belgelerim de tamamlanmisti zaten ) basvurumu yaptim.
tavsiyem form'u hazir doldurmus sekilde gidin.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - cdusunceli - 22-08-2009 10:12 PM

ben de ankaraya başvurdum beraber aynı günde başvurduğum arkadaşımın çıktı ama bana geri dönen olmadı arıyorum açan yok zaten.buaralar büyükelçilikten aranan var mı?40 gün oldu ben başvuralı.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - Terrible - 26-08-2009 11:55 AM

Bizim arkadaşlara 2 ay gibi bir sürede çıkmış vize. Bu nasıl iştir anlamadım resmen caydırma politikası uyguluyorlar.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - clubber007 - 10-09-2009 11:33 PM

merhaba arkadaşlar bilg,ler için çok teşekkürler.evet ben bilmiyordum randevuya gerek olmadığını,ve sürekli randevu alabilmek için uğraşıyordum,en sonunda sinirlenip valizimi topladım gittim belgelerımle konsolosluğa.1hafta sonrası için bir kart verdiler arkdşın dediği gibi.1hafta sonrada aldım yani ayın 26sında Smile ve bugun de döndum.
kısa dönemler(3aydan az olan)ıcın randevu yok,yani konsolosla görüşmüyorsunuz.
Bu arada şiddetle burdan şunu söliyeyim,orda çalışan bir bayan var,gittiğinizde mutlaka sizde görceksiniz,yazıklar olsun ki öyle yüzsüz bir insanı öyle bir yerde çalıştırıyorlar!!insanın yüzüne bile bakmıyor,yaptığı işin önemini bile bilmiyor buna rağmen öyle birini orda çalıştırıyorlar Sad
Ayrıca benden tavsiye bilmeyenlere,eğerki yurtdışına çıktıysanız ilk gün hemen en yakın karakola gidip orda oluşunuzu bildiren imzanızı veriniz.yoksa benim gibi 40 euro ceza ödersiniz!!
teşekkürler..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - gülfidan - 09-07-2010 11:42 AM

CLUBBER peki basvuru formunu kısa dönem vizeler için de istiuyorlar mı ben 2 sine de basvuracgımda ?
kısa dönem vize için de belgelerin fotokopisini versem olur mu acaba

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kubil6y - 09-07-2010 12:35 PM

gulfidan kisa alip daha sonra uzuna cevirmenin bir yolu var mi? uzun icin randevu alamiyorum Sad

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - gülfidan - 14-07-2010 12:37 PM

ya sanırım kısa alıp çek cumhuriyetine gidince turist vizesi olarak uzatma imkanı varmıs ama oturma izni olmadan ülke değştrmek mümkün olmuyormus aynı zamanda orda erasmus öğrencisi olup da turist vizesi olarak uzatamayanlar da mevcut bu yüzden uzun dönem vizeye de basvuru yapmalısın bence
basvuru sayfasının dilini ingilizceye cevirmeyi denedin mi cevirmezsen hata veriyor sürekli

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - viper - 16-07-2010 03:57 PM

Arkadaşlar ben 11 Ağustosa randevu aldım ne kadar sürede vizeyi verirler yetişir mi acaba???

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - Ryk3n - 16-07-2010 09:50 PM

bende 16 agustosa aldım yetisir insallah problem olmaz anca alabildim ...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ADA - 20-07-2010 02:53 PM

arkadaşlar visapoint sürekli hata veriyor siz randevuyu nasıl aldınız ???

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - goestha - 20-07-2010 05:24 PM

Sayfanın dil seçeneğini sağ üstteki kısımdan İngilizce'ye çevirince ısrarlı bir kaç denemeden sonra kabul ediyor.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ADA - 21-07-2010 05:32 PM

Teşekkürler goestha, sonunda randevumu alabildim=))

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - viper - 23-07-2010 07:54 PM

Arkadaşlar istanbuldan vize almak için ikametgah belgesine gerek var mı? Yoksa ankara çok geç tarihe randevu veriyor

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - scdoganay - 02-08-2010 11:07 AM

bu gün bir bayan ile konuştum telefonla ankara büyükelçiliğinden. görüşme sırasında gidiş tarihinize bakıp ona göre veriyorlar sorun olmaz dedi benim gidiş tarihim ile randevu arasında 15 gün var. sıkıntı yapmamıza gerek yok galiba.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - viper - 02-08-2010 12:20 PM

vizeniz 1 ayda anca çıkar yazıyordu sitede inş senin dediğin gibi kısa sürede verirler...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - scdoganay - 03-08-2010 07:49 PM

aslında tamamen onların yalancısıyım Smile.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - seyhmus21 - 16-08-2010 04:35 AM

slm arkadaslar ben 24 hazıranda basvuru yaptımbugun 52.gun daha cıkmadı ve bana 60 gun sonra arıycaz gelıp kendın alıcaksın dedıler yanı ne baskası alabılıo ne de kargoyla gonderılıo.yanı bana soylenen o.evraklara gelınce herseyı cekce ıstıyorlar apostıl muhurune kadar. yoksa kabul etmıyıp bastan hazırlatıyorlar. randevuya gelınce turkce sayfada randevu alamıyorsun ıngılızceye cevırmen gerekıyor. evrak masraflarını merak edıyorsanızda ortalama 40-50 euro seyahat sıgortasına gıdıyor. ve konsolosluga teslım edecegınız her sayfa ıcın cekceye cevırmek 30tl notere onaylatmak 67,5 tl bunlar arkalı onlu olursa halıyle artıyor. hazırlıycagınız evraklarda sızın okulun kabul belgesı cek cumhurıyetındekı okulun kabul belgesı konaklama belgesı apostılmuhurlu sabıkakaydı ve okuldan alacagınız hıbeyı gosteren fınansal bır belge tabı bunların hepsı cekceye cevrılıponaylatılıyor hesabını sız yapın artık..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - singon - 19-08-2010 01:24 PM

selamlar olsun kader arkadaşlarımSmile seneye bir yıllığına pardubice de olacağım.8 temmuz da ankaradan vize başvurusu yaptım ve tam 28 gün sonra vizem hazırdı.6 ağustosta aradılar.ben de geçen hafta gidip aldım.umarım hiçbirinizinki bir ayı geçmez.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - nrcn - 19-08-2010 05:41 PM

arkadaşlar ben 26 temmuzda başvurmuştum bugün vizemin çıktığını haber verdiler.1 ay bile olmadan çıktı yani.2 ay sürmüo çıkması.İnş siz de en kısa zamanda alırsınız bu haberi
özel mesaja cvp veremedim sürekli hata verio soran arkadaşım istanbul konsolosluğuna başvurdum..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - gülfidan - 19-08-2010 06:45 PM

aman tanrıımmm Smile
ben de senden 1 hafta sonra basvuru yaptım cok heveslendim simdi mutlu oldum senin adına da kendi adıma da Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - nrcn - 20-08-2010 11:13 AM

gülfidan umarım en kısa zamanda müjdeli haberi alırsın Smile)

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - selin_çek - 20-08-2010 07:16 PM

arkdşlar vizem çıkmışBig Grin belli bir gün varmı vize verimi için yoksa istedğim gün almaya gideblrmiyim? bilgisi olan var mı??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 20-08-2010 07:40 PM

vizen hayırlı olsun selin öncelikle..
vizeni hafta içi saat 11 ile 13 arasında gidip alabilrsin.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - selin_çek - 20-08-2010 07:53 PM

çok teşkkrler:)ama 12 ile 14 arası kapalı değil mi konsolosluk

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 20-08-2010 07:59 PM

saatleri yanlış yazmışım.. şimdi sitesine batım

Vize bölümü:
Pazartesi - Cuma 09:00-11:00 ve sadece pasaport alımları için 13:00-14:00 saatlerinde açıktır.

http://www.mzv.cz/istanbul/tr/vize_ve_konsoloslukla_lgili_bilgiler/di_er_basl_klar/baskonsolosluk_idari_ve_vize_bolumleri.html

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - selin_çek - 20-08-2010 08:15 PM

ankara içinde aynıdır heralde çok çok teşkkr ederim=)

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 20-08-2010 08:17 PM

ankara için farklı olabilr.. çünkü vize için saat 2 de çağırıyorlar. muhtemelen daha erkendir. istanbulda vize için 9-11 arası.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - selin_çek - 20-08-2010 08:21 PM

hmmm peki ben bi araştıraym ozamnSmile çok teşkkrler ilgineSmile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - zikrican - 21-08-2010 02:58 PM

ben de 2-3 hafta önce aldım vizemi sabah 9-12 arası pasaportunu veriosun, öğleden sonra saat 2.30 gibi falan da tekrar pasaportunu vizelenmiş haliyle Smile alıyosun

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 22-08-2010 03:44 AM

sizi bıraktıgınız telefondan mı aradılar??ben 24 haziranda başvurdum arayacagız dediler hala aramadılar....

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - zikrican - 22-08-2010 06:26 PM

evet bıraktığın telefondan arıyolar, ben 29 haziranda basvurdum çıktı seninkinin hayli hayli çıkmış olması gerekir, bence konsolosluğu ara benden sonra basvuran arkadaşlarımın çıktı falan de belki çıktı da aramadılar

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 30-08-2010 03:33 AM

aradım bizden bilgi alamazsınız diyorlar..gelip bilgi alıım dedim..hayır olmaz biz sizi arıcaz dediler..yani kısacası biz sizi arıcaz diyorlar...deli ettiler
salı günü gtcem dayancam kapıya artık..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - scdoganay - 01-09-2010 01:42 PM

vizeyi almaya giderken yanımızda pasaporttan başka bir şey götürmemiz gerekiyor mu acaba?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kubil6y - 01-09-2010 05:53 PM

basvuru belgeleri, basvuracagin vizenin tipine gore degisiyor. konsoloslugun sitesine bakabilirsin.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 02-09-2010 04:17 PM

(22-08-2010 06:26 PM)zikrican Yazılan:  evet bıraktığın telefondan arıyolar, ben 29 haziranda basvurdum çıktı seninkinin hayli hayli çıkmış olması gerekir, bence konsolosluğu ara benden sonra basvuran arkadaşlarımın çıktı falan de belki çıktı da aramadılar

senin pasaport yeşil mi peki??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - gülfidan - 02-09-2010 10:55 PM

arkadaşlar bugün cıktı benm vizem tam 1 ay oldu bu hafta gidip alıcam =)
darısı hepinizee =))

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - scdoganay - 02-09-2010 11:00 PM

(01-09-2010 05:53 PM)kubil6y Yazılan:  basvuru belgeleri, basvuracagin vizenin tipine gore degisiyor. konsoloslugun sitesine bakabilirsin.

orda başvuru için olan belgeler yazıyor. vize teslimi ile ile ilgili bir şey yazmıyor? gerekli daha da mı belge var Confused bitmedi bi türlü şu belgeler. sağlık sigortasının çekcesi lazım diye duymuştum doğru mu acaba?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kubil6y - 02-09-2010 11:15 PM

@doganay

sanirim vizen cikmaya yakin seni telefonla ariyorlar ve saglik sigortani istiyolar dedigin gibi yalniz ingilizce de kabul diye biliyorum.

@gulfidan

hayirli olsun gul acaba prag'a mi gidiceksin yoksa ostrava'ya mi?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - gülfidan - 02-09-2010 11:46 PM

tsk ederim kubilay =)
brnoya gdiyorum Smile)

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 03-09-2010 12:13 AM

işin kötü yanı, bayramda kapalı olacakmış konsolosluk..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 03-09-2010 01:59 AM

gülfidan hayırlı olsun vizen...bizim nie hala çıkmadı ya anlamış deilim....
herhalde cuma yada p.tesi haber gelir...inş yani

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - gülfidan - 03-09-2010 11:12 AM

inş ama tavsiyem arayıp sorun ben aradım dün 3 agustosta basvurdugumu söledim 1 ay oldu ne zaman cıkacak yoksa basvuranların cıktıda ben de bi sorun mu var dedim kadında telle bilgi alamazsınız deyip yüzüme kapattı ama yarım sa sonra arayıp vizen cıktı dedi ya saka gibi Big Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 03-09-2010 11:29 AM

gülfidan senn gidecegin okul neydi ?vsb tu ostrava mı ??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - gülfidan - 04-09-2010 10:34 PM

yok benmki brno masaryk uni Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 05-09-2010 12:07 AM

anladıım kadarıyla çogunlukla vsb tu ostrava ya gideceklerin vizesi çıkmamış..beklemekten başka yapcak bişe yok

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 06-09-2010 02:55 AM

pazartesi oldu, hadi bakalım.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 06-09-2010 09:41 AM

(06-09-2010 02:55 AM)thetekin Yazılan:  pazartesi oldu, hadi bakalım.

çıkmış 3 tane arkadaşa inş ararlar bizi de bugün ögleye kadar

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - scdoganay - 06-09-2010 09:53 AM

inş. ben sabah aradım çıkmadı dediler.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 06-09-2010 10:33 AM

(06-09-2010 09:41 AM)harunhrn Yazılan:  
(06-09-2010 02:55 AM)thetekin Yazılan:  pazartesi oldu, hadi bakalım.

çıkmış 3 tane arkadaşa inş ararlar bizi de bugün ögleye kadar

çıkan arkadaşların Ostravaya mı gidiyordu?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 06-09-2010 10:45 AM

ewt hepsi osyarava ya gidecek..ve istanbuldan başvuranlar..
(06-09-2010 09:53 AM)scdoganay Yazılan:  inş. ben sabah aradım çıkmadı dediler.

ankaradan mı başvurdun..ben aradım ögleden sonra ara dediler...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 06-09-2010 11:27 AM

Dear students,

I spoke with the Czech Foreign Police officer. But I dont have good news for you. He said no investigation reports he got from his colleagues are complete at the moment so he cannot send the report to the Ambassy. I explained him your situation with plane tickets etc. He told me to call on Wednesday.

I can do nothing but wait. I am sorry about that.
I hope to have better news for you on Wednesday.
If you manage to get visas before that day, please let me know.

daha çok beklicez gibi

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 06-09-2010 11:39 AM

(06-09-2010 11:27 AM)iluvatarr Yazılan:  Dear students,

I spoke with the Czech Foreign Police officer. But I dont have good news for you. He said no investigation reports he got from his colleagues are complete at the moment so he cannot send the report to the Ambassy. I explained him your situation with plane tickets etc. He told me to call on Wednesday.

I can do nothing but wait. I am sorry about that.
I hope to have better news for you on Wednesday.
If you manage to get visas before that day, please let me know.

daha çok beklicez gibi

ii de vizesi çıkanlarada bu mail i atmşlar..anlamadım ki ben bişe...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 06-09-2010 08:48 PM

(06-09-2010 10:45 AM)harunhrn Yazılan:  ewt hepsi osyarava ya gidecek..ve istanbuldan başvuranlar..

ee, nasıl oldu kardeşim?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - viper - 07-09-2010 04:18 PM

Benim vizem bugün çıktı tam 27 gün oldu bayramda sonra alabileceğimi söylediler. gideceğim yerde liberec... Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 07-09-2010 06:53 PM

hayırlı olsun kardeşim daha bekleyenler var herhalde benim gibi..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 07-09-2010 07:00 PM

bayramdan sonraya kalır heralde hala alamayanlar, bu vakitten sonra..
delirecem ha.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 07-09-2010 08:25 PM

Ben hala ankaradan başvurup ostravaya gidecek kimsenin vizesinin çıktığını duymadım. Var mı ki?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 08-09-2010 12:42 AM

galiba üçümüz kaldık hem ankaradan başvuran hemde vizesi çıkmayan..bu sabah inşallah haber gelir..bayramdan sonra gidecegimiz kesinde...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 08-09-2010 10:29 AM

biz de istanbuldan başvurduk. tanıdığım 7-8 kişinin hala vizesi çıkmadı.. konsolosluk bayramda kapanır mı bilmiyorum ama sitesinde tatil günleri yazılmış ve bayram yok..

Tarihler Tatiller
1 Ocak 2009 Yeni Yıl Tatili
13 Nisan 2009 Paskalya Tatili
1 Mayıs 2009 İşçi Bayramı
8 Mayıs 2009 Zafer Günü
5 Temmuz 2009 Aziz Cyrila ve Aziz Metod Günü
6 Temmuz 2009 Hristiyan Reformist Jan Hus'ı Anma Günü
28 Eylül 2009 Çek Ulusallaşma Günü
28 Ekim 2009 Bağımsız Çekoslovakya Devleti'nin Kuruluş Günü
17 Kasım 2009 Özgürlük ve Demokrasi için Mücadele Günü
24-25-26 Aralık 2009 Christmas Tatili

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kubil6y - 08-09-2010 12:21 PM

Onlar acik olsa ne olur Fatih? Sonucta bayramda heryer kapali. Islemler bayram sonrasina kalacak. Belki biraz kafamiz rahat olur o ayri Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 08-09-2010 01:33 PM

ben gittim ankara büyükelçiliğine bayramda kapalı dediler..bugün vizesi çıkan yok mu???

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 08-09-2010 02:14 PM

yok heralde.. pazartesiye kaldık yine toptan..
ben böyle şey görmedim arkadaş.. fransa'nın 2 günde verdiği şeyi 2 ayda veremiyorlar..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 08-09-2010 02:21 PM

p.tesi verseler bari bu arada kaç kişiyiz ya...iletişime falan geçsek az kaldık zaten vizesi çıkmayan? harun_ili@hotmail.com

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 08-09-2010 02:23 PM

mesajı kişiliğime yakıştırmadığım için sildim:Dbeni öyle tanımayın.. ama artık gerçekten çok sıktılar.. düşün, yabancı polisinin maillerine ulaştık ve mail attık. bi video buldum, orda polislerin röportajları vardı:Dordan isimlerini aldık.. ..

bu arada danışman arkadaşa mail attmış,sistem değişmiş,o yüzden haftaya çıkacak demiş polis. bu hafta artık bitti zaten. p.tesinden de umutlu değilim.. 5 gün içinde ararlar umarım..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 08-09-2010 02:24 PM

evet iletişim halinde olalım zaten çoğumuzun biletleri de yandı bari çıkarsa haftaya falan gidişimiz beraber olsun

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - özge88 - 08-09-2010 02:26 PM

benim 1,5 aya cikmisti.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 08-09-2010 02:28 PM

ostrava haricinde bi problem yok sanırım..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 08-09-2010 03:06 PM

(08-09-2010 02:24 PM)iluvatarr Yazılan:  evet iletişim halinde olalım zaten çoğumuzun biletleri de yandı bari çıkarsa haftaya falan gidişimiz beraber olsun

iluvatarr kardeşim msn falan varsa yaz veya beni ekle ordan iletişim halinde olalım...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 08-09-2010 03:17 PM

(08-09-2010 03:06 PM)harunhrn Yazılan:  
(08-09-2010 02:24 PM)iluvatarr Yazılan:  evet iletişim halinde olalım zaten çoğumuzun biletleri de yandı bari çıkarsa haftaya falan gidişimiz beraber olsun

iluvatarr kardeşim msn falan varsa yaz veya beni ekle ordan iletişim halinde olalım...

iluvatarramazan@hotmail.com

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 08-09-2010 05:08 PM

(08-09-2010 02:23 PM)ertan2002 Yazılan:  bu arada danışman arkadaşa mail attmış,sistem değişmiş,o yüzden haftaya çıkacak demiş polis. bu hafta artık bitti zaten. p.tesinden de umutlu değilim.. 5 gün içinde ararlar umarım..

brno'ya gidicem, benim gibi brno'ya gidecek olan okul arkadaşlarımın vizesi çıktı hep, geçen hafta falan.. ben kaldı bi tek..

bayramda kapalı olacak ama büyükelçilik, pazartesi olacak; olabilirse tabii..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 08-09-2010 06:16 PM

bizimde tek umudumuz o zaten...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - scdoganay - 08-09-2010 07:10 PM

(06-09-2010 08:48 PM)thetekin Yazılan:  
(06-09-2010 10:45 AM)harunhrn Yazılan:  ewt hepsi osyarava ya gidecek..ve istanbuldan başvuranlar..

ee, nasıl oldu kardeşim?

online olamadım ankaraya gittiğimden o yarın ara dediklerinde çıktı dediler bugün öğleden önce aldım.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 08-09-2010 07:15 PM

hayırlı olsun kardeşim vizen biz daha beklioruz....beklicez gibi de çıkmama gibi bi durumu olmaz umarım...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - goestha - 08-09-2010 09:33 PM

Ben de 18 ağustosta başvurdum ,Brno'ya gidicem. Çıkmadı hala ama pek bayramdan sonra hemen de çıkacağına umudum yok Sad

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 09-09-2010 12:02 AM

(08-09-2010 09:33 PM)goestha Yazılan:  Ben de 18 ağustosta başvurdum ,Brno'ya gidicem. Çıkmadı hala ama pek bayramdan sonra hemen de çıkacağına umudum yok Sad

harunhrn haziran sonunda, ben de temmuz başında başvuru yaptık. hala bekliyoruz.
sabır testine hazır ol, çok sinir yıpratıcı bi süreç.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 09-09-2010 01:03 AM

(09-09-2010 12:02 AM)thetekin Yazılan:  
(08-09-2010 09:33 PM)goestha Yazılan:  Ben de 18 ağustosta başvurdum ,Brno'ya gidicem. Çıkmadı hala ama pek bayramdan sonra hemen de çıkacağına umudum yok Sad

harunhrn haziran sonunda, ben de temmuz başında başvuru yaptık. hala bekliyoruz.
sabır testine hazır ol, çok sinir yıpratıcı bi süreç.

ben çıkmayacagından korkuorum valla.. o kadar hazırlık yaptık ugraştık falan..bazılarının biletleri bile yandı...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - goestha - 09-09-2010 01:23 AM

ben yeşil pasaportumla gitmeye karar verdim, zaten çok geç başvurduğum için ne zaman çıkacağı bile belli değil,beklesem okulun 2-3 haftası gitmiş olacak. şimdi de içimden diyorum ki bari kafaya koydum gidip gelmeyi; ben gittikten hemen sonra çat diye çıkmasın da en azından Türkiye'ye gelişimi Erasmus'u ortalayarak ayarlarım, gitmişken 3 aya yakın kalayım da arada Türkiye'ye gelişim bi işe yarasın, gidip bi ay sonra geri döneceksem ne anlamı kaldı diyorum. İsteklerimin seyri değişti resmenSmile)

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 09-09-2010 03:11 AM

(09-09-2010 01:23 AM)goestha Yazılan:  ben yeşil pasaportumla gitmeye karar verdim, zaten çok geç başvurduğum için ne zaman çıkacağı bile belli değil,beklesem okulun 2-3 haftası gitmiş olacak. şimdi de içimden diyorum ki bari kafaya koydum gidip gelmeyi; ben gittikten hemen sonra çat diye çıkmasın da en azından Türkiye'ye gelişimi Erasmus'u ortalayarak ayarlarım, gitmişken 3 aya yakın kalayım da arada Türkiye'ye gelişim bi işe yarasın, gidip bi ay sonra geri döneceksem ne anlamı kaldı diyorum. İsteklerimin seyri değişti resmenSmile)

aferim, iyi düşünmüşsün.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - akbak - 10-09-2010 12:15 PM

ben de brno için bekliyorum. 2 ayı geçti. ayın 13 ünde ararlar diya düşünüyorum. Vize çıkmadığı için yurt başvurusu falan da yapmadım yurt da yandı, kalacak yerim yok vallaha. Bir ayda çıkar demişlerdi. Beklemedeyim. Daha kalacak yer falan ayarlamam lazım. oFF OFF

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 10-09-2010 12:22 PM

vize başvurusnda kalacağın yer belli değilse zaten başvuramazsın? yani ortada ayarlanmış bi yurt var. O yüzden kalacağın yer şimdiden bellidir. ilgili yurda mail at, durumu anlat, yerinin olup olmadığını sor, eğer yoksa yer ayırttır,oraya gidince sıkıntıya düşme,işlerini buradan halletmeye bak (benim gibi Wink )

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 12-09-2010 12:44 AM

bekleyen kaç kişi kaldık acaba ??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 12-09-2010 01:04 AM

beni her zaman sayabilirsin... 35 gün oldu daha bekliyorum ama 45-50 gün olanların da bekledeğini düşünürsek daha umutsuz bir hal alıyor bu iş

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 12-09-2010 01:59 AM

bu hafta hepimize çıkıcak harun kardeşim, moralimizi bozmayalım (:

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - badboy__ - 12-09-2010 03:07 PM

23 agustosta basvurdum beklemedeyimSmile gidecegim yer Liberec
arkadaşlar bu arada bu vize işi gidilecek yerdeki polisin iş yoğunluğuna göre deişiomuş galiba. Allah hepimize sabır versin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 13-09-2010 10:46 AM

hala vizesi çıkan kimse yokmu??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 11:37 AM

hayır tmmz 20de basvurdum hala beklemedeyim.birzdan arayıp sorucam.ama umudum yok.haftaya pzt.dersler baslıcak.56 gün oldu nedr bu ya...!!!!!!!!!!!

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 13-09-2010 11:41 AM

insan değil bunlar........

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 11:45 AM

ya burdan okuyorumda ağustosta basvurup vizesi çıkanlar var.buarada ben ist.dan başvurdum ama görüyorumki bir şey değişmiyo.
neye kime göre vize veriyolar anlamadım.önceden basvurmannda bi esprisi yok demmki.nerden bulaştım bu ülkeye.of.!

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 13-09-2010 11:48 AM

benim dersler başladı ama hala beklioruz...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 11:57 AM

sen nezamn basvurmustun?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 13-09-2010 12:01 PM

ben 24 haziranda başvurdum yani başvuralı bayagı oldu..en talihsizi benim yani...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 13-09-2010 12:23 PM

selam arkadaşlar.Benim tanıdığım arkadaşlar 10 kişiye yakın. Hepsi 26-27-28 inde başvurdu be hepimize bugün çıktı. En kısa zamanda size de çıkar. Telefondaki kadının söylediğine göre 9 eylül itibariyle vermişler vizeyi ama tatilden dolayı alamamışım..

en yakına sürede siznde almanız dileğiyle

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 12:29 PM

tebrikler ertan2002. 26-27-28 derkn hangi ay temmuz mu?ve ank. mı?
ben az önce aradım çıkmamış...!
(13-09-2010 12:01 PM)harunhrn Yazılan:  ben 24 haziranda başvurdum yani başvuralı bayagı oldu..en talihsizi benim yani...

ya yuh 3ay olmuş nerdeyse.bi şey var bunda kimsenn bukadr sürmemiştr alması.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 13-09-2010 12:32 PM

26-28 temmuz ve istanbul. Evet ankarada sorun varmış sanırm.Ama siz ankarayı tekrar arayın,istanbuldaki arkadaşların çıktı falan diyin.. Onlar arasınlar yabancılar polisini. Bizim 9 eylülde çıkmış çünkü. Sizin de verilmiş olması lazım

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 12:35 PM

(13-09-2010 12:32 PM)ertan2002 Yazılan:  26-28 temmuz ve istanbul. Evet ankarada sorun varmış sanırm.Ama siz ankarayı tekrar arayın,istanbuldaki arkadaşların çıktı falan diyin.. Onlar arasınlar yabancılar polisini. Bizim 9 eylülde çıkmış çünkü. Sizin de verilmiş olması lazım

ya bende ist.dan basvurdum 20 temmuzda.anlamıyorumki basvuru sırasına göre çıkması lazım değil mi.?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 13-09-2010 12:42 PM

valla neye göre verdiklerini bilmiyorum, dedğim gibi başvuru tarihlerimiz böyle. Belki şu olabilir, ben bizim danışmanlara çok mail attım,onlar polislerle çok görüştü,kimi zman polisler okula geldi kimi zaman onlar şubeye gittler,o yüzden olabilir..
ama inşallah en kısa sürede çıkar hocam

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 12:45 PM

inşallah saolasın.
gidilecek okulun bulundğu şehre göre de değişiyor diyen var benim okul Zliné"de sizin?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 13-09-2010 12:57 PM

poruba-ostrava hocam.. vsb-tu ostrava okulun ismi de..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 01:06 PM

Tomas Bata üni.

şimdi mail attım karşı taraftaki kordinatöre yabancılar polisini ya da ist. konsolosluğunu arayabilir misiniz die bakalım ne ne dicek..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 13-09-2010 01:14 PM

konsoloslukla alakası yok olayın. yabancılar polisi yapıyor herşeyi.. bizim koordinator sağolsun çok uğraştı bizim için. inşallah sizin ki de birşeyler yapar. kadına yaz istersen bilet aldık şu güne,yanmasın falan diye.yanarsa gelmem diye gözünü korkut..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 13-09-2010 03:29 PM

benim de vizem sonunda gün itibarı ile çıktı 9 ağustosta başvurmuştum.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 03:57 PM

iluvatarr sen nerden basvurmustun ve nereye gidiceksin?
kendi çapımda bana çıkmamasını bir mantığa oturtmaya çalışıyorumda.Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 13-09-2010 04:01 PM

arkadaş ankaradan başvurdu, ve vbs-tu ostrava ya geliyor o da Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 04:04 PM

tamm anladım siz aynı tayfasınız. zline gidene de hiç rastlamadım zaten...Smile
vizeniz çıktı die saat kacta aradılar acba?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kubil6y - 13-09-2010 04:52 PM

omayra 19unda ve 20sinde bizde arkadasimla prag icin basvurduk bekliyoruz. yalniz degilsin ve bu isin mantigi yok Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 05:53 PM

evet yok sadece şans ve şanssızlık var.bu hafta her gün arıcam bakalım.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 13-09-2010 06:43 PM

Evet kimse bu işte mantık aramasın çünkü gerçekten yok, haziranda başvuran arkadaşa çıkmadı bana çıktı 9 ağustosta başvurduğum halde. Üstelik aynı üniversite aynı bölüme gideceğiz. Ben bugün saat 2 gibi elçiliği aradım vizem çıktı mı diye, baktılar henüz çıkmamış dediler. Sonra 3 gibi onlar beni aradı vizeniz 9 eylül itibarı ile çıkmıştır yarın gelip alabilirsiniz diye. Tutarsız tutarsız işler

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 13-09-2010 06:49 PM

ben de aradım, henüz onay yok dediler bugün öğleden sonra..
8 temmuzda başvurdum, 65 gün oldu. ayıp.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 13-09-2010 06:53 PM

ankara başlığı ama isyanımı burdan duyurmak istedimSmile 30 haziran istanbul başvuru tarihim ve bugün tüm arkadaşlarıma çıktı benim telefonlarım hala çalmıyor ben arıyorum çıkmadı cevabı alıyorum çıldırmak üzereyim.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kubil6y - 13-09-2010 07:20 PM

arkadaslar rahat olun en azindan ben rahatim. bu programin amaci akademik olarak ilerlemek degil. er yada gec oraya gidicez ve deliler gibi eglenecegiz. sikintiya dusup kendimizi uzmemize gerek yok. Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 13-09-2010 11:06 PM

orda bizi ders konusunda kasmazlarsa problem yok tabi.geç gitsekte bizim elimizde olan bişey değil.
hem geç gidince hibemiz birikir belki az kalırız ama rahat ederiz.vize çıkmadığı için saçmalamak..Big Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - yahoo - 13-09-2010 11:42 PM

arkadaşlar ben de 19 ağustosta başvurdum fakat vizeyle ilgili hiçbir hayat belirtisi yok.hatta uçak biletimi de iptal ettirdim yeni bilet bayaa zarara uğratacak gibi görünüyor.bu arada VSB Ostrava ya gidiyorum.umarım bu hafta çıkar da bu ızdıraptan kurtuluruz.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 13-09-2010 11:48 PM

bu hafta büyük ihtimal vizeleriniz çıkacak arkadaşlar. Öyle düşünüyorum.. Okul başladı çünkü, onlarda vermek zorundalar..

@yahoo,eğer bileti iptal ettiremediysen, havalaanı vergisini iste, yarı fiyatına yakınını alırsın..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - yahoo - 13-09-2010 11:52 PM

biletimi iptal ettirdim dediğin gibi yarısı civarını geri aldım.ama esas sıkıntı vize geldikten hemen sonra bilet almak..yaklaşık 250 euro dan başlıyor biletler o da gününe göre..ama vize çıksın da başka bişey istemiyorum para mara umrumda deil artık..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 13-09-2010 11:53 PM

ben de iptal ettirdim tek değilsinSmile
biletler evet pahalandı, uçak saati yaklaştıkça belki charter uçuşlar bulabilrisin. çok ucuza düşüreblirsin. sürekli takip edersin..
vize bu hafta çıkar diye umuyorum..

bölüm ne senin? kesin inşaat müh. liğidirBig Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - yahoo - 13-09-2010 11:57 PM

malesef tutturamadın Big Grin bilgisayar müh. benimki.ama takip ettiğim kadarıyla inşaatçılar çoğunlukta gidenlerden..şu ana kadar bilgisayarcı birini duymadım VSB de,tek başıma kalacam gibi Big Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 13-09-2010 11:59 PM

Big Grin yok ya,bizde elektronik ve bilgisayara gidiyoruz Big Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - yahoo - 14-09-2010 12:04 AM

yapma yaa yanlış alarm Big Grin o zaman orda görüşecez demektir her türlü,özel mesajla haberleşiriz ortak derslerimiz olacaktır muhtemelen Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - erasmus_m - 14-09-2010 12:18 AM

Vay arkadaş ÇEK dedikleri kadar varmışBig Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 14-09-2010 12:19 AM

buyur gel hocam sen deSmile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - erasmus_m - 14-09-2010 12:23 AM

yk hcam ben almıyım ya nedir sizin bu çekten ÇEKtikleriniz ya bana 15gün sonraya tarih verdiler ben formu ayağa kaldırdım:Big Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 14-09-2010 12:23 AM

ankara dan birtek ben kaldım herhalde vizesi çıkmayan...bu arada ben 24 haziranda başvurdum...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 14-09-2010 12:27 AM

harun inşallah çıkar en yakın zamanda,

erasmus_m, çek e herkesi almıyorlar Big Grin bizi beklettiklerine bakma sen Smile gidince kırmızı halıyla karşılayacaklarmış, devlet töreni hazırlıyorlar, o yüzden geç vize verdiler Big Grin yoksa onlar kim ki bize vize vermeyecek Big Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - badboy__ - 14-09-2010 01:30 AM

harunhrn, 23 ünde basvurdum bende haala ses yok Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 14-09-2010 10:34 AM

(14-09-2010 01:30 AM)badboy__ Yazılan:  harunhrn, 23 ünde basvurdum bende haala ses yok Smile

bad boy ankaradan mı başvurdun,?ve ostravaya mı gtceksn?*

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 14-09-2010 12:24 PM

siz ankaradaki ben istanbuldaki son temsilcileriz herhalde. bendende ses seda yok :/

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 14-09-2010 01:07 PM

beklicez beklicez de ne kadar beklicez onu bilmiorum...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 14-09-2010 01:10 PM

aradım yine her defasında aynı cevap bilmiyoruz bizde bekliyoruz dedim neye göre çıkıyo bu vizeler 2.5 aydır bekliyorum çek polisinin araştırması bizde bilmiyoruz diyo. neyi araştırıyo bu kadar anlamadımki..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 14-09-2010 01:16 PM

valla can sıkıcı bi durum ben arada kaynadıımızdan şüphe ediom...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 14-09-2010 01:32 PM

cidden bende düşünmedim değil benim belgelere bişeymi oldu diye:/ gün geçtikçe kendimi en kötüsüne hazırlar oldum

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 14-09-2010 02:18 PM

aradım bakalım bir daha 4 te tekrar ara dediler..hayırlısıı olsun inş

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 14-09-2010 03:43 PM

hala yok hala yok...napıo bunlar anlamadımki

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 14-09-2010 05:09 PM

ben 1 gibi istanbulda aradığımda mesainiz kaça kadar yani kaça kadar çıkma olasılığı var dedim sabahtan geliyo bugün bidaha gelmez dedi. en azından senin gene öğleden sonra umudun oluyo bende oda yok. bu hafta çıksa bari de en geç haftasonu gitsek artıkConfused

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 14-09-2010 05:37 PM

VSB-TU da dersler erasmus öğrencileri için henüz başlamamış haftaya başlayacakmış haberiniz olsun..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 14-09-2010 05:44 PM

burusland bende ist.dan basvurup vizesi çıkmayanlardanım.var mı artırannSmile
bugünde aradım 2 ay oldu ne ayak dedim ben bilmem beyim bilir dediler...Smile
yabancılar polisi soruşturuyormuş.....muşş muşş..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 14-09-2010 06:05 PM

neyi soruşturuyolar bu kadar anlamadımki öğrencilere bu kadar işkence çıkarıyolarsa diğer insanlara neler yapıyolar merak ediyorum doğrusu. çok can sıktılar artık.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 14-09-2010 06:23 PM

evet hevesim kalmadı artık ya.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 14-09-2010 09:59 PM

ben gittim kısa döneme başvurdum artık.. dönüp uzun süreliyi alıcam bi ara türkiye'ye dönüp..
yetti artık, 66 gün oldu..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 14-09-2010 10:30 PM

thetekin ist.dan mı basvurdun kısa süreliye ücret almıyolar dimi ekstra bi belge faln.
kesin su gün cıkar diyolar mı?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 14-09-2010 10:34 PM

erasmus belgesinden dolayı ücret almamaları lazım yine de arkadaş daha iyi bilir.

kısa dönem vize verilir tarihi 5 iş günüdür. yani arkadaş salı başvurduysa salı günü alır vizesini. Ancak ısrar ederseniz 4 güne düşürürler

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 14-09-2010 10:35 PM

başlık ankara başlığı, tabii ki ankaradan başvurdum.
ücret almıyolar, bi haftaya çıkıyomuş.
(14-09-2010 10:34 PM)ertan2002 Yazılan:  erasmus belgesinden dolayı ücret almamaları lazım yine de arkadaş daha iyi bilir.

kısa dönem vize verilir tarihi 5 iş günüdür. yani arkadaş salı başvurduysa salı günü alır vizesini. Ancak ısrar ederseniz 4 güne düşürürler

saldım aga artık, salı günü gider alırım paşa paşa =D

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 14-09-2010 11:31 PM

bende yarın kısa dönem e başvurcam haftaya çarşamba da bana çıkar umarım..fazladan bir belge istemiorlar dimi?inş onun çıkması çok uzun sürmez ya da o çıkana kadar uzun dönemde çıkar.kısa dönem e başvurduk die onuda sallamasınlar.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 14-09-2010 11:34 PM

(14-09-2010 11:31 PM)harunhrn Yazılan:  bende yarın kısa dönem e başvurcam haftaya çarşamba da bana çıkar umarım..fazladan bir belge istemiorlar dimi?inş onun çıkması çok uzun sürmez ya da o çıkana kadar uzun dönemde çıkar.kısa dönem e başvurduk die onuda sallamasınlar.

yok, bu ilk başvururken götürdüğümüz belgelerin hepsinin (kabul belgesi, apostilli sabıka kaydı, hibe belgesi vs.) fotokopisi isteniyor sadece..
iyi ki kendime de ayırmışmışım birer tane hepsinden zamanında..
ücret de yok, ve 1 hafta sonra cevap veriliyormuş..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 14-09-2010 11:44 PM

tmm hacı saolasın bende yarın sabah gdp başvuruyum bari..belki o çıkana kadar uzun dönem çıkar..yada yarın giderken ararlar direk veririm pasaportu Smile
bu arada msn im harun_ili@hotmail.com eklerisen burdan da haberleşirz

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 15-09-2010 08:48 AM

arkadaşlar yaklaşık 1 saat önce aldığım telefona göre vizem çıkmış...Smile
darısı almayanların başına..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 15-09-2010 09:32 AM

oo hayırlı olsun omayra Smile inşallah bi an önce herkesin çıkar artık da kurtulur insanlar bu dertten

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 15-09-2010 09:42 AM

evet kesinlikle!!!!!!!!!!!
sen biletini aldın mı ertan2002 aldıysan hangi havayolundan aldın?nekadara bulabildin?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fukuşima - 15-09-2010 09:42 AM

harunhrn senin vizen çıktığında en az senin kadar sevineceğim inan. Umarım çıkar en kısa zamanda.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 15-09-2010 10:11 AM

almadım daha hocam, aktarmalıları 350 ye bulmuştum ancak zaman yaklaştığı için şimdi thy den daha pahalı. thy standart olarak 600 liraya satılıyor. ben onu iki gün önce 555 liraya buldum, şimdi baktım 586 olmuş Big Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 15-09-2010 12:00 PM

hayırlı olsun omayra benden hala ses yokConfused

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - yahoo - 15-09-2010 12:04 PM

bende de ses seda yok..oooof ooff

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 15-09-2010 12:14 PM

aradım az önce konsolosluğu belgelerimin kayıp olması gibi bir durum olabilir mi diye sordum bilgisayar ortamında kayıtlı bilgileriniz kaybolması söz konusu değil dediler kısa süreli başvuru ile ilgili bilgi aldım tekrar geri dönmeniz gerekecek uzun süreli vize çıkacak gerek yok gibisinden konuştu telefondaki bayan. ne kadar sürede çıkar dedim ertanın dediği gibi 5 iş günü içinde çıkıyor dedi uzun dönem içinde en fazla 2 ay demiştiniz 2.5 aydır bekliyorum dedim bi durdu haklısınız ama bizimde elimizden birşey gelmiyor dedi. yani sonuç çek polisinin keyfini beklemeye devam ediyorum.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - yahoo - 15-09-2010 12:26 PM

ya şu uçak bileti mevzusu kafama takıldı da,acaba bazı arkadaşların yaptığı gibi istanbul-prag şeklinde değil de istanbul-viyana şeklinde gitsek bir sıkıntı olur mu? ostrava-viyana arası mesafe osrtava-prag arasından pek farklı değil.eğer gidiş gelişlerde vizede falan bi problem yaratmazlarsa 70-80 euro civarında daha ucuza gitmek mümkün görünüyor.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 15-09-2010 01:04 PM

d tipi vize ile bir kereliğine schengen ülkelerinden transit geçiş yapabilirsin. bir problem çıkmaz.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fukuşima - 15-09-2010 01:19 PM

(15-09-2010 12:26 PM)yahoo Yazılan:  ya şu uçak bileti mevzusu kafama takıldı da,acaba bazı arkadaşların yaptığı gibi istanbul-prag şeklinde değil de istanbul-viyana şeklinde gitsek bir sıkıntı olur mu? ostrava-viyana arası mesafe osrtava-prag arasından pek farklı değil.eğer gidiş gelişlerde vizede falan bi problem yaratmazlarsa 70-80 euro civarında daha ucuza gitmek mümkün görünüyor.

Ben öyle düşünüyorum ikinci dönem gideceğimde, Pegasus'la Viyana'ya ardından Çek Cumhuriyeti'ne. Bu şekilde 300TL civarı daha ucuza geliyor.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 15-09-2010 06:17 PM

(15-09-2010 09:42 AM)fukuşima Yazılan:  harunhrn senin vizen çıktığında en az senin kadar sevineceğim inan. Umarım çıkar en kısa zamanda.

inşallah çıkar en kısa zamanda ama artık kısa zamanıda kalmadı.bugün gttm kısa dönem e başvurdum.benimle birlikte birisi daha başvuruyordu ki oradaki kadın baktı çıkmış onun uzun dönemi ben sordum yine yok bende başvurdum kısa dönem e eger dedikleri gibi bir haftada çıkar şise hafyata perşembe yolcuyum..inşallah kısa dönem çıkana kadar uzun dönemde çıkar..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 15-09-2010 06:40 PM

dün kısa süreliye başvurdum, bugün aradılar uzun süreli vizen çıktı diye..
bi daha denizli-ankara-denizli yapıcam, ama olsun en azından ankara-prag-ankara yapmıcam uzunu almak için..

uçak bileti şu an en iyi thy'de var.. gidiş dönüş 605 liraya buldum, aldım.. pazartesi sabahı uçuyorum istanbuldan..

harun kardeş, tüm dualarım seninle.. inşallah çıkar yarın bugün..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fukuşima - 15-09-2010 08:08 PM

(15-09-2010 06:17 PM)harunhrn Yazılan:  inşallah çıkar en kısa zamanda ama artık kısa zamanıda kalmadı.bugün gttm kısa dönem e başvurdum.benimle birlikte birisi daha başvuruyordu ki oradaki kadın baktı çıkmış onun uzun dönemi ben sordum yine yok bende başvurdum kısa dönem e eger dedikleri gibi bir haftada çıkar şise hafyata perşembe yolcuyum..inşallah kısa dönem çıkana kadar uzun dönemde çıkar..
İnşallah bu bir hafta içinde mutlu haberi alırsın artık.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - iluvatarr - 15-09-2010 11:13 PM

(15-09-2010 06:40 PM)thetekin Yazılan:  dün kısa süreliye başvurdum, bugün aradılar uzun süreli vizen çıktı diye..
bi daha denizli-ankara-denizli yapıcam, ama olsun en azından ankara-prag-ankara yapmıcam uzunu almak için..

uçak bileti şu an en iyi thy'de var.. gidiş dönüş 605 liraya buldum, aldım.. pazartesi sabahı uçuyorum istanbuldan..

thetekin ben de pazartesi günü için bilet aldım. THY sabah uçağına.
Senin okul nerdeydi?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 15-09-2010 11:18 PM

(15-09-2010 06:40 PM)thetekin Yazılan:  dün kısa süreliye başvurdum, bugün aradılar uzun süreli vizen çıktı diye..

kardeş saolasın ..ögleden sonramı aradılar seni yoksa öncemi...??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 16-09-2010 11:11 AM

(15-09-2010 01:04 PM)ertan2002 Yazılan:  d tipi vize ile bir kereliğine schengen ülkelerinden transit geçiş yapabilirsin. bir problem çıkmaz.
ve d dipi vizeler için ilk 3 ay schengen bölgelerinde giriş çıkış hakkı var o yüzden hiç sıkıntı yok, 5 gün felan diye sıkıntıya gerek yok bildiğim kadarıyla.. öyle değil mi ertan ?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 16-09-2010 11:46 AM

(15-09-2010 11:18 PM)harunhrn Yazılan:  

kardeş saolasın ..ögleden sonramı aradılar seni yoksa öncemi...??

Ogleden sonra saat 2 bucuk falandi.
(15-09-2010 11:13 PM)iluvatarr Yazılan:  

thetekin ben de pazartesi günü için bilet aldım. THY sabah uçağına.
Senin okul nerdeydi?

Brno'da, brno university of technology.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 16-09-2010 01:08 PM

arkaşalar 22 haziran tarihinde başvurdum vizeye ama hala çıkamdı nefret ediyorum çeklerden cumartesiye biletim var Sad

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 16-09-2010 01:11 PM

(16-09-2010 01:08 PM)funda06 Yazılan:  arkaşalar 22 haziran tarihinde başvurdum vizeye ama hala çıkamdı nefret ediyorum çeklerden cumartesiye biletim var Sad

bende ertesi gün başvurdum ama hala ses yok çok sancılı bir durum ben kısa dönem e başvurdum..en geç haftaya cumaya ordayım inş..sende başvur bence bi an önce ...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 16-09-2010 01:11 PM

istanbul ankara farketmez kaç kişi bekliyoruz toplamda acaba? son şanssızlar biziz sanırım.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 16-09-2010 01:12 PM

kısa dönem için hangi belgeler gerekiyor peki ve ne kaar sürede çıkıyor ???
elçilikten aldığım bilgiye göre yabancılar polisi bunu hep yapıyormuş.son gün son dakikaya kadar bekletip insanları mağdur etmeye bayılıyorlar...hayır ne istiyorlar anlamadım...türk öğrencilerede yurt dolu diyorlar en azından bizim okulda Sad

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 16-09-2010 01:18 PM

kısa dönem için uzun dönem başvuru belgelerinin fotokopisi gerekiyor sadece..ayrıca orda bi form dolduruosun ve bir adet fotograf gerekli form için..bir haftada kesin çıkacagını söledi ama malum durumlar belli olmaz yani..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 16-09-2010 01:23 PM

teşekkür ederim. yeşil pasaportla gidiyorum zaten vize uygulamasını kaldırıyor normalde ama işte ozamanda geri dönem gerekiyor

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 16-09-2010 01:26 PM

5 haftada çıktı kimisine bizimi seçmişler eğlenmek için 3 aya doğru ilerliyorum. tarihindeki rekoru kırıcam herhalde. ağustosta başvuranlar bu haftasonu gidiyor haziranda başvurduk bekliyoruz. kime nereye isyan etsem şaşırdım artık.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 16-09-2010 01:28 PM

(16-09-2010 01:23 PM)funda06 Yazılan:  teşekkür ederim. yeşil pasaportla gidiyorum zaten vize uygulamasını kaldırıyor normalde ama işte ozamanda geri dönem gerekiyor

ben geri dönmeyi göze aldım bu saatten sonra ama onda bir problem çıkmasa bari..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 16-09-2010 01:33 PM

yeşil pasaportlulalara duyurulur az önce elçilikten aldığım bilgiye göre yeşil pasaportla sadece turist oalrak gidebiliyormuşuz. eğitime başlayamıyormuşuz....

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 16-09-2010 01:42 PM

eğitime başlayamamak ne demek ki ? yani sen okula giderken, dersleri alırken seçerken kimse sana senin vizen nerde diyecek diye sanmıyorum.. ben ilk defa duyuyorum bunu, eğer ülkede kalman hakkın varsa, okulada gidersin, eğitimede başlarsın...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 16-09-2010 01:50 PM

hayır işte öyle olmuyormuş... ben normalde yeşil pasaportla gidip eğitime başlayabileceğim derken az önce elçilikteki kadın öyle olmadığını aktardı... uzun dönem vizem çıkmadan sadece turist olarak kalabilirmişim. tc ile çek arasındaki yeni bir anlaşmaymış bu.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kubil6y - 16-09-2010 05:00 PM

funda haklisin oraya gittikten sonra oturma izni almamiz gerekiyor (registration) o nedenle elindeki pasaportunu vs bazi belgeleri alip kendini kayit ettiriyorsun.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 16-09-2010 05:33 PM

vay arkadaş nasıl farklı farklı anlaşmalar oluyor ben anlamıyorum, inş vizen çok yakında çıkar funda..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 16-09-2010 05:46 PM

bu p.tesi çıkacak bi kaç kişiye daha hep öle oldu inş ben dahil herkese çıkar bi an önce..çıkmayanlarda kısa dönem e başvusun bence bi an önce kaybetceginiz bişe olmucak nede olsa...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 16-09-2010 06:04 PM

(16-09-2010 05:33 PM)fatih2353 Yazılan:  vay arkadaş nasıl farklı farklı anlaşmalar oluyor ben anlamıyorum, inş vizen çok yakında çıkar funda..

teşekkür ederim inşallah çıkar
kısa dönemede pazartesi başvurabiliyorum o da bir hafta sonra çıkıcak okula geç kalıyorum Sad nasıl iştir bu anlamadım

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 16-09-2010 06:25 PM

okula geç gidince ne olur ki funda.. benim okul 20 sinde başlıyor, vizeyi de aldım çok şkr ama 27 sinde ostrava'da olacağım inş.. 1 hafta geç gitcem diye birşey olcağını da zannetmiyorum ..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 16-09-2010 06:35 PM

sıkıntı geç gitmek değil burda bile okula 2 hafta sonra gidiyorum.. sorun insanı böyle bekletip yıpratmaları... ne hazırlık yapabiliyorum ne de birşey yapmak içimden gelmiyor.. ya çıkmazsa diyorum bazen...eee haliyle planlarımı uygulayamamak sıkıntı yaratıyor... bunları geçtim ordan haber gelicek diye beklerken burdaki okul kaydı süreside doluyor sonuçta giderken burda kayıt yenilemiyoruz...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 16-09-2010 09:10 PM

haklısın valla... adamı mahvediyorlar.. bu arada kendi okulunun harç parasını yatırarak okula kaydını yapıyorsun sanırım ama ders seçilmiyormuş..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 17-09-2010 12:12 AM

Selam arkadaşlar,

öncelikle fatih, şu 5 gün işi transit geçişlerde var. Benim bildiğim şöyle birşey var. Hedef ülkeye gitmek için bir kereye mahsus bunu kullanabilrsin, vizeyi ordan alın çünkü. Oradaki polisler onayladıktan sonra sorun yok, schengen olarak kullanabilirsin. Ancak dikkat edilmesi gereken multi entry olması. Çünkü sinlge yada two entry ise o ülkeye bir-iki kere girip çıkabilirsiniz.

okul işine gelince, benim geçen yıl arkadaşım uzun tip vize aldı D tipi (geçen yıl D+C idi bu) Hiç oturuma başvurmadan okulu bitirdi Smile yani sıkıntı yapmayın, ordaki okulun bununla bi alakası olduğunu sanmıyorum. koordinatorunüze mail atın. Ben hiç böyle birşeye rastlamadım. sonuçta o ülkedeyse kaydını yaptırırsın olur biter, kimse senin D mi aldın C mi aldın yoksa oturumun var mı diye sormaz (okulda) Çünkü daha bi kaç hafta öncesine kadar konsolostakiler kısa dönem vize alıp gidebilirsiniz demişti..

bence bu işin bi mantığı yok Smile rahat olu. inşallah en yakn zamanda da vizesi çıkmayan arkadaşların çıkar

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 17-09-2010 12:45 AM

ertan benim vizem d tipi ve muty entry çok şükür.. şimdi düşün ben viyana'dan giriş yaptım, bana kimse sormuyacak çek cumhuriyetine gidene kadar, yani genelde sormuyorlar.. 10 gün geçti ben çek cumhuriyetine gittim ve geçişi de trenle yaptım orda da kimse sormadı, yani problem yok gibi.. sorsalar bile senin vizen d tipi aynı aynı zamanda schenhen içinde kullanılıyor, ee sen viyana'dan giriş yaptığın için vizene birdaha giriş için mühür atılmıyacak yani hiç bir problem yok Big Grin çok şükür.. bu arada akşamleyin yurtdışı eğitim için bazı dergilere bakıyordum, kanadı konsolosluğu 6 ay'a kadar olan eğitimler için turist vizesiyle eğitim hakkı veriyormuş ancak 6 ay sonrası içinse öğrenci vizesi alınması gerekiyormuş.. burdan anladığım kadarıyla turist vizesi, öğrenci vizesi felan da eğitime başlamak için önemli.. aslında ertan'ın dediği de acayip mantıklı ama bazen ve hatta çoğu zaman mantıksız şeyler oluyor bu vize konularında..
(17-09-2010 12:12 AM)ertan2002 Yazılan:  Selam arkadaşlar,

öncelikle fatih, şu 5 gün işi transit geçişlerde var. Benim bildiğim şöyle birşey var. Hedef ülkeye gitmek için bir kereye mahsus bunu kullanabilrsin, vizeyi ordan alın çünkü. Oradaki polisler onayladıktan sonra sorun yok, schengen olarak kullanabilirsin. Ancak dikkat edilmesi gereken multi entry olması. Çünkü sinlge yada two entry ise o ülkeye bir-iki kere girip çıkabilirsiniz.

okul işine gelince, benim geçen yıl arkadaşım uzun tip vize aldı D tipi (geçen yıl D+C idi bu) Hiç oturuma başvurmadan okulu bitirdi Smile yani sıkıntı yapmayın, ordaki okulun bununla bi alakası olduğunu sanmıyorum. koordinatorunüze mail atın. Ben hiç böyle birşeye rastlamadım. sonuçta o ülkedeyse kaydını yaptırırsın olur biter, kimse senin D mi aldın C mi aldın yoksa oturumun var mı diye sormaz (okulda) Çünkü daha bi kaç hafta öncesine kadar konsolostakiler kısa dönem vize alıp gidebilirsiniz demişti..

bence bu işin bi mantığı yok Smile rahat olu. inşallah en yakn zamanda da vizesi çıkmayan arkadaşların çıkar
bu arada ertan senin arkadaş neden oturuma başvurmamış ki ? ve oturum için belgeler nedir biliyor musun ? ne yapmamız gerekiyor felan ?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 17-09-2010 01:10 AM

ve cevaplar Smile

şimdi, viyana üzerinden gidersen geçiş güzargahın senin transit bölge oluyor.o bölge dışına çıkamazsın. çek konsolosluğu sitesinden alıntı

D tipi uzun süreli Çek vizesi sadece Çek Cumhuriyeti için geçerlidir. Bu tip vize sahibi, sadece bir defaya mahsus olmak üzere bir başka Schengen ülkesi üzerinden sadece Çek Cumhuriyeti'ne transit geçiş gerçekleştirebilir. Bu transit geçiş 5 günü aşamaz.
D+C tipi uzun süreli Çek vizesi sahipleri, geçerli vizelerinin sadece ilk 3 ayı dâhilinde diğer Schengen ülkelerinde kalabilir ve transit geçiş gerçekleştirebilirler. İlk 3 ayı geçmiş D+C tipi uzun süreli vize sadece Çek Cumhuriyeti için geçerlidir.

şimdi, burda yazılanlar gayet açık. çek e girdiğinde damgayı bastırman gerekli. Smile ondan sonra çıkış yapabilrsin, artık kontrole denk gelmezsen problem yok, trenle gidince problem olmazda uçakla olabilir..

arkadaşım oturuma başvurmadı evet. öyle okumuş işte Smile ona sordum belgeleri de bilmiyor, arkadaşları gitmiş ama ekstra bişey yok yani danışmana sordum o da bilmiyor. elindeki olan belgeleri götür hocam, fotoğraf falan da ekle. pasaport ve sigortanı da götür o kadar. yani istenilen belgeler şehirden şehire değişiyordur. Ama çok da sıkıntı çıkarmazlar. Ama kesinlikle pasaport ve seyahat sigortası olacak..

hangi sigorta şirketlerinin geçerli olduğunu öğrenmek istiyorsanız bakın buna

http://www.cnb.cz/cnb/JERRS.WEB15.BASIC_LISTINGS_RESPONSE_3?p_lang=en&p_DATUM=10.02.2010&p_hie=HI&p_rec_per_page=25&p_ses_idx=17

listede yoksa o sigorta firması, muhtemelen orda yaptıracaksınız. çek devleti tanımıyor yoksa..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 17-09-2010 10:53 AM

çok şükür sonunda çıktı vizemm inşallah hepinizinde çıkar bugün

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 17-09-2010 11:03 AM

hayırlı olsun harun, inanki çok sevindim senin adına Smile ne zamandır bekliyordun. bu arada saolasın cevaplar için. ben viyana'dan çek'e gidince nereye gidip pnaylatcam geldiğimi, yabancılar polisine mi ? yani sonuçta viyanada da benim pasaportuma girdiği tarihi gösteren mühür vurulcak, ve bana çek konsolosluğu viyana'dan bu şekilde bir giriş için problem olmayacağını söyledi.yani benim giriş yaptığım belli olmasına rağmen yine de çek yabancılar polisine gidip ben geldim demem mi gerekiyor ?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 17-09-2010 11:04 AM

solasın kardeş darısı çıkmayanların başına..inş çıkmayan kalmaz..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fukuşima - 17-09-2010 12:09 PM

Hayırlı olsun Harun, daha önce de dediğim gibi çok sevindim senin adına, umarım Erasmus'ta geçireceğin güzel vakitler bu stresleri hiç hatırlamazsın bile Smile

@ fatih2353

Hangi havayolu ile gidiyorsun Viyana'ya ? Ordan otobüsle mi geçmeyi düşünüyorsun Çek Cumhuriyeti'ne ?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 17-09-2010 01:04 PM

istanbuldan benimde çıktı ayaklarına kadar gitmem gerekiyomuş çıkması için sanırımSmile ama lanet konsolosluğun umursamazlığı yüzünden pzartesi alabiliyorum.gene sona kaldım:/

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 17-09-2010 01:23 PM

(17-09-2010 01:04 PM)burusland Yazılan:  istanbuldan benimde çıktı ayaklarına kadar gitmem gerekiyomuş çıkması için sanırımSmile ama lanet konsolosluğun umursamazlığı yüzünden pzartesi alabiliyorum.gene sona kaldım:/

hayırlı olsun öncelikle..benimde bugün çıktı..bende p.tesi alcam..çarşambaya da orada olurum inş...kalmadı herhlade vizesi çıkmayan başka Big Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - burusland - 17-09-2010 01:45 PM

teşekkürler seninkide hayırlı olsun. sıkıntısı geçti en azından da erasmus partiyi kaçırıyoruz yaSmile)

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ozturk - 17-09-2010 01:49 PM

Durum Çek Konsolosluğu olurda vizesi çıkmayan kalmaz mı hiç?
Ben ve bir arkadaşım da vize için bekliyoruz ama tabi sizin gibi 3 ay beklemedik henüz Big Grin 1 ayı yeni doldurduk, okul ekim başında başlıyo o yüzden sıkıntı olacağını düşünmüyorum . Mutlu haberi haftaya bugünlerde almış bulunurum kısmetse. Bu arada ben Pragdayım prag yabancılar polisi hakkında bilgisi olan var mı?(Brno max 1 ay, ostrava max 3 ay Big Grin, Prag ???)

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 17-09-2010 03:21 PM

(17-09-2010 10:53 AM)harunhrn Yazılan:  çok şükür sonunda çıktı vizemm inşallah hepinizinde çıkar bugün

hayırlı ola kardeş (:
senin de çıktıysa artık çıkmayan kalmamıştır heralde =D

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 17-09-2010 04:01 PM

(17-09-2010 01:23 PM)harunhrn Yazılan:  
(17-09-2010 01:04 PM)burusland Yazılan:  istanbuldan benimde çıktı ayaklarına kadar gitmem gerekiyomuş çıkması için sanırımSmile ama lanet konsolosluğun umursamazlığı yüzünden pzartesi alabiliyorum.gene sona kaldım:/

hayırlı olsun öncelikle..benimde bugün çıktı..bende p.tesi alcam..çarşambaya da orada olurum inş...kalmadı herhlade vizesi çıkmayan başka Big Grin

olur mu daha ben varım beni unuttunuz ben sabah aradım yine beklemede dedi salak kadın... bilet,m,de ertelettim 29 una kadar çünkü pazartesi kısa dönem vizeye başvurcam nolur nolmaz bi sonraki pazartesi çıkmazda salı çıkar diye....dua edin benimkide çıksın arkadaşlar Sad
(17-09-2010 01:49 PM)ozturk Yazılan:  Durum Çek Konsolosluğu olurda vizesi çıkmayan kalmaz mı hiç?
Ben ve bir arkadaşım da vize için bekliyoruz ama tabi sizin gibi 3 ay beklemedik henüz Big Grin 1 ayı yeni doldurduk, okul ekim başında başlıyo o yüzden sıkıntı olacağını düşünmüyorum . Mutlu haberi haftaya bugünlerde almış bulunurum kısmetse. Bu arada ben Pragdayım prag yabancılar polisi hakkında bilgisi olan var mı?(Brno max 1 ay, ostrava max 3 ay Big Grin, Prag ???)

pragad mısın ? vizen çıkınca geri mi döneceksin
Bu Çekler banada ÇEKTİRMESİN artık yeter ya yeter yaa biletimi 10 gün ertelettim fark ödedim zaten pahalıya almıştım ulan ne milletmişsiniz yaaa ne araştırıyorsunuz bu kadar... !!!

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - badboy__ - 17-09-2010 04:48 PM

aynı yere gideceğim arkadaşımın 27 günde cıktı umarım benimde hesaplarıma göre p.tesi cıkar die bekliorum Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 17-09-2010 05:20 PM

27 gün mü benim kaçıncı 27 günüm 22 haziran başvuru tarihim tahmin et Sad Confused

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 17-09-2010 06:19 PM

(17-09-2010 12:09 PM)fukuşima Yazılan:  Hayırlı olsun Harun, daha önce de dediğim gibi çok sevindim senin adına, umarım Erasmus'ta geçireceğin güzel vakitler bu stresleri hiç hatırlamazsın bile Smile

@ fatih2353

Hangi havayolu ile gidiyorsun Viyana'ya ? Ordan otobüsle mi geçmeyi düşünüyorsun Çek Cumhuriyeti'ne ?

pegasus hava yollarıyla geçcem inş, ve evet viyana'dan yüksek ihtimal otobüsle ilk önce brno'ya daha sonra da ostrava'ya.. ama çok çok şükürler olsun ki benim viyana'da teyzem var, ve viyana'ya gidince direk olarak brno'ya geçmek zorunda kalmayacağım.. sen ?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 17-09-2010 06:32 PM

(17-09-2010 03:21 PM)thetekin Yazılan:  
(17-09-2010 10:53 AM)harunhrn Yazılan:  çok şükür sonunda çıktı vizemm inşallah hepinizinde çıkar bugün

hayırlı ola kardeş (:

saolasın kardeş kalan var ama inş o da p.tesi günü vizeden haber alacak...
bu arada sen gttn mi?gitmeyecekler ne zamman gidecekler..??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fukuşima - 17-09-2010 06:41 PM

(17-09-2010 06:19 PM)fatih2353 Yazılan:  
(17-09-2010 12:09 PM)fukuşima Yazılan:  Hayırlı olsun Harun, daha önce de dediğim gibi çok sevindim senin adına, umarım Erasmus'ta geçireceğin güzel vakitler bu stresleri hiç hatırlamazsın bile Smile

@ fatih2353

pegasus hava yollarıyla geçcem inş, ve evet viyana'dan yüksek ihtimal otobüsle ilk önce brno'ya daha sonra da ostrava'ya.. ama çok çok şükürler olsun ki benim viyana'da teyzem var, ve viyana'ya gidince direk olarak brno'ya geçmek zorunda kalmayacağım.. sen ?

Ben ikinci dönem gideceğim.
İstanbul'dan gitmeyeceğim için uçak bileti çok pahalıya geliyor. Bu yüzden Pegasus'a baktım ve benim gideceğim tarihte Viyana'ya çok uygun fiyata bilet buldum. Viyana'ya gidersem ordan otobüsle geçmeyi düşünüyorum Çek Cumhuriyeti'ne. Yalnız bir gece Viyana'da kalmam gerekecek ya da geç saatte otobüse binip sonraki gün Çek C.'ne geçmem gerekiyor, çünkü bileti bulduğum tarihten bir sonraki gün yurt bize açılıyormuş Undecided

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 17-09-2010 07:02 PM

(17-09-2010 06:41 PM)fukuşima Yazılan:  
(17-09-2010 06:19 PM)fatih2353 Yazılan:  

@ fatih2353

Ben ikinci dönem gideceğim.
İstanbul'dan gitmeyeceğim için uçak bileti çok pahalıya geliyor. Bu yüzden Pegasus'a baktım ve benim gideceğim tarihte Viyana'ya çok uygun fiyata bilet buldum. Viyana'ya gidersem ordan otobüsle geçmeyi düşünüyorum Çek Cumhuriyeti'ne. Yalnız bir gece Viyana'da kalmam gerekecek ya da geç saatte otobüse binip sonraki gün Çek C.'ne geçmem gerekiyor, çünkü bileti bulduğum tarihten bir sonraki gün yurt bize açılıyormuş Undecided
evet pegasus'un viyanaya biletleri bir kaç ay önceden alınca acayip ucuz oluyor, bu arada viyana'da bir gece geçirmene gerek var mı bilmiyorum, uçağın çok geçsse viyana'ya ki benim uçak saat 2 de avusturya saatine göre viyana'da olacak, bu yüzden 2 den sonra vur kafayı yat sabahleyinde çek cumhuriyetine geçersin, trende var otobüste ama student agency'nin otobüsleri baya ucuz.. böyle yapabilirsin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - thetekin - 17-09-2010 09:01 PM

(17-09-2010 06:32 PM)harunhrn Yazılan:  

hayırlı ola kardeş (:

pazartesi sabahı thy'nin 9:05 uçağıyla uçuyorum istanbul'dan prag'a..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fukuşima - 17-09-2010 10:12 PM

(17-09-2010 07:02 PM)fatih2353 Yazılan:  evet pegasus'un viyanaya biletleri bir kaç ay önceden alınca acayip ucuz oluyor, bu arada viyana'da bir gece geçirmene gerek var mı bilmiyorum, uçağın çok geçsse viyana'ya ki benim uçak saat 2 de avusturya saatine göre viyana'da olacak, bu yüzden 2 den sonra vur kafayı yat sabahleyinde çek cumhuriyetine geçersin, trende var otobüste ama student agency'nin otobüsleri baya ucuz.. böyle yapabilirsin

Baktığım tarihteki uçuş 13.10da Viyana'ya varacak şekilde Undecided
Ben de studentagency'nin otobüslerine baktım, uygun onların fiyatı da. Hem de Viyana havaalanından direkt otobüs varmış Prag'a kadar.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 18-09-2010 01:29 PM

arkadaşlar ben de bu çarş. gidiyorum praga sabh 9.05 thy.aynı gün ve saatte gidecek olan var mı...:?
aynı uçakta gidip birbirimzden habersiz olmayalım.Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 18-09-2010 01:35 PM

(17-09-2010 10:12 PM)fukuşima Yazılan:  
(17-09-2010 07:02 PM)fatih2353 Yazılan:  evet pegasus'un viyanaya biletleri bir kaç ay önceden alınca acayip ucuz oluyor, bu arada viyana'da bir gece geçirmene gerek var mı bilmiyorum, uçağın çok geçsse viyana'ya ki benim uçak saat 2 de avusturya saatine göre viyana'da olacak, bu yüzden 2 den sonra vur kafayı yat sabahleyinde çek cumhuriyetine geçersin, trende var otobüste ama student agency'nin otobüsleri baya ucuz.. böyle yapabilirsin

Baktığım tarihteki uçuş 13.10da Viyana'ya varacak şekilde Undecided
Ben de studentagency'nin otobüslerine baktım, uygun onların fiyatı da. Hem de Viyana havaalanından direkt otobüs varmış Prag'a kadar.
e tamam işte saat 13.30 dan snraki otobüslere bak! sanırım viyana'dan prag'a yaklaşık 5 veya 5 buçuk saat sürüyor.. akşamleyin orda olcaksın.. ve yurduna felan gidersin işte..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fukuşima - 18-09-2010 01:48 PM

Evet 15.00te otobüs var en geç 21.30 gibi orda olurum 1 saat gecikme bile olsa.
Ama o günden bir sonraki gün yurdun bize açılacağı söyleniyor. Belki karşı üniversiteyle görüşsem anlayış gösterirler tabii ki, bilemem. Okul başlasın da koordinatörümle görüşeyim.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - fatih2353 - 18-09-2010 01:50 PM

aynen ya sen koordinatörünle görüş, birşey olmaz bir günden.. eğer yurda giremezsende bi pansiyona veya otele gidersin.. yani yapcak bişi olmayınca.. ve eğer hava limanında bir gün geçirmek istemiyorsan..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 18-09-2010 02:50 PM

(17-09-2010 09:01 PM)thetekin Yazılan:  
(17-09-2010 06:32 PM)harunhrn Yazılan:  

hayırlı ola kardeş (:

pazartesi sabahı thy'nin 9:05 uçağıyla uçuyorum istanbul'dan prag'a..

hmm bende çarşamba günü 9:05 uçagıyla gtcem inş..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 18-09-2010 02:54 PM

harunhrn ben de bu çarş.(22 eyll)9.05 thy le prag'a gidiyorum.
aynı uçakta mıyız?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 18-09-2010 04:29 PM

ben hala bilet almadım p.tesi pasaportumu aldıktan sonra alcam...ama rezervasyon yaptırdım aynı uçaga..p.tesi vizeden sonra alcam hemen..sen ankaradamsn bu arada?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - omayra - 18-09-2010 10:58 PM

yok istanbul.pragdan zline geçicem.alacak kişi problem başımın çağresine bakıcam artık sen ayarladın mı alcak kişi.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - barko - 20-09-2010 08:31 PM

arkadaşlar 26 ağustosta başvuru yapmıştım ankara konsolosluğuna ve bugün aradım çek polisi gideceginiz zamanı dikkate almıyor, 1.5 ay içerisinde çıkacak dediler umarım sallama bir cevap vermişlerdir çünkü 27sinde okulum açılıyor ilk hafta oryantasyon olduğu için 4 ekimde en geç orda olmam lazım acaba çıkar mı vize ? benimle yakın tarihte başvuru verip de vizesi çıkan arkadaşlar düşüncelerini yazarlarsa sevinirim

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 20-09-2010 10:36 PM

arkadaşlar kısa dönem vizeye başvurupta geç çıkan oldu mu hiç???

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - badboy__ - 21-09-2010 01:26 AM

ben 23 agustosta başvurmuştum Ankara'dan, 20 eylülde vizem cıktı Allah'a şükür. Gideceğiniz şehre göre değişiyor vizenizin çıkma süresi. İnş en kısa sürede hayırlı haberi alırsınız

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - harunhrn - 21-09-2010 09:29 AM

ben kısa dönem vizeye başvurdum.bir haftası dolmadan çıktı.tabi o arada uzun dönemde çıktıgı için uzun dönem vizeyi işlediler pasaporta

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - barko - 21-09-2010 01:50 PM

26 ağustosda yaptım uzun döneme başvuru 27 eylülde okul açılacak. ilk hafta gidemicem sanırım belki 2. hafta bile gidemem.. bu arada praga gidiyorum ben VSEM diye bi okul başka giden ve vizesi çıkan varmı prag'a??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 21-09-2010 02:09 PM

arkadaşlar uzun dönem vizem çıktı bir ben kaldım diyordum ama sonunda çıktı Big GrinBig Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - barko - 21-09-2010 06:35 PM

funda bugün mü çıktı ne zman başvuru yapmıştın ve hangi şehire gidiyosun??

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - su dalgası - 21-09-2010 07:03 PM

(07-09-2010 08:25 PM)iluvatarr Yazılan:  Ben hala ankaradan başvurup ostravaya gidecek kimsenin vizesinin çıktığını duymadım. Var mı ki?

ankaradan başvurup ostrava'ya giden öğrenci çok.bir çok ilden Ankara'ya başvuru yapılıyor belki bu yüzden daha duymamış olabilirsiniz.
(20-09-2010 08:31 PM)barko Yazılan:  arkadaşlar 26 ağustosta başvuru yapmıştım ankara konsolosluğuna ve bugün aradım çek polisi gideceginiz zamanı dikkate almıyor, 1.5 ay içerisinde çıkacak dediler umarım sallama bir cevap vermişlerdir çünkü 27sinde okulum açılıyor ilk hafta oryantasyon olduğu için 4 ekimde en geç orda olmam lazım acaba çıkar mı vize ? benimle yakın tarihte başvuru verip de vizesi çıkan arkadaşlar düşüncelerini yazarlarsa sevinirim

sallama bilgi vermiyorlar.prosedür süreci 1,5 - 2 ay civarındadır.onaylar o zamandan sonra çıkıyor. verilen bilgiler de öğrenci arkadaşlar tarafından bazen yanlış anlaşılabiliyor veya yorumlanabiliyor. uzun dönem vizesi vaktinde çıkmayanlar kısa süreli(90 günlük) vize için başvuru yapsınlar.bir hafta içinde(7 gün) çıkıyor,herhangi bir ücreti yok ve istenilen belgeler uzun dönem için verilen belgelerin fotokopileri,başvuru formu ve bir fotoğraf.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 21-09-2010 07:45 PM

(21-09-2010 06:35 PM)barko Yazılan:  funda bugün mü çıktı ne zman başvuru yapmıştın ve hangi şehire gidiyosun??

evet bugün çıktı ben aradım kadın tamda ben sizi arayacaktım dedi.22 haziranda başvurmuştum dünde kısa döneme başvurmuştum... prag a gidiyorum jan amose komensky üniversitesi ..
(21-09-2010 07:03 PM)su dalgası Yazılan:  
(07-09-2010 08:25 PM)iluvatarr Yazılan:  Ben hala ankaradan başvurup ostravaya gidecek kimsenin vizesinin çıktığını duymadım. Var mı ki?

ankaradan başvurup ostrava'ya giden öğrenci çok.bir çok ilden Ankara'ya başvuru yapılıyor belki bu yüzden daha duymamış olabilirsiniz.
(20-09-2010 08:31 PM)barko Yazılan:  arkadaşlar 26 ağustosta başvuru yapmıştım ankara konsolosluğuna ve bugün aradım çek polisi gideceginiz zamanı dikkate almıyor, 1.5 ay içerisinde çıkacak dediler umarım sallama bir cevap vermişlerdir çünkü 27sinde okulum açılıyor ilk hafta oryantasyon olduğu için 4 ekimde en geç orda olmam lazım acaba çıkar mı vize ? benimle yakın tarihte başvuru verip de vizesi çıkan arkadaşlar düşüncelerini yazarlarsa sevinirim

sallama bilgi vermiyorlar.prosedür süreci 1,5 - 2 ay civarındadır.onaylar o zamandan sonra çıkıyor. verilen bilgiler de öğrenci arkadaşlar tarafından bazen yanlış anlaşılabiliyor veya yorumlanabiliyor. uzun dönem vizesi vaktinde çıkmayanlar kısa süreli(90 günlük) vize için başvuru yapsınlar.bir hafta içinde(7 gün) çıkıyor,herhangi bir ücreti yok ve istenilen belgeler uzun dönem için verilen belgelerin fotokopileri,başvuru formu ve bir fotoğraf.
1.5 2 ay olsa yine iyi 120 işgünüdür bekliyordum Big Grin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - barko - 21-09-2010 08:39 PM

acaba gidiş tarihine göre mi veriyolar ? gidiş tarihin ne yazıyodu başvuru formunda funda?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - funda06 - 22-09-2010 03:57 PM

(21-09-2010 08:39 PM)barko Yazılan:  acaba gidiş tarihine göre mi veriyolar ? gidiş tarihin ne yazıyodu başvuru formunda funda?

19 eylül okulumun verdiği tarih 27 eylülde ordaki okulun açıldığı ve belgelerinde yer alan tarih... Bu arada bugün uzun dönem vizemi almaya gittim kısa döneme pazartesi başvurmuş olmama rağmen o bile çıkmış Big Grin ikisinide basmışlar pasaportuma ...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - su dalgası - 23-09-2010 06:53 PM

(20-08-2010 07:59 PM)ertan2002 Yazılan:  saatleri yanlış yazmışım.. şimdi sitesine batım

Vize bölümü:
Pazartesi - Cuma 09:00-11:00 ve sadece pasaport alımları için 13:00-14:00 saatlerinde açıktır.

http://www.mzv.cz/istanbul/tr/vize_ve_konsoloslukla_lgili_bilgiler/di_er_basl_klar/baskonsolosluk_idari_ve_vize_bolumleri.html

ben de ekleme yapayım - artık cuma günleri teslim de yapılmıyor başvuru da.ama bu ankara için geçerli istanbulu bilemem.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - abarbaree - 23-11-2010 09:01 PM

Merhaba arkadaşlar,

Ben bahar döneminde CTU(Prag)'ya gideceğim.
Bugün uzun dönem için başvurumu gerçekleştirdim. Ben alacağımız vizenin ilk 3 ayının Schengen'i kapsadığını biliyordum. Tekrardan sordum ama yasanın değiştiğini ve bu vizenin sadece Çek Cumhuriyeti için geçerli olduğunu söyledilerSad( Israrla sordum ve aldığım yanıt bu.
Sitedeki bilgiler ise tam tersini söylüyor. Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?

Hem uzun hem kısa dönem vizeye başvurabiliyor muyuz? Başvurmuş olan arkadaşlar, hangi belgelerin gerekli olduğunu tam olarak yazabilirler mi? Çünkü sitedeki bilgiye pek güvenemiyorum Sad

Cevabınızı bekliyorum.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - haberci - 17-05-2011 12:27 PM

arkadaşlar visapoint sayfasında hata var istediğiniz kadar deneyin ama sıra vermiyor bunun bi yolu var eğer her hangi bir avrupa ülkesinde akrabanız veya tanıdığınız varsa bilgilerinizi ona verip oradan tek girişte kolaylıkla alabiliyorsunuz

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - baris5814 - 12-06-2011 10:06 AM

bu cek cumhuriyeti ne sacmalık ya adamlar 2 gunde vize alıyor ya polanyaya falan, derdi ne bu cek cumhuriyetinin anlamıyomki !!!!!!!!!!!!!

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - berkmutlu - 14-06-2011 12:50 AM

Benim tanıdığım var çek cumhuriyetinde benim herşeyimi ayarliyacakmış kurs yerini flan polisten flan izin alıcakmış acaba bu işlemler yapıldığı zaman vize almak kolay olur mu ? KESİnlikle verirlermi kalıcağım evi flan herşeyi o ayarlıyıp bana getircekmiş başvuru için buraya.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - Naruto - 14-06-2011 08:45 AM

@berkmutlu
ne yazık ki değişen bir şey olmaz.çünkü normal başvururken de kurs yeri(ya da okul) zaten belli,kalacağın yer için de ev tutulduğuna dair belgenin de yurda kabul belgesinden(accomodation letter) farkı olmadığı için değişen bir şey olmaz.polisten izin alma işini oraya gidince yapman gerekiyor,tanıdığını şimdiden boşu boşuna yorma derim çünkü dediğim gibi okulun göndereceği belgeler de aynı amaçla kullanılacak,daha bir kolaylaşma olmaz.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - berkmutlu - 14-06-2011 02:26 PM

(14-06-2011 08:45 AM)Naruto Yazılan:  @berkmutlu
ne yazık ki değişen bir şey olmaz.çünkü normal başvururken de kurs yeri(ya da okul) zaten belli,kalacağın yer için de ev tutulduğuna dair belgenin de yurda kabul belgesinden(accomodation letter) farkı olmadığı için değişen bir şey olmaz.polisten izin alma işini oraya gidince yapman gerekiyor,tanıdığını şimdiden boşu boşuna yorma derim çünkü dediğim gibi okulun göndereceği belgeler de aynı amaçla kullanılacak,daha bir kolaylaşma olmaz.

Ben zaten birşey demedim o dedi ben ayarlarım bilgileri dedi birde polisten özel izin alınıyormuş galiba öyle dedi eğer onu alırsa kolaylaşırmı diye sormuştum...Ben zaten üniversiteye başlıyacağım ilk sene kursmuş zaten çekçeyi öğreneceğim oda eylülde başlıyormuş tanıdığımız öyle dedi ben burdan belgleri tam olarak ayarlarsam ve diğer belgelerde tam olarak ayarlanırsa sorun olmaz demişti bu polisdn ordan izin alma işimi nedir onu anlıyamadım ben sende demişsin sen gidince alıcaksın arkadaş dedi ben alıcam sana burdan bi izin dedi polisten Smile iyice karıştı kafam

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - Özgeeko - 14-06-2011 05:44 PM

özel izin değil arkadaşım senin kastettiğin oturma izni sanırım ..oturma izninden sonra
schengen bölgelerine istediğin gibi girip çıkabiliyorsun diye biliyorum eğer yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 14-06-2011 06:27 PM

(14-06-2011 02:26 PM)berkmutlu Yazılan:  
(14-06-2011 08:45 AM)Naruto Yazılan:  @berkmutlu

Ben zaten birşey demedim o dedi ben ayarlarım bilgileri dedi birde polisten özel izin alınıyormuş galiba öyle dedi eğer onu alırsa kolaylaşırmı diye sormuştum...Ben zaten üniversiteye başlıyacağım ilk sene kursmuş zaten çekçeyi öğreneceğim oda eylülde başlıyormuş tanıdığımız öyle dedi ben burdan belgleri tam olarak ayarlarsam ve diğer belgelerde tam olarak ayarlanırsa sorun olmaz demişti bu polisdn ordan izin alma işimi nedir onu anlıyamadım ben sende demişsin sen gidince alıcaksın arkadaş dedi ben alıcam sana burdan bi izin dedi polisten Smile iyice karıştı kafam

arkadasin azardan baska birsey alamaz Smile basbakan gitse senin adina izin istese ona da vermezler, yol gecen hani mi saniyor arkadasin Smile

oncelikle konsolosluk yada elciliklere basvurarak vizeni al. Eger uzun tip vize alirsan (D tipi ve 90 gunden fazladir) oturma iznine ihtiyacin olacak. Bunun icinde yabancilar polisine basvurman gerekiyor. Polisde senden sigorta isteyecek. Ben ilk oturma iznimi alinca turkiyede yaptirdigim sigortayi kabul ettiler, ancak vizemi uzattirirken complex saglik sigortasi istediler o da 700 liraya mal oldu bana Smile simdi yapman gereken vizeni almak icin ugrasmak, forumda yiginla konu var cek vizesiyle ilgili, onlari okursan kafanda soru isareti kalacagini sanmiyorum.. Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - Özgeeko - 14-06-2011 08:44 PM

ertan peki ancak oturma izninden sonra istediğimiz shengen ülkesine girip çıkabiliyoruz dimi ? bi de shengen 5 aylık olacakmış doğru mu bir bilgin var mı
bir de oturum izni ne kadar sürede veriliyor çek için soruyorum ?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 15-06-2011 01:04 AM

oturma iznini aldıktan sonra, çek e ilk giriş tarihinden itibaren 6 ay içinde 180 günlük sınırsız schengen ülkelerine girme hakkın var. 6 aylık süren dolunca tekrar 180 günlük süre veriliyor. Yani çek e girdikten sonra daha doğrusu herhangi bir schengen ülkesine giriş yaptığın andan itibaren 3 aylık süren başlıyor. 3 ay bittikten sonra çıkman yasal olarak doğru değil, pasaport kontrolü yok ancak yakalanırsan sınır dışı edilirsin (polise de bağlı) Vizenin 5 ay yada 1 yıl olması sana bağlı. Daha doğrusu verdiğin kağıtlara bağlı. Kalacağın yer, okuyacağın toplam ay v.s.

oturma iznini hemen alabilirsin. Gidiyorsun sıraya giriyorsun, pasaportunu ve sigortanı veriyorsun,küçük bir kağıt dolduruyorsun, onlarda vizenin yan tarafındaki sayfaya bir mühür basıp,adres falan yazıyorlar, bu da senin oturma iznin. Ancak bazı ülkelerde normal kimlik kartı veriliyor, ama çek cumhuriyetinde görmedim

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - berkmutlu - 15-06-2011 11:47 AM

[/quote]

arkadasin azardan baska birsey alamaz Smile basbakan gitse senin adina izin istese ona da vermezler, yol gecen hani mi saniyor arkadasin Smile

oncelikle konsolosluk yada elciliklere basvurarak vizeni al. Eger uzun tip vize alirsan (D tipi ve 90 gunden fazladir) oturma iznine ihtiyacin olacak. Bunun icinde yabancilar polisine basvurman gerekiyor. Polisde senden sigorta isteyecek. Ben ilk oturma iznimi alinca turkiyede yaptirdigim sigortayi kabul ettiler, ancak vizemi uzattirirken complex saglik sigortasi istediler o da 700 liraya mal oldu bana Smile simdi yapman gereken vizeni almak icin ugrasmak, forumda yiginla konu var cek vizesiyle ilgili, onlari okursan kafanda soru isareti kalacagini sanmiyorum.. Smile
[/quote]
Okudum zaten biraz korktum desem yeridir 80 günde flan vizesi gelen var...Birşey diyeceğim kesin olarak geliyormu bu vize birde...
Ben mesela lise'yi bitirip baş vurmayı düşünüyordum... Lise'yi bitirmeden baş vursam sorun çıkarmı acaba daha mezün olmadım diye flan bir bilgi var mı ? Liseyi bitirmeden baş vursam 1 2 önceden sonra okul kapanınca temmuza kadar vize gelir zaten sonrada giderim ? bu konuyla ilgili bir bilginiz var mı ?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 15-06-2011 02:12 PM

lise ile erasmusu pek birlestiremedim Smile sen yurtdisinda tamamen mi okumak istiyorsun, liseyi bitiri[ bitirmemen sorun degil, adamlar getirdigin belgelere bakiyor. vize herkese cikar mi bilinmez, belgelerinde bi yamuk yoksa buyuk ihtimal cikar, bazen red cevabi da gelir.. amacin turistik gezi ise kisa doneme basvuracaksin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - berkmutlu - 15-06-2011 04:31 PM

(15-06-2011 02:12 PM)ertan2002 Yazılan:  lise ile erasmusu pek birlestiremedim Smile sen yurtdisinda tamamen mi okumak istiyorsun, liseyi bitiri[ bitirmemen sorun degil, adamlar getirdigin belgelere bakiyor. vize herkese cikar mi bilinmez, belgelerinde bi yamuk yoksa buyuk ihtimal cikar, bazen red cevabi da gelir.. amacin turistik gezi ise kisa doneme basvuracaksin

Başka bir forum sitesi yok çek'le ilgili ben lise'yi bitirip gidicem hemen ilk sene dil kursu varmış. Sonra 3 sene universite... Benim aklıma tek takılan vize oldu vize olursa kesin gidiceğimde işte 80 günde vize flan kötü oldu...
Yani okuldan mezun olduğuma dair bir belge vermeme gerek yok direk başvura bilirim ordaki charles universitesi dil kursuna başlıyacam...
Umarım bir sorun çıkmaz birazda erken gitmek istiyorum...
Birde çek cumhuriyeti ucuzmuş ondan dolayı orayı seçtim galiba en ucuz yer orası Smile
----------------
Ben biraz daha araştırdım yurt dışına başvuruda lise belgesi ve Türkiyede kazandığım universiteleri apostil yaptırarak hazırlamam lazımmış yani mecburan lisenin bitmesini bekliyecez Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 15-06-2011 06:14 PM

buradaki bachelor yani lisanslar genelde 3 yıllıktır dediğin gibi. Eğer anlaşma sağlamışsan rahatça gidip okuyabilirsin, o şekilde okuyan çok öğrenci var. prag diğer şehirlere göre pahalı, istanbul gibi diyebiliriz.
uzun süreli vize ortalama iki ayda çıkar. Senin yapacağın iş, bir an önce belgelerini ayarlayıp vizeye başvurmak

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - berkmutlu - 15-06-2011 07:14 PM

Teşekkürler çok yardımcı oldun Smile
yaklaşık kaç €'yla geçine bilirim ev kirası hariç ? eğlence flan dahil ama abartılı değil her türlü olanaklardan yararlanarak ev kirası hariç Smile
Vede iş bulma olanakları nasıl burger king vs. gibi yerlerde iş bulunabiliyor mu ?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 16-06-2011 01:03 PM

aylik olarak 500-800 euro arasi gecinebilecegini dusunuyorum. Tabii yapacagin islere bagli. Bu ucret kisiye gore degisir.
Buradaki neredeyse her ogrenci bir yerde calisir, okul cikisi yada haftasonlari, kesinlikle bir yerlerde calisiyorlar, liseliler de dahil. Senin is bulma isin biraz zayif gibi. Cunku sosyal islerde cekce diline ihtiyacin olacak, burger kingde getir gotur isi bile vermezler, belki mutfakta gorev yaparsin ama vietnamlilar her yerde, 3 kurus paraya calistigi icin onlari tercih ederler..

Ben suan da bir yazilim sirketinde yazilim muhendisi olarak calisiyorum. Calistigim kisilerin hepsi ingilizceyi cok iyi biliyor ayni zamanda cekce diline ihtiyac olmayan bir is (en azindan yaptigim proje oyle) Kendine ait bir vasfin,ozelligin varsa bu yonde is bulabilirsin, diger turlu biraz daha zor gibi gorunuyor. Aiesec le iletisime gecip sana bir yer bulmalarini saglayabilirsin

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - berkmutlu - 16-06-2011 06:06 PM

Tamam ozaman bende 1 sene çekçeye ağırlık vereyim işe başlamadan çekçeyi öğrenirim seneyede biryerde iş bulurum herhalde çekçeyi bilir durumda Smile Benim arkadaşımda çekçe öğrenmiş ilk sene şuan rehberlik yapıyormuş arasırada çevirmenlik.
Neyse bir gidelimde bir yolunu buluruz artık nasıl olsa Türküz birşeyler ayarlarız canım boşamı Türk zekası demişler.

gerçekten teşekkürler. ertan bilgilendirmeler için arkadaşımda biraz bilgilendiriyor ama 1 2 kişiden daha öğrenmek farklı fikirler edinmeme yardımcı oluyor...

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 16-06-2011 11:44 PM

çekçeyi 1 yılda nasıl öğrenmiş arkadaşın şaştım, baya bir uğraşmıştır Smile çok insan tanıyorum burada, adam restorantta çalışıyor, o kadar çek in arasında, sosyal ortamı iyi 8 aydır öğrendiği şeyler çok çok kısıtlı. Çekçe çok zor bir dil, gramer yapısından tut da, okunuş,yazılışına kadar, ayrıca türkçe ve ingilizcede olmayan dişil-erkek kelimeler var.. Konuştuğum çek arkadaşlar, yabancıların ortalama 3-4 yılda iyi bir çekçe öğrenebildiklerini söylüyorlar.O yüzden ben hiç bulaşmadım Smile

ama öğrenebilirsen ne ala senin için.. Benim zamanım yok 10 milyon insanın konuştuğu zor bir dili öğrenmeye. Fransızca öğrenirim daha iyi Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - berkmutlu - 17-06-2011 07:01 PM

Universite okumak için mecbur öğreniceğim arkadaşım 1 yıl boyun durmadan çalışmış önce inanmadım da çekten bir arkadaşı buraya gelmiş erasmusla onu davet etti eve telefonda konuştu ben istemdim biliyomusun bizi yeme diye baya konuşuyor Big Grin Aynen senin dediğin gibi 8 aydır burda olan adamlar dediğin arkadaşım dedi 2 yıldır burda olanlar var hala öğrenmediler diyor yani işlerine gelmiyormuş oda ingilizce üzerinden öğrendi zaten.

Birşey kafanda olucak aslında ingizlicede öyle çoğu kişi için imkansız ama öğrendin mi Türkçeden kolay oluyor... O dediğin kızlara erkeklere özel şeyde çok kolaymış dedi arkadaş üstlerine bi A O ekleyip kadın erkek yapıyormuşsun.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - gencoyakar - 30-06-2011 12:50 AM

(26-07-2009 03:02 AM)kemo Yazılan:  nzyph arkadaşım işin komik olan tarafı büyükelçilikten randevu alabilmen daha uzun sürüyor, internet adresinde bir problem war,visapoint ' den 5 gündür randevu alamıyorum .. daha da kotüsü en erken tarih olarak 12 ağustos'u gosteriyorlar onda da " dolu başka bir günü seçin " diyor malesef.ben bir seyahat şirketiyle anlaştım, adamlar istediğin gün randevu alıp 5-6 gün içerisinde vize alıyoruz diyor.başarı oranları çok yüksek ve ozellikle çek cumhuriyeti hiç sekmemiş, araştırdım ve şirket gerçekten sağlam,itin kopuğun elinde değil yani...fiyat 130 euro, fakat ek olarak yaptıracağın 60 euroluk ( 30000 euro teminatlı sigortadan bahsediyorum ) sağlık sigortasını onlar hallediyor ücret talep etmeden..kısacası 70 euro gibi bir fark şirketin emeği oluyor...ee naapalım denize düşen yılana sarılacak artık şakası yok bu işin...sana kolay gelsin dostum...

Şirketin ismini alabilirmiyim?
teşekkürler

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - bboz - 01-07-2011 10:22 PM

ben 1haftadır uğraşıyorum ankaradan randevu alamıyorum alabilen var mı?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - denizmusti89 - 02-07-2011 11:32 AM

ben de 3-4 gündür alamadım ne yapacaz ya.. Burdur hangi konsolosluktan alıyo bilen var mı bu arada? yoksa farketmez mi? ankaradan almaya kalkarsak yandık heralde...Sad

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - Whitecolt - 02-07-2011 11:48 AM

Merhaba ben de ıspartada öğrenciyim ve vize randevusu verilmiyor su anda zamanımızda daralıyor.zaten 2 ayı buluyormus vizeyi vermeleri tam bir bürokrasi krizi saçmalık ne yapıcaz bilmiyorum

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - denizmusti89 - 02-07-2011 11:57 AM

Burdur ve Isparta aynı bölgededir sanırm ankaradan mı yoksa istanbuldan mı alacağız biliyo musunuz? ankarada şu an 7 temmuz faln uygun pasaportumu bekliyorum bu hafta geleck..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - siva - 02-07-2011 12:16 PM

http://www.mzv.cz/istanbul/tr/vize_ve_konsoloslukla_lgili_bilgiler/onemli_duyuru.html burada yazıyor hepsi.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - Whitecolt - 02-07-2011 12:31 PM

Isparta ankaraya bağlı,ama burdur kosunda emin değilim işallah ankaraya bağlı değilsindir ama ankarada suan büyük vize sorunu var randevu alınmıyor..

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - Alp_Aslan - 11-07-2011 03:42 PM

bnde ıspartadan gidicem ve malesef ki ankaraya bağlıyız..ve randevu tarihi verilmiyor..off offf

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - çekmağduru - 19-07-2011 07:10 PM

Hala alamıyorum randevu Sad Oşirket nasıl alıyor, nerdeymi, neyin sesiymiş bilen var mı?
Ayrıca acaba kabul edildiğimiz kurum vizemizin bir an önce hazır olması için bir şey yapamıyor mu deneyen var mı bunu?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - angelllica - 20-07-2011 12:32 AM

Kısa süreli vize basvurusu için randevu gerekmediği söylendi, ancak konsolosluğa ulaşamıyorum, kısa süre için hangi evraklar gerekli bilen var mı arkadaşlar?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ertan2002 - 20-07-2011 12:30 PM

uzun sureli vizende istenilen hangi evraklar ise aynilarini gotur. + sigorta istiyorlardi kisa donem icin. sigorta yaptirmadan once aramayi dene. cunku turkiyede onlarin istedigi turden sigorta yapan yer yok diye biliyorum
(19-07-2011 07:10 PM)çekmağduru Yazılan:  Hala alamıyorum randevu Sad Oşirket nasıl alıyor, nerdeymi, neyin sesiymiş bilen var mı?
Ayrıca acaba kabul edildiğimiz kurum vizemizin bir an önce hazır olması için bir şey yapamıyor mu deneyen var mı bunu?

kisa donem vizeye basvurabilirsin. 3 ay sonra tekrar donup vizeni alirsin..

benim danismanim gecen yil vize icin cok ugrasti ancak burada insanlar kurallara cok bagli oldugu icin vizenin erken cikmasi soz konusu degil. Sahsi olarak da cok ugrastim, mail attim yabancilar polisine,elcilige,konsolosluga v.s. ama degisen birsey olmadi.. Yine de ugrasmak istiyorsan sen bilirsin. Burada(cek de) iki gecerli yol var. Ya kurallara uyacaksin ya rusvet verip kurallarina uyduracaksin Smile

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - sibumi - 05-01-2012 02:05 PM

kısa dönem vizesi için belgelerin orjinali ve 90 günlük hali olduğu doğru mu?yeşil pasaportla çeke veya başka bi avrupa ülkesine gitsem uzun dönem vizem çıkınca dönüp alsam sorun yaşar mıyım? bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kmerve - 05-01-2012 04:51 PM

yaşamazsın ,yetişmeyecekse makulu o yabancılar polisin atlat yeter, okul vize kontrolü yapmıyor en azından benimki,

ben ayın 3ünde ankaraadan yaptım başvurumu belgelerimi alıp yolladılar (yarım saat içinde)

hiç kontrol etmediler çevirimi filan saçma geldi bi kart verdiler vze çıkınca gelin bununla dediler?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - ozan35 - 05-01-2012 06:18 PM

kmerve pekı belge ısını nasıl yaptın hangı belgelerı verdın yanı 90 gunluk mu yoksa uzundonem belgelerını mı?

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - kmerve - 07-01-2012 04:44 PM

uzun dönem ya hepsii d tipine başvurdum

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - mco - 28-12-2017 11:50 PM

47 günde çıktı.

RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor? - mhmtgrnz - 05-02-2018 10:35 PM

14 Aralık 2017 de başvurdum, 42 günde çıktı.