Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resident Permit ve Vize
23-12-2013, 05:41 PM
Resident Permit ve Vize
Merhaba arkadaşlar. Size bir şey hakkında danışmak istiyordum. Benim yeşil pasaportum var ve resident permit için başvurdum, cevap olumlu geldi ben de konsolosluğu aradım. Görevli bana yeşil pasaportum olduğu için vizeye ihtiyacım olmadığını, İsveç'e gidince oradaki "migrationskervette" fotoğraf ve parmak izi vermem gerektiğini söyledi.
Size bu durum doğru mu vizeye ihtiyacım yok mu? Böyle bir şey başınıza geldi mi?
Çok teşekkur ederim şimdiden Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-12-2013, 05:59 PM
RE: Resident Permit ve Vize
merhaba, söylediği yarım doğru Smile yeşil pasaportun amacı farklı. sen eğitim amaçlı gidiyorsan bir giriş vizesi vermeleri lazım sana. başından savmak istemiştir muhtemelen, bir sıkıntı çıkmaz büyük ihtimalle ama yine de konsolosluktan bir vize alıp gitmen daha iyi olur, oraya gittikten sonra oturma iznini alabilirsin.. ama tavsiyem vize alıp gitmen. çok ilginç geldi bana, nomralde konsolosluklar der ki, yeşil pasaportunuz olsa bile ülkeye vizesiz girmenizi tavsiye etmiyoruz, eğitim amaçlı gidiyorsunuz çünkü o yüzden vizenizi alın diyorlar, sen de iste tam tersini söylüyorlar ilginç Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-12-2013, 06:05 PM
Hiç bilmiyorum, birkaç defa sordum emin misiniz diye, evet gerek yok dedi. İlginç Big Grin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-12-2013, 06:13 PM
ilginç ve evet gerek olmayabilir ama yeşil pasaport ile eğitim amaçlı girişler yapamazsın. ben bunla ilgili çok araştırma yapıyorm, mesela pasaport polisi, senin ülkeye giriş şartlarını kontrol edebilir, o an o şartları ispat edemiyorsan ülkeye almama hakkı vardır. Bazı ülkeler yeşil pasaport ile gelenlere sorar, geliş amacın nedir, sen ben öğrenci olarak geldim dersen vizen yok diyip geri çevirme ihtimali var.. ama düşük ihtimal. ben her olasılığı belirtmem gerekiyor.. dediğim gibi sen vize almayı istediğini söyle. yok diyemez her halde Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
23-12-2013, 06:30 PM (Bu Mesaj 23-12-2013 06:33 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : kubu.)
Yani sanırım.. Yarın bir daha arayıp sorarım.. Cok tesekkur ederim yardımın için Smile
Ama turistik olarak geldim dersem, sonra da İsveç'te resident permit kartımı alırsam? Sanki bir problem cıkmaz gibi duruyo bu durumda

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  VİZE BAŞVRUSU İÇİN HESAPTA BULUNMASI GEREKEN PARA HAKKINDA ÖNEMLİİ hayalperestim 1 6,113 23-12-2013 06:39 PM
Son Mesaj: kubu
  Vize Study Period Sorunum Sweeney7 1 3,297 14-12-2013 12:12 AM
Son Mesaj: Seferi
  İsveç-Danimarka vize karmaşası öz-öz 3 5,379 05-07-2013 10:39 PM
Son Mesaj: öz-öz
  Vize çıkmadan bankadaki parayı çekebilir miyim? MemTR 3 5,725 15-08-2012 09:47 PM
Son Mesaj: swedene
  Oturma kartı / Vize + Schengen = ? exxx 3 7,650 11-08-2011 06:22 PM
Son Mesaj: technocan
  Vize için İstanbul mu Ankara mı ? FadeToBlack90 9 16,937 29-06-2011 09:44 PM
Son Mesaj: LeventA

Forum Atla: