Derecelendir
  • 1 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
erasmus ilk gun tecrubem...
03-10-2016, 04:18 PM (Bu Mesaj 03-10-2016 04:20 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Malzeme.)
RE: erasmus ilk gun tecrubem...
Merhaba arkadaşlar,
Ben de 29.09.2016 tarihinde erasmus macerama başladım. İlk günümden bahsetmek istiyorum. Adana-İstanbul daha sonra İstanbul-Köln aktarmalı gitmeye karar verdim.Sonra ise otobüs veya tren ile Aachen'a geçmeyi planlıyordum. Saat 04.00 gibi uyandım ve vedalaşmadan sonra Adana havalimanına gittim. Sorunsuz bir uçuştan sonra Sabiha Gökçen havalimanına indik ve aktarma yapacak yolcuların pasaport kontrolüne gitmesi söylendi. Dedikleri gibi pasaport kontrolüne gittim fakat inanılmaz bir sıra vardı. Neyse girdim sıraya bayağı bir bekledikten sonra sıra bana geldi, tam yetiştim derken görevliden harç pulun nerde diye bir soru geldi. Ben daha önce yurtdışına çıkmadığımı ve harç pulunun ne olduğunu bilmediğim söyledim.Almak zorunda olduğumu öğrendim ve koştur koştur harç pulunu alıp geri sıraya döndüm. Ama bir sorun vardı. Çok çok az bir zamanım kalmıştı ve o sırayı beklersem uçağa yetişmem imkansızdı. Tam sıranın bitişine gelip oradaki insanlara durumu anlatıp önlerine geçtim. Hemen pasaport kontrolünden geçip kapıya doğru koşmaya başladım. Bu ara son çağrı sesleri yükseliyordu. Ceylan gibi sekmeye başladım yetişememe korkusundanSmile. Neyse son yolcu olarak girdim uçağa. Yanımdaki ağabey ile uçak kalkmadan biraz muhabbet ettik. Oğlunun Aachen'da öğrenci olduğundan bahsetti ve araba kiraladığını söyledi. İstersen sende benimle gelebilirsin ama yolları bilmiyorum kaybola kaybola gideriz dedi. Bende zaten dünden razıyım Smile Uçak korkum olduğunu söylediğimden dolayı sakinleştirmek için sağolsun yolculuk sırasında bol bol muhabbet etti benimle. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Daha sonra uçak indi ve pasaport kontrölüne geldik. Ben daha önce İngilizce pratik yapmadığımdan hemen polise "I am Erasmus student and I have Letter of admission" cümlesini lak diye kurdum Big Grin . Polis elimde evraklarımın olduğu dosyaya kısaca baktı ve sorunun olmadığını iyi eğlenceler dilediğini söyledi. Daha sonra bavul beklerken, aktarmalı geldiğimden bavul kaybolur mu diye düşünmeye başladım. Son sıralarda olsa da biraz panik yaptırdıktan sonra bavulum geldi. Daha sonra kiralık arabayı bulduk ve navigasyon yardımıyla yolculuğa başladık. Kiralık arabalar genelde dolu depo ile teslim alınır. Biz tam arabayı incelerken yarı yolda benzinin 0 göstergesinde olduğunu gördük ve hemen benzin aldık. Az daha yolda kalıyorduk valla Big Grin . Neyse daha sonra Aachen'a ulaştık ve ben buddy ile buluşmak için bu iyi insana teşekkürümü edip ayrıldım. İlk gün buddy ile kalacaktım ve onunla buluşup evine gittik. Güzel bir başlangıç oldu. Şuan dördüncü gündeyim. Alışmaya çalışıyorum bakalım. Bir yandan da elimden geldiğince Aachen için rehber hazırlamaya çalışıyorum.
Benden bu kadar her şey gönlümüzce olsun Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Venedikte Erasmus ilk gün aybukegokce 0 4,676 09-03-2016 09:35 PM
Son Mesaj: aybukegokce
Information Erasmus İlk Gün; Bradford,İngiltere fromalltoall 1 7,257 23-09-2014 07:57 PM
Son Mesaj: Gozdetrk
  hollandada erasmus netherlands 0 4,594 28-05-2012 12:38 AM
Son Mesaj: netherlands

Forum Atla: