Derecelendir
  • 1 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
erasmus ilk gun tecrubem...
07-10-2009, 11:39 PM
RE: erasmus ilk gun tecrubem...
(30-08-2009 08:30 PM)unuttum Yazılan:  ilk günüm yollarda geçti diyebilriim, çünkü portekize gelmek içim madridde aktarma yaptım ve havaalanı gayet büyük, tek başıma ve ilk kez uçakla yolculuk yaptığım için ilk uçaktan indikten sonra nereye doğru gideceğim die aval aval etrafıma bakınırken insanları takip etmeye karar verdim, ve diğer uçağa binebilmek için, metro gibi bişeye bindik, tabi korktum başta nereye gidio acaba die ama uçağımı bulunca rahatladım Smile sonra 12 gibi Lizbon'a indim, Porto 'ya gideceğim için tren istasyonuna gitmek için otobüse bindim, otobüsün kalktığı yeri de bir italyanı takip ederek buldumSmile ve 4 saat de trenle seyahat ettim, bir de yanlış kompartmandan binice yarım saat trenin içinde 30 kilo bavulla yerime ancak oturabildim, ve ölmüştüm yorgunluktan Smile sabahın 4 ünde kalkmıştım havaalanına gitmek için ve çok yorgundum, ama korkudan uyuyamıyordum istasyonu kaçırırım diye Smile neyse sonunda trenden inip koordinatörü görünce rahatladım, sonra başka bir erasmus öğrencisini almak için Porto havaalanına gittik, ve beni eve bıraktıklarında saat 9 civarıydı, açlıktan ölcektim nerdeyse Smile ayrıca tabi saatler iki saat geri olduğu için ailem çok merak etmişler, tavsiyem eğer arayabiliyorsanız arayın ailenizi bnm gibi geç kalcaksanız Smile

çok keyif aldım yazını okurken Smile ben de madrid atarmalı geldim portekize ve ayağımda botlarla elimde 9 kiloluk sözde el cantamla kostururken saatime bakarak lizbon uçağına gelidğimde saate bakmak geldi akılma o zamana kadar bakmayan ben telaştan o saniye baktıımda uçağımı kaçırdığımı düşündüm ve çaresizlik içinde oturmayı düşünürken son anda aklıma geldi saat farkıSmileSmileSmile
snrasnda abi leiria yolculuğu bizi öle karşılayan falan olmadı ellerimde o yüklerle yolumu doğrultmada çok eziyet çekitm bi d eing.em çok berbat olduu için anlaşmada da baya bi mücadele verdim ama KEYİFLİYDİ...

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-10-2009, 03:31 PM
tahmin edilebilecegi gibi bnm de zamanımın büyük kısmı yollarda gecti.. antep gibi bi yerd yasıorsanz ve ucagınız istanbuldan kalkıorsa 14-15 saatlik bi otobüs yolculugunu göze almanız gerekior(: neyse bu uzun yolculuktan sonra dayım esenlerden aldı ve direk havaalanına gectik orda biraz zaman gecirdikten sonra pasaport kontrolüne gittim.. oturma iznim oldugu icin hic bir korkum yoktu bnm.. yalnız hafif kirli bi sakalm olunca türk polisimiz baya bi kontrol ettiBig Grin ve tuhaftır baska bi yerde böyle bi kontrolle karsılasmadım..(: neyse pasaport kontrolünü gectikten sonra ucagımı bekledm.. zamanı gelince ucaga bindm ve 3 saatlik bi yolculuk sonunda rigaya indim.. havaalanında transfer kısmından gectikten sonra pasaportum son bir kez daha kontrol edildi ve sonrasında tallinn ucagına bindim.. 45 dk da o sürdü.. ve sonunda tallinne vardım.. tutoruma beni karsılamasını söylememistm ben kendi basıma gitmek istemistim hostelime ama tuhaftır söylemeden geldi ve beni aldı havaalanından(: sonra da direk hostelime gectik.. hosteli de sagolsun tutorum buldu.. mükemmel bi yer ev derdi yok evden cok daha ucuz ve sehrin merkezinde.. (: işte böyle.. 28 saat önce baslayan yolculugum arada beklemelerle falan tallinnde son buldu(: o gün uyudum ertesi gün de direk ortamlara aktımBig Grin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30-12-2009, 09:28 PM
litvanya macerası olan varmı arkadaslar..Big Grin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-02-2010, 07:38 PM
erasmus ilk gun tecrubem...
ben memleketten uçağımın gidiş tarihinden bir gün önce yola çıktım, stanbulda bir gece geçirdikten sonra riga uçağına bindim. Yanımda üniversteden ama farklı bölümden olan bir arkadaşım vardı. 3 saat süren uçak yolculuğum boyunca ruslar ve letonlarla aynı havayı soludum, garip garip konuşuyorlardı söylediklerinden tek kelime anlamamak zorumuza gitmedi değil. Riga'ya vardığımızda bizi karşılayan kimsenin olup olmayacağını bilmiyorduk. Uçaktan indik valizimizi aldık ve koyulduk çıkış yoluna.... Tam çıkış kapısında bizim yaşlarımızda biri siz türkiye'den gelen öğrencilermisiniz die sorunca kim olduğunu bilmesekte bir oh çektik. Tanışma faslından sonra havaalanından çıktık kız arkadaşını aradı meğer kız arabada bekliyormuş, neyse valizleri arabaya yüklediğimiz gibi kendimizi büyük bir alışveriş merkezine attık o günlük ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar eşya, telefon hattı aldık ve tabi para bozdurduk! (Letonyanın para birimi lat ve bir lat yaklaşık 3 lira değerinde) ardından yurda gittik ve ne görelim çok fena bir yurt kızlar erkekler iç içe kalıyorlar, lavabolar,banyolar ve mutfak ortak! o geceyi orda geçimek zorunda kaldığım için çok üzgünüm ama neyseki sonra ev bulduk eve yerleştik şimdi çok rahatız 2 arkadaş bir evi paylaşıoruz ve mutluyuz. Smile letonya ya gelecek olan veya burası hakkında merak ettikleri olan bana mutlaka ulaşsın elimden geleni yapmaya çalışırım şimdilik bu kadar....

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-10-2010, 03:53 PM
bende ilk polonyaya geldigimde yanimda iki tane polonyali vardi arada muhabbet ediyorlardi dilleri bana cok ilginc geldi ama simdi biraz alistim ilk gun biraz fazladan yurumek disinda kotu bir anim olmadi birde polonyanin belkide tek delisi Big Grin bana rast geldi polakca sigara dedi tabi bende yurt disinda olmanin mutlulugu ile pismis kelle gibi siritiyorum Big Grin sole adama I'm not polish dedim sonra bana cigaretta dedi ingilizce yine anlamadim cigaret diye bi bagirdi sok oldum ne diyecegimi sasirdim Big Grin adam defoldu gitti Smile bole iste ama simdi cok mutluyum polonyayi seviyorum gercekten insanlarini seviyorum ortam guzel ing bilen sayisi cok olsa daha guzel olucaktida iste oda tek kotu yani olsun Big Grin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Venedikte Erasmus ilk gün aybukegokce 0 4,676 09-03-2016 09:35 PM
Son Mesaj: aybukegokce
Information Erasmus İlk Gün; Bradford,İngiltere fromalltoall 1 7,257 23-09-2014 07:57 PM
Son Mesaj: Gozdetrk
  hollandada erasmus netherlands 0 4,594 28-05-2012 12:38 AM
Son Mesaj: netherlands

Forum Atla: