Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CAF kira yardımıyla ilgili yardımcı olacak bilgiler
20-08-2015, 12:42 PM
RE: CAF kira yardımıyla ilgili yardımcı olacak bilgiler
Link için teşekkürler, aradığımı buldum.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-01-2017, 11:13 PM
Merhaba,

Bugün international ofisteki bayan bana CAF a vize türüm yüzünden başvuramayacağımı söyledi Sad
vizemde şöyle yazıyor: "dispense temporaire de carte de sejour"
Herkeste böyle yazmıyor mu??

Fikri olan varsa ve yardımcı olmak isterse çok çok sevinirim Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-08-2017, 12:47 PM
(16-01-2017 11:13 PM)mardomila Yazılan:  Merhaba,

Bugün international ofisteki bayan bana CAF a vize türüm yüzünden başvuramayacağımı söyledi Sad
vizemde şöyle yazıyor: "dispense temporaire de carte de sejour"
Herkeste böyle yazmıyor mu??

Fikri olan varsa ve yardımcı olmak isterse çok çok sevinirim Smile

Bende Eylül ayında gideceğim ve vizemde seninki gibi yazıyor. OFII'den de herhangi bir belge vermediler vizemi alırken. Senin OFII'yle ilgili herhangi bir belgen var mıydı Fransa'ya gitmeden önce ?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-05-2018, 12:13 PM
(07-05-2015 04:00 PM)aslibektass Yazılan:  CAF için önce internet sitesinden form dolduruyosunuz. Öğrencilere ayrı link var. Sonra başvuru formunun son halini yazdırıp istenilen belgelerle birlikte verilen adrese postalıyorsunuz. Sonra eğer ek belge istenmezse beklemekten başka yapacak bir şeyiniz yok. Ben aylarca bekledim ama geçmiş ayların da ödemelerini yaptıkları için paramı toplu şekilde aldım. Caf'a başvurabilmek için oturma izninizi almış olmanız gerekiyor. Tavsiyem önce oturma izninizi bir an önce halledin ve kalacak yer bulur bulmaz başvurun. Fransa bankalarında hesabınız olması gerekiyor. Bir de doğum belgeniz lazım ( gelmeden nüfus müdürlüğünden mutlaka alın!!!) onun dışında ev ya da yurt nerede kalacaksanız onun anlaşma kopyası, kira ödeme belgesi ve evle ilgili bir fatura (telefon, internet,elektrik) isteniyor. Gelir belgesi istiyorlar öğrenciyim çalışmıyorum gelirim yok diyebiliyorsunuz. Fransa'da her işlem inanılmaz uzun sürüyor CAF bunların en kötüsü. Uzun süre sonra başvurunuz kabul ediliyor ve paralar belirttiğiniz hesaba yatıyor. Sorularınız olursa sorabilirsiniz. 9 aydır Fransa'dayım her işlemim sorunlu geçti her şeyi tecrübeyle öğrendim yardımcı olabilirm.

Merhaba, caf dan gelen yazıda hak ettiğim paranın banka hesabına değil, crous a bağlı başka bir kuruma gönderildiği yazıyor. Siz caf yardımını nasıl aldınız? Banka hesabınıza kim gönderiyor parayı? Ben Crous a bağlı bir yurtta kalıyorum bu arada.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-05-2018, 01:31 PM
(08-05-2018 12:13 PM)gurcan15 Yazılan:  
(07-05-2015 04:00 PM)aslibektass Yazılan:  CAF için önce internet sitesinden form dolduruyosunuz. Öğrencilere ayrı link var. Sonra başvuru formunun son halini yazdırıp istenilen belgelerle birlikte verilen adrese postalıyorsunuz. Sonra eğer ek belge istenmezse beklemekten başka yapacak bir şeyiniz yok. Ben aylarca bekledim ama geçmiş ayların da ödemelerini yaptıkları için paramı toplu şekilde aldım. Caf'a başvurabilmek için oturma izninizi almış olmanız gerekiyor. Tavsiyem önce oturma izninizi bir an önce halledin ve kalacak yer bulur bulmaz başvurun. Fransa bankalarında hesabınız olması gerekiyor. Bir de doğum belgeniz lazım ( gelmeden nüfus müdürlüğünden mutlaka alın!!!) onun dışında ev ya da yurt nerede kalacaksanız onun anlaşma kopyası, kira ödeme belgesi ve evle ilgili bir fatura (telefon, internet,elektrik) isteniyor. Gelir belgesi istiyorlar öğrenciyim çalışmıyorum gelirim yok diyebiliyorsunuz. Fransa'da her işlem inanılmaz uzun sürüyor CAF bunların en kötüsü. Uzun süre sonra başvurunuz kabul ediliyor ve paralar belirttiğiniz hesaba yatıyor. Sorularınız olursa sorabilirsiniz. 9 aydır Fransa'dayım her işlemim sorunlu geçti her şeyi tecrübeyle öğrendim yardımcı olabilirm.

Merhaba, caf dan gelen yazıda hak ettiğim paranın banka hesabına değil, crous a bağlı başka bir kuruma gönderildiği yazıyor. Siz caf yardımını nasıl aldınız? Banka hesabınıza kim gönderiyor parayı? Ben Crous a bağlı bir yurtta kalıyorum bu arada.

Yurdun hesabına yatırılıyor para siz yurt parası ödemiyorsunuz ya da kalan kısmını ödüyorsunuz.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Fransızca yardımcı kelimeler/cümleler pinqueen 0 1,015 28-07-2015 10:59 PM
Son Mesaj: pinqueen
  CAF nedir? Nasıl alınır? (Öğrencilere kira yardımı)) myk171 40 59,643 26-06-2013 01:44 PM
Son Mesaj: oguzhann
  Kira Yardımı Hakkında (CAF) ka1903 6 8,890 09-03-2013 12:23 PM
Son Mesaj: kyagci
  15-17 ocak arası pariste yardımcı olabilecek arkadaş arıyorum 78fatih 3 4,808 26-11-2012 01:29 AM
Son Mesaj: Poyrazhan
  bir dönem mi bir senemi? seçim yapmama yardımcı olun lütfen!!!! berikbr 3 4,328 28-10-2011 10:34 PM
Son Mesaj: mastersatan
  COOOK ÖNEMLİ ARKADAŞLAR, CAF'LA İLGİLİ.. ozlemaden 0 2,802 17-04-2011 09:09 PM
Son Mesaj: ozlemaden

Forum Atla: