Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seyahat Sigortası İptali
12-08-2015, 04:24 PM
Seyahat Sigortası İptali
Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım aracılığıyla axa sigortadan sağlık sigortası yaptırmıştım.Ancak 92. günde çıkış içerdiği için iptal ettirmek istedim. Acente iptal edemeyeceklerini söyledi. Forumda iptal edilebileceğini okumuştum. Ne yapabilirim yardımcı olabilecek var mı ?

Şimdiden teşekkürler

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-08-2015, 09:01 PM
RE: Seyahat Sigortası İptali
92.günde çıkış içerdiğini nasıl öğrendin? ben sorduğumda yok öyle birşey dediler ama emin olmak istiyorum.
tahminimce iptal ettirebilmelisin biraz korkutmak gerektiğini düşünüyorum. olmadı en kötü yeni sigorta, 130 tlye yaptırırsın zaten. tabii inşallah ikincisine gerek kalmadan hallolur.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-08-2015, 05:41 AM
Soyle soyliyim; kendin icin onemli konsolosluk icin onemsiz.

Bende 92gunluk yaptirdim son anda. Ama konsolosluktaki kadin baslangic ve bitis tarihlerine tik atti. Vizeyide aldim. (Polonya)

Erasmusla ilgili yazdığım tüm gönderiler için;

Erasmus Hakkında Her Şey
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-08-2015, 11:00 AM
(12-08-2015 09:01 PM)Annwyn Yazılan:  92.günde çıkış içerdiğini nasıl öğrendin? ben sorduğumda yok öyle birşey dediler ama emin olmak istiyorum.
tahminimce iptal ettirebilmelisin biraz korkutmak gerektiğini düşünüyorum. olmadı en kötü yeni sigorta, 130 tlye yaptırırsın zaten. tabii inşallah ikincisine gerek kalmadan hallolur.

Poliçeyi iyi okuyun poliçe de "Bu poliçe en fazla birbirini izleyen 92 gün süren seyahatler için geçerlidir. TC sınırları içerisine giriş yapılmadan 92 günü aşan seyahatlerde yeni bir poliçe düzenlense dahi teminatlar geçersiz olur ve bu süre uzatılamaz" tarzı bir ibare varsa bu giriş çıkış yapmanız gerekiyor demek.şahsen benim okulum bunu kabul etmediği için bende HDI 'dan yaptırdığım sigortayı iptal ettirdim.İptal etme olayı da yine sizin hakkınız olan bir şey poliçede bununla ilgili bilgi vardır mutlaka onu gösterip bu hakkı kullanmak istediğinizi söyleyin eğer yine kabul olmazsa firmanın müşteri hizmetlerine durumu aktarın oradan da sonuç alamazsanız tüketici haklarına başvuracağınızı falan söyleyip işi zorlaştırın.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-08-2015, 01:22 PM (Bu Mesaj 13-08-2015 01:24 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : dream_on.)
(13-08-2015 11:00 AM)lynne Yazılan:  
(12-08-2015 09:01 PM)Annwyn Yazılan:  92.günde çıkış içerdiğini nasıl öğrendin? ben sorduğumda yok öyle birşey dediler ama emin olmak istiyorum.

Poliçeyi iyi okuyun poliçe de "Bu poliçe en fazla birbirini izleyen 92 gün süren seyahatler için geçerlidir. TC sınırları içerisine giriş yapılmadan 92 günü aşan seyahatlerde yeni bir poliçe düzenlense dahi teminatlar geçersiz olur ve bu süre uzatılamaz" tarzı bir ibare varsa bu giriş çıkış yapmanız gerekiyor demek.şahsen benim okulum bunu kabul etmediği için bende HDI 'dan yaptırdığım sigortayı iptal ettirdim.İptal etme olayı da yine sizin hakkınız olan bir şey poliçede bununla ilgili bilgi vardır mutlaka onu gösterip bu hakkı kullanmak istediğinizi söyleyin eğer yine kabul olmazsa firmanın müşteri hizmetlerine durumu aktarın oradan da sonuç alamazsanız tüketici haklarına başvuracağınızı falan söyleyip işi zorlaştırın.
Poliçemde bahsettiğiniz 92 gün şartı mevcut. Aldığım yerde iptal ettirmeye gittiğimde böyle bir şart olmayan bir sigortayla değiştirmek istediğimi söyledim. Ancak bana verdikleri cevap axa sigorta'da öyle bir türün olmadığı yönündeydi. 30 euro daha verirsem alianz'dan farklı bir sigorta yapabileceğini ama mevcuttakini iptal edemeyeceğini söyledi. Poliçede iptal durumuyla ilgili bir şey yazmıyor maalesef.

Bugün başka bir axa acentesine gittim. Bana öğrenciler için ayrı bir sigorta yaptıklarını söyledi.Öğrenci seyahat sigortası diye geçiyor. 60euro karşılığında 1 yıllık sigorta yaptırdım. Bu sigorta türü sadece erasmuslara özel çıkmış.(bana öyle bilgi verildi en azından.)Aldığım bilgiye göre diğer acentenin iptal etmemesi biraz keyfiyetten. Dediğiniz gibi zorlamayı planlıyorum firmayı.Zaten ekstra para isteyip alianzdan farklı sigorta yapması tam bir saçmalıktı.

Not: Acenteyi de belirteyim kimse uğramasın.Ayhan tekin sigorta acenteliği. Kocamustafapaşa'da yer alıyor.
(13-08-2015 05:41 AM)Cancann Yazılan:  Soyle soyliyim; kendin icin onemli konsolosluk icin onemsiz.

Bende 92gunluk yaptirdim son anda. Ama konsolosluktaki kadin baslangic ve bitis tarihlerine tik atti. Vizeyide aldim. (Polonya)
Dediğin gibi konsolosluk sigortada sorun çıkarmıyor ama gideceğin üniversitede sigorta istiyor. belki ilerde problem olabilir diye garantiye almak istiyorum.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Çek Cumhuriyeti - Slavia Sağlık Sigortası mhmtgrnz 1 1,648 13-01-2018 08:48 PM
Son Mesaj: pshymn
  SEYAHAT SİGORTASI nedırlend 1 1,297 15-11-2017 01:20 AM
Son Mesaj: caglaalk
  ÖĞRENCİ YURTDIŞI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI igsigorta 0 1,261 03-10-2017 08:53 AM
Son Mesaj: igsigorta
  Avusturya Oturma İzni Sağlık Sigortası ÇOK ACİL YARDIM EDİN! nlssertoglu 0 989 27-02-2017 08:02 PM
Son Mesaj: nlssertoglu
  Seyahat sigortası yeterli olmuyor ! bavard 9 8,688 19-01-2017 11:07 PM
Son Mesaj: omerfe
  VFS Global Sağlık Sigortası Nightfaerie 11 7,706 19-01-2017 06:53 PM
Son Mesaj: öcüüü
  Bu Sağlık Sigortası Vize Aldırabilir mi? caga_89 1 1,523 22-12-2016 03:54 PM
Son Mesaj: forest964
Question Seyahat Sağlık Ve Genel Sağlık Sigortası severus 5 3,923 30-09-2016 02:04 AM
Son Mesaj: sertacerken
  Almanya Yurt DışıSeyahat Sağlık Sigortası yasemin_usumus 0 1,317 26-09-2016 04:28 PM
Son Mesaj: yasemin_usumus
  Makedonya Vize İçin Özel Sağlık Sigortası waroff16 4 2,147 08-09-2016 03:37 PM
Son Mesaj: waroff16

Forum Atla: