Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Almanya-Birleşik Krallık-İspanya-Danimarka-İsveç Okullar Hakkında Bilgi Acill
15-02-2016, 02:20 AM
Almanya-Birleşik Krallık-İspanya-Danimarka-İsveç Okullar Hakkında Bilgi Acill
Erasmus+ başvuracağım ve okulda başvuru yaparken tercih yapılan değişik bir sistem var.Onun için sizden yardım istiyorum . Aşağıda yazdığım okullar hakkında yada bulunduğu bölgeler hakkında yorum yapabilecek varsa çok sevinirim. Okulun 26 okulla anlaşması var ama ben sadece gitmeyi düşündüklerimi yazıyorum çok da uzamasın. Smile

Almanya:
Hochshule Ruhr West --- HTW Saar University of Applied Sciences Saarbrücken --- Hochshule Landshut

Birleşik Krallık:
University of South Wales --- EDGE Hill University

İspanya :
Universidad Miguel Hernandez de Elche --- CPR Ingeforma(Murcia)

Danimarka:
Copenhagen School of Design and Technology

İsveç:
Kristianstad University

Bu arada ben bilgisayar mühendisliği okuyorum ingilizce . Eğer okulların eğitim dilini biliyorsanız bunu da söylerseniz çok sevinirim . Smile)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
15-02-2016, 05:41 AM
RE: Almanya-Birleşik Krallık-İspanya-Danimarka-İsveç Okullar Hakkında Bilgi Acill
okulun eğitim dilini öğrenmek kolay, sitelerine girip computer science bölümüne bakarak görebilirsin Smile

üniversitelere gelince hepsine tek tek baktım, hiç biri bilim dalında dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasına girememiş..

Ama kaçıncı sıralardaymış merak ediyorsan buradan arama yapabilirsin http://www.shanghairanking.com/Search.html

İngilizceni geliştirmek istiyorsan ingiltere'yi seçmelisin tabi ki, oradaki eğitimin kalitesi de yüksektir büyük ihtimalle.

İşime yarayacak ikinci bir dil öğreneyim diyorsan kesinlikle almanya'ya git.
Hochshule diye geçenler bizdeki meslek yüksek okulları gibi ama tabi eğitimi daha iyi, buradaki öğrenciler 2 gün okula 3 gün işe gider 3-4 yıl boyunca, iyi bir staj deneyimi yaşarlar ve işi böylece iyi öğrenirler.

Applied Sciences ise daha çok pratik ağırlıklı üniversite, burada da staj vardır ama hochshule deki gibi değildir.. Applied Science'da işin pratiğini öğreten dersler görürsün, bol bol proje yaparsın.. Ki alanına göre önemli bir şey olabilir. Maalesef türkiye'den mezun bilgisayar mühendislerinin bilgileri çok düşük.

Ben de isviçre'de computer science da yüksek lisans yapıyorum. (erasmus değilim)

Değişik kültürler öğrenmek istiyorsan isveç'deki üniversiteye bakabilirsin. danimarkadaki eğitimler de iyi oluyor. Daha önce danimarkadan gelen bir grupla eğitim almıştım, gayet iyi donanımlı insanlardı.

ispanya için pek fikrim yok, zaten çok sıcak değilim o ülkeye karşı..

iyi seçimler

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-02-2016, 05:18 AM
RE: Almanya-Birleşik Krallık-İspanya-Danimarka-İsveç Okullar Hakkında Bilgi Acill
Zamanını ayırıp yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim Smile
Okulların dillerini araştırdıktan sonra almanyadakilerde çok fazla almanca ders olduğunu gördüm ve biraz soğudum açıkçası oradan. Almancam ders alabilecek seviyede değil.İngiltere deki okullardan biri olması öncelikli tercihim açıkçası ama orada da yaşam şartları , maliyet çok ağır diye okuyorum. Açıkcası bu gözümü korkutuyor . İspanyadan da emin değilim ingiltereden sonra isveç ve danimarka gelecek gibi gözüküyor .Oraların da maliyet durumlarını öğrenmem lazım aslında

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Fransızca Hakkında Sizi Şaşırtacak ve Aydınlatacak Bazı Eğlenceli Gerçekler yakamozy 1 1,998 28-11-2023 11:28 AM
Son Mesaj: yifitvaz
  Erasmus Staj Almanya Diyetisyenay 0 2,027 04-03-2021 01:35 PM
Son Mesaj: Diyetisyenay
  Staj - Almanya mı İspanya mı ? hysteria24 2 4,058 09-01-2021 07:33 PM
Son Mesaj: azzzeebru
  Polonya mı Almanya mı? soulfeverblues 0 3,929 24-04-2019 04:56 PM
Son Mesaj: soulfeverblues
  Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Portekiz Hakkında Bilgi (Turizm Rehberliği) amacsizim 1 6,121 27-12-2017 11:48 PM
Son Mesaj: emrecan
  Portekiz Erasmus Bilgi melihcanfida 1 5,260 17-10-2017 10:22 PM
Son Mesaj: Reyting
  Portekizde Yaşam Masrafları İle İlgili Bilgi..Tercihlerime son 2 gün yardım lütfen. kupppx 1 4,543 27-02-2017 04:40 PM
Son Mesaj: kupppx
  İtalya,İspanya,Polonya arasındayım Meriç. 1 4,532 22-02-2017 07:19 PM
Son Mesaj: forest964
  Almanya mı Hollanda mı? Sizce Hangi Üniversite? politicalstudent 0 4,245 04-02-2017 01:29 AM
Son Mesaj: politicalstudent
  University of lodz daha önce giden var mı? Bilgi lütfen. forest964 3 6,487 11-11-2016 09:45 AM
Son Mesaj: Pokemoneiei

Forum Atla: