Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evrak doğrulama
28-08-2016, 01:42 PM
RE: Evrak doğrulama
umarim sorun cikmaz, dedigim gibi onemli olan cok para olmasi degil, hesapta para akisinin olmasi.. Buradaki amac giden kisinin geri donmeme suphesi ile ilgilidir. Yani adamin hesabinda hic aktiflik yok ama bi anda bir suru para gelmis ve vizeye basvuruyor. Bu durum haliyle saibeli oluyor. Ama hesapta surekli bir para girdisi ve ciktisi varsa bu kisinin normal oldugu varsayiliyor, elbette bunun yaninda bazi seyler de var.

Ama rahat ol, genelde ogrenciler icin pek sikinti cikmiyor bu. Eger olasi bir kotu sonucta, okula hibe yazisi yazdirip onunla basvurabilirsin, bu yazi sadece vize almak icin gecerli olur. Tabi okulun bunu saglar mi bilmem. Ben 4 aylik stajim icin 1 yillik hibe kagidi hazirlatmisim boylece 1 yillik vize almistim erasmusum 4 aylik oldugu halde.. Tabi her yer bunu yapmayabilir.

Insallah kolaylikla halledersin.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-08-2016, 08:18 PM
Hayatımızı etkileyecek kararlar bu sonuçlar umarım dediğin gibi olur çünkü bir öğrencinin ekonomik bağımsızlığı ve geliri olmadığını göz önünde bulundurmalılar diye düşünüyorum. İyi temennilerin için teşekkür ediyorum

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-11-2016, 05:41 PM
Vize işlemlerinin çoğunda aynı belgeleri isteseler ve türkçe şekilde kabul etseler de bazı ülkeler belgelerin kendi dillerine tercüme edilmiş ve noter onayı almış halini talep ediyor. Özellikle Erasmusta iki dönem yani 1 seneye yakın kalacaklar için oturma izni çıkarttıkları için belgeler konusunda çok hassas davranıyorlar. Vize işlemlerinizde istenilen banka hesap cüzdanı, pasaport, kimlik, transcript, öğrenci belgesi, kabul mektubu gibi belgelerinizi güvenle ve gönül rahatlığıyla http://www.protranslate.net adresinde tercümesini 7/24 yaptırabilirsiniz. Online hizmet sundukları için Türkiye'nin neresinde olursanız olun belgeyi sistemlerine yükledikten sonra çevirisini yapıp, kargoyla size gönderiyorlar, böylece vize işlemleriniz askıya uğramıyor.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-12-2018, 11:43 AM
Gerek erasmus gerekse USMLE v.b. sınav ve geçişlerde kullanılacak olan, pasaport,kimlik, diploma, öğrenci ve transkript belgelerinin kendi dillerine noter onaylı tercüme belgesini talep ediyorlar. USMLE sınavı için yeminli noter onaylı tercümesini merkezi Ankara Kızılay'da bulunan tercüme bürosundan yaptırdım. Gerçi oraya kadar gitmeme gerek yokmuş https://www.onattercume.com adresinden de yapılıp tarafıma gönderi yapılabileceğini söylediler. Bu tarz bir çok site veya kurum var elbet. Ama ben Onat Tercüme bürosundan memnun kaldım.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci akaozN 3 7,222 25-09-2019 01:27 PM
Son Mesaj: iremm20
  POLONYA VİZE EVRAK TESLİMATI ELDEN ZORUNLUMU ? somen35 1 3,382 26-12-2013 09:57 PM
Son Mesaj: Seferi
  vize evrak masrafları galata05 2 5,608 07-05-2013 10:19 PM
Son Mesaj: captaiin

Forum Atla: