Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geri Dönmek İstiyorum
19-10-2016, 09:31 AM
Geri Dönmek İstiyorum
3 hafta önce Polonya'ya geldim.Her şey aslında katlanılsa iyi ve hoş gibi ama benim için değil...Ben yapamıyorum.Kararımı verdim geri döneceğim.Erken falan demeyin çünkü buradaki hayat ve okul anlayışı bana çok ters.Ama anı yaşayıp tadını çıkartabilenler içinse hoş bir deneyim buna eminim.Şimdi gelelim asıl soruma.Bundan bir hafta önce Türkiyedeki okuluma mail attım bana eğer erken dönersem hibeyi geri ödeyeceğimi -ki bunu zaten biliyordum kabulüm- devamsızlıkların çoktan girildiğini ve sınıfta kalacağımı-buna şaşırdım beklemiyordum-, hali hazırda almakta olduğum bursumun devamsızlıktan kesileceğini ve dönemimin uzayacağını yazdılar.Fakat gerçekten bunlar olabilir mi?Gerçi şu an o kadar bunaldım ki geri Türkiyeye dönsem bile okula devam etmeyi düşünmüyorum.Hibenin aldığım kadarını ödeyip daha fazla buraya masraf yapmak istemiyorum.Zaten çok büyük zorluklarla buraya gelebildim.Bundan sonrasını yüreğim de kaldırmıyor açıkçası.Dedikleri gibi daha üç-dört hafta da geri dönsem kalır mıyım gelmeden önce ders seçimi yapmıştım.Hiç erasmus yapmamış sayılırsın falan dedi hoca ama belgeler benim hangi tarihlerde yurtdışında olduğum falan hep belli.Yani devamsızlıktan kalma gibi bir durum cidden olur mu ? Daha önce yarıda bırakıp geri dönen var mı? Ya da hali hazırda tanıdığınız yarıda bırakmış biri...

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-10-2016, 09:25 PM
RE: Geri Dönmek İstiyorum
oncelikle gecmis olsun, durumunu az cok anladim.. Ancak bana gore olaya yanlis bakiyorsun.. Ben alkol, sigara vs kullanmam ama yine de yurtdisinda cok uzun sureler kaldim ve suan da bile yurtdisinda yasiyorum.

Ilk gittigimde cok zorlanmistim ben de ama kotu bir sey olmadi aksine daha iyi oldugunu farkettim. Elbette aile, arkadaslar, yemekler vs bir suru sorun, toplamda 4-5 yildir yurtdisinda yasamama ragmen hala bunlarin eksikligi mevcut ama yine de donmeyi dusunmuyorum.

Erasmus bence buyuk bir sans ve elindeki sansi iyi kullan. Dilini gelistir, duzgun arkadasliklar kur, ulkeleri gez, oraya bir daha gidemeyebilirsin o yuzden suan rahatken bunlarin tadini cikarmaya bak.

Devamsizliktan birakilabilirsin elbette ama her hoca ayni degil.. Yani hocasina bagli, belirli sayida dersten kalirsan da (sanirim 2 ya da 3), bursun kesilmesi de gayet tabi. Ama bunlar hic onemli degil, suan kotu hissettigin cok belli, sadece sansina kotu bir yer denk gelmis ya da kafa dengi insan bulamamissin. Ama o sekilde cok var..

sana bir ozel mesaj atiyorum.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Hibe Geri Ödemesi Sbower 1 2,593 09-10-2021 11:36 PM
Son Mesaj: ertan2002
  Erasmus Stajından 2 gün önce dönmek BurakSar 1 2,856 30-07-2019 12:58 PM
Son Mesaj: ertan2002
  Erasmus yaparken Türkiyeye dönmek YARDIM ! parjoment 1 5,156 21-08-2017 07:32 PM
Son Mesaj: Maceraci
  ACİL YARDIM!! Sınavlara girmeden erken dönmek plndlrclk 0 3,939 08-06-2017 08:19 PM
Son Mesaj: plndlrclk
Question Türkiye'ye geldiğim için, hibe geri ödeme tuucan 2 5,696 25-11-2016 01:08 PM
Son Mesaj: memjoly
  Dersten kalma hibe geri verme songsteel 2 6,050 09-11-2016 01:35 PM
Son Mesaj: songsteel
  Erasmus Hakkım Elimden Geri Alınabilir Mi? NewYorkCity 4 5,348 14-05-2016 11:27 AM
Son Mesaj: NewYorkCity
  Hakkımı Elimden Geri Alabilirler Mi? NewYorkCity 2 3,416 28-03-2016 07:33 PM
Son Mesaj: NewYorkCity
  Erasmus hibesi geri ödenmesi istendi leharmonia 3 6,668 26-02-2016 01:08 PM
Son Mesaj: SeSSiZLiK
  Hibe'nin Geri İstenmesi - Ödenmesi rsthegreat 2 8,178 09-10-2015 10:39 PM
Son Mesaj: Hamzasrc

Forum Atla: