Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Hague University/Hollanda Evraklar hk. Yardım
19-11-2016, 09:56 PM
The Hague University/Hollanda Evraklar hk. Yardım
Herkese merhablar. Sitenin 1.5 senedir takipçisiyim erasmus başvurum kabul edilince sorularıma cevap almak için kaydoldum. Benden The Hague University of Applied Sciences (THUAS) learning agreement, orada suç işlemeyeceğime dair söz verdiğim bir belge, ve ekonomik açıdan yteterli olduğuma dair sponsor yada bankda 5.500 euro göstereceğim bir ekstre istedi. Application form sayfası var bir o sayfada çeşitli bilgiler girip bu istenilen belgeleri de taratıp oraya atıyoruz. Yani bütün belgeleri application form üzerinden yolluyoruz adamlara.
Sorularım ise şunlar:
5.500 euro yada sponsor göster demişler ben bir şirketten aylık burs alacak olarak göstersem kendimi bu 5.500 euro yu yatırmasam olmaz mı? 20.00 tl yapıyor zorlanıcaz çok, bu avrupa birliğinden gelen 400 euro kadar bir hibe var Hollanda için o hibeyi scholarship olarak gösterebilir miyim? Kabul olur mu? Eğer illa parayı yatırmam gerekecek ise 5.500 euro yu yatırıp bana ait olduğunda zerinde yetkimin tam olduğuna vs dair bütün belgeleri aldıktan sonra parayı çeksem olur mu?
Vize işlemlerini sizin yerinize biz halledicez bu belgeleri gönderdiğinizde demişler ancak önceden erasmusa giden tanıdıklarımın konsolosluklarda çok gezdiğini biliyorum bu süreç nasıl olacak?
Pasaportumun yenilenmesi lazım 7-8 sene önce çıkarttığım pasaportum var şu an elimde onu taratıp yollasam şimdilik sorun çıkar mı? Yoksa pasaportu hemen yeniletip onu mu yollayayım?

30 Kasım evrakların son günü o bana yardım edin lütfen teşekkürler

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20-11-2016, 10:26 AM
RE: The Hague University/Hollanda Evraklar hk. Yardım
merhaba, hollanda konusunu bilmiyorum ama genel olarak sorularina cevap vermeye calisayim.

1- sponsorun acikca yazmasi lazim masraflarini biz karsilayacagiz, aylik olarak ve toplam olarak bu kadar odeme yapilacak gibilerinden tabi senin ismin cismin, dogum tarihin (bazi kimlik bilgilerin) de yazili olmasi lazim. Sponssordan ekstra belge isteyebilirler. Sonucta herkes olabilir bir sponsor ama o kadar gucu olup olmadigini ispatlamasi lazim. Mesela sahis sponsor olunca, ustune ait ev tapusu,araba, bankadaki parasini gosteren belge v.s. istiyorlar. Yani bir sirketten bir kagit almayla isi kurtaramazsin bence.

2- parayi yatirip cekebilirsin. Zaten parayi kontrol edemezler. Sadece parayi gosteren kagit onemli. Basvurunu yaptiktan sonra garanti olsun diye, vizen cikinca cekersin parani. Ben yuksek lisansi isvicre'de yaptim. Bunlar da para gostermeni istiyorlar ama para ya isvicre bankasinda olacak ya da isvicre'de subesi olan bir bankada olacak. (hsbc gibi.. bak eger hollanda'da bu banka varsa buradan hesap acman daha az sorunla karsilasmani saglayacak. belki ziraat bankasi da vardir orda. Arastirman lazim)

3- konsolosluklara cok is yuku biniyor o yuzden onlar da bu islerle ugrasmak istemiyor ve araci firmaya veriyorlar bu isi.

4- Pasaportunun suresinin olmasi onemli. Hatirladigim kadariyla alacagin vize suresinin yaninda 3 ay ya da 6 ay daha suresi olmasi lazim. Yani 1 yillik vize alacaksan en az 1.5 aylik bir suresinin olmasi lazim pasaportta.

kolay gelsin.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Staj Sigorta Yardım laesselamınvessa 3 251 10-07-2018 08:40 AM
Son Mesaj: ertan2002
  Erasmus yaparken Türkiyeye dönmek YARDIM ! parjoment 1 1,265 21-08-2017 07:32 PM
Son Mesaj: Maceraci
  ACİL YARDIM!! Sınavlara girmeden erken dönmek plndlrclk 0 732 08-06-2017 08:19 PM
Son Mesaj: plndlrclk
  During The Mobility Kısmı İçin Yardım Edecek Bir Arkadaş? caga_89 0 692 05-03-2017 02:39 PM
Son Mesaj: caga_89
  Derslerim eşleşmiyor arkadaşlar yardım lütfen. mmarsiss 5 2,017 07-09-2016 03:44 PM
Son Mesaj: suigeneris
  Hibe Hakkında Yardım tnur 2 1,478 25-08-2016 10:56 AM
Son Mesaj: gozdeo
  600 euro iade isteniyor acil yardım onurbaskan26 3 1,559 10-08-2016 04:54 PM
Son Mesaj: ledzepo
Sad YARDIM!! Ders Eşleştirmesi... Erasmuş+ 3 1,584 20-06-2016 02:30 AM
Son Mesaj: Frost
  Zor Durumdayım Yardım Lütfen suigeneris 3 1,421 08-06-2016 07:43 PM
Son Mesaj: suigeneris
  Dil Belgesi Sorun Lütfen Yardım davinci 3 1,513 25-05-2016 11:03 PM
Son Mesaj: quadroz

Forum Atla: