Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dil Belgesi
07-12-2016, 10:50 PM
Rainbow Dil Belgesi
Merhaba Arkadaşlar,

Ankara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencisiyim. 2017 - 2018 eğitim-öğretim yılını Groningen Üniversitesinde geçirmek istiyorum fakat Üniversitenin sitesinde B2 düzeyinde dil belgesi koşulu olduğu yazılı. Bu dil belgesi "erasmus+ OLS test results" veya "europass self assessement" olabilirmiş. Bu dil belgeleri neler oluyor, bunların sınavlarına ne zaman, nerden ve nasıl girebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-12-2016, 12:13 AM
RE: Dil Belgesi
Merhaba ,

Erasmus için yurtdışına çıkmadan önce ve programı tamamladıktan sonra girmen gereken bir sınav var. Bu sınav bildiğim kadarıyla zorunlu fakat gidip gitmemeni engellemiyor. Örneğin ben sınav sonucu B1 çıkmıştım gitmeden fakat en az B2 isteniyordu benim okulum için. Neyse ki bir sorun olmadı(Ama sen yine de ab ofisine sor çünkü değişiklik gösterebilir okuldan okula). Anladığım kadarıyla senin okulun bu sınavın sonucunu da kabul ediyor yeterlilik belgesi olarak. Ab ofisinle iletişime geçip bu sınava ne zaman girebileceğini öğren istersen. Direk sınava girip bu sonucu da karşı tarafa sunabilirsin yeterlilik belgesi olarak. Fakat bu sınava ben gitmeden hemen önce girmiştim. Daha önce girebiliyor musun bilemiyorum. Ab ofisine danışarak en doğrusunu öğrenebilirsin. İkinci söylediğin hakkında fikrim yok üzgünüm.

Bu arada sınavdan sonra ben B1 çıkmıştım ve bana online kurs vermeyi teklif ettiler. Demek istediğim aynı zamanda bu platformda dilini de geliştirebilirsin.

Şimdiden kolay gelsin.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-12-2016, 11:04 PM
RE: Dil Belgesi
konsolosluktaki sınavlara bakabilirsin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Marmara Üniversitesi - Akademik Eşdeğerlik Belgesi thakingspeez5 0 3,685 17-06-2019 07:12 PM
Son Mesaj: thakingspeez5
Sad Statement belgesi hk. uzaymaymunu 1 3,179 01-01-2015 02:28 AM
Son Mesaj: SeSSiZLiK
  at11 belgesi en fazla kaç aylık olur Mersin_erasmus 0 2,597 11-09-2014 01:42 AM
Son Mesaj: Mersin_erasmus
  Tanınma Belgesi doldururken MMG 0 2,410 28-10-2013 08:06 PM
Son Mesaj: MMG
  kabul belgesi ne zamn gelir tuğçeyabancı 0 3,173 24-06-2013 10:30 PM
Son Mesaj: tuğçeyabancı

Forum Atla: