Derecelendir
  • 1 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kısa-Uzun Vize Çıkış Süreleri Hakkında Yardım Lazım
26-06-2017, 09:26 AM
Kısa-Uzun Vize Çıkış Süreleri Hakkında Yardım Lazım
Size danışmak istediğim birşey var. Bazı belgeleri, okul sağ olsun, çok geç temin edebildiğim için uzun dönem çek vizesi randevusunu ancak alabildim.

Uzun dönem çek vizesi 60 gün içinde çıkıyormuş hatta daha da uzayabiliyormuş bu süre.
Benim randevu tarihim ile derslerin başlaması arasında yaklaşık 55 gün var.

Kısa dönem çek vizesi daha kısa sürede çıkıyormuş galiba. Bu durumda hem kısa hem uzun dönem vize başvurusunda bulunabilir miyim/bulunmalı mıyım?
Fikir verebilir misinizAngel

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-06-2017, 02:00 PM
RE: Kısa-Uzun Vize Çıkış Süreleri Hakkında Yardım Lazım
Ankara'dan mı İstanbul'dan mı aldin? Ankara'dan aldıysan ne zaman ve nasıl aldin?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-06-2017, 11:59 PM
@Sel.in, son zamanlarda vize cikma suresi 1 ay gibi deniyor ama yine de ona göre kendini hazirlamamak lazim. Muhtemelen vizeyi okul acilana dogru verirler. Biraz gec kalabilirsin cok sorun degil, 2-3 ay gec gelen ögrenciler gördüm Smile

uzun dönem ile birlikte kisa döneme basvurabiliyordun yalnizca ankara'dan. Ama simdi bu olayi degistirdiler mi bilmiyorum, eskiden bu mümkündü, arayip sorman lazim ankara'dan basvuracaksan.
Ancak soyle bir sorun var, kisa dönem icin de belgeler toplaman lazim ve bu belgelerin max 3 aylik olacak sekilde hazirlanmis olmasi lazim. Giciklik yaptiklari icin boyle. Ama daha detayli ve dogru bilgi icin yine de elcilik ile iletisime gecmelisin.

@trapperist, ben de bir arkadas icin ankara'dan almaya calisiyorum. Bir kac kere 19 temmuz tarihini düsürdüm ancak arkadasa uygun olmadigi icin almadik. Denk geldigi zamanlar 11:30 civari gibiydi. Tabi o saat kesindir demiyorum. Sürekli denemen gerekiyor maalesef..

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-06-2017, 12:33 PM
(26-06-2017 02:00 PM)trapperist Yazılan:  Ankara'dan mı İstanbul'dan mı aldin? Ankara'dan aldıysan ne zaman ve nasıl aldin?
İstanbul. Yaklaşık bir 10 gün önce bile bir hafta sonrasına randevu alınabiliyordu ama bir-iki gün önce ancak bir ay sonrası için randevular vardı. Randevuyu normal sistemden aldım.

(26-06-2017 11:59 PM)ertan2002 Yazılan:  @Sel.in, son zamanlarda vize cikma suresi 1 ay gibi deniyor ama yine de ona göre kendini hazirlamamak lazim. Muhtemelen vizeyi okul acilana dogru verirler. Biraz gec kalabilirsin cok sorun degil, 2-3 ay gec gelen ögrenciler gördüm Smile

uzun dönem ile birlikte kisa döneme basvurabiliyordun yalnizca ankara'dan. Ama simdi bu olayi degistirdiler mi bilmiyorum, eskiden bu mümkündü, arayip sorman lazim ankara'dan basvuracaksan.
Ancak soyle bir sorun var, kisa dönem icin de belgeler toplaman lazim ve bu belgelerin max 3 aylik olacak sekilde hazirlanmis olmasi lazim. Giciklik yaptiklari icin boyle. Ama daha detayli ve dogru bilgi icin yine de elcilik ile iletisime gecmelisin.

@trapperist, ben de bir arkadas icin ankara'dan almaya calisiyorum. Bir kac kere 19 temmuz tarihini düsürdüm ancak arkadasa uygun olmadigi icin almadik. Denk geldigi zamanlar 11:30 civari gibiydi. Tabi o saat kesindir demiyorum. Sürekli denemen gerekiyor maalesef..
Ben bunu randevu sırasında bir sorayım o zaman. Böyle bir uygulama şaşırtıcı olmaz açıkçası Dodgy

Peki aklıma yeni takılan bir şey daha var, vize süresini Çek hükümeti neye göre belirliyor?
Mesela vize başvuru formunda, kabul mektubundaki ders başlangıç tarihlerinden 1 hafta öncesini ve bitiş tarihlerinden 1-1.5 hafta sonrasını yazacağım. Ama çıkacak vize süresi benim verdiğim tarihlere göre mi belirlenecek yoksa sadece eğitim sürem boyunca mı geçerli?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-06-2017, 05:20 PM
once yazman pek bi sey ifade etmeyebilir ama sonraya yazabilirsin. Ben yazmistim fazladan vermislerdi. Tabi yine insiyatif onlara kalmis. Ancak 2/3 hafta fazladan yazabilirsin.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  uzun dönem vize randevu asv 2 456 04-09-2018 07:54 PM
Son Mesaj: asv
  Vize sorusu kmk44 9 1,320 25-08-2018 11:22 PM
Son Mesaj: furkangncr
  Vize başvuru merkezi Yupo 0 549 29-06-2018 03:31 PM
Son Mesaj: Yupo
  çek vize sorunu zeze90 5 2,571 25-09-2017 05:17 PM
Son Mesaj: zmrzlina
  yeşil pasaportluyum vize geçerlilik tarihim gidişimden sonra ne yapmalıyım whowho 2 2,532 11-09-2017 04:41 PM
Son Mesaj: bkterd
  Vize Çıkınca Mühürden Başka Bir İşlem Var Mı? Sel.in 1 925 06-09-2017 02:05 PM
Son Mesaj: trapperist
  Vize Başvuru Formu yarenc 0 966 10-08-2017 12:16 AM
Son Mesaj: yarenc
  çek cumhuriyeti vize sngrbb 0 1,134 08-08-2017 09:24 PM
Son Mesaj: sngrbb
  Çek Cumhuriyeti Vize RhysLevi 4 2,205 06-08-2017 07:03 PM
Son Mesaj: ertan2002
  Brno University of Technology Yurt Depozito Gönderimi Hakkında mühendismustafa 2 1,072 05-08-2017 12:41 AM
Son Mesaj: ertan2002

Forum Atla: