Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Almanya Erasmus Staj İdata Vize
01-07-2017, 06:36 AM
Smile Almanya Erasmus Staj İdata Vize
Merhabalar herkese :) Makina müh öğrencisiyim. Inşallah aksilik çıkmaz ise 31 temmuzda başlayan (schengen) 70 günlük stajım var almanya berlinde (adres Provinzstraße 91) :) . Vize aşamasındayım şuanlık. Kabul mektubum var ve L. agreement hazır. Son sınıf olduğum için biraz geç tarihe aldım farkındayım onun için çoğu arkadaş stajına başlamışlardır bile onun içindir ki engin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum :)

+Vize başvurusunda kabul mektubunda yer alan tarihlerden ne kadar erken veya geç gidiş dönüş tarihi yazdınız acaba yoksa direk o tarihleri mi yazdınız? çünkü uçaktan iner inmez staja koşmak pek mantıklı değil :) . (Sigortayı birer hafta esneterek alacağım o yönden sıkıntı yok(AT 11 belgesinide ona göre tabiki mümkünse uzun alcağım,, bilen varmıki?? :) ))

+"Kalacak yer beyan edeceğim" sebebinden dolayı bir yer arıyorum yurt ev şura bura var mıdır öneri tavsiye yorumunuz? :)

+Başvuru formunda "Kendi ülkeniz olmayan bir ülkede ikametiniz var mı" sorusu var. Şimdi geçtiğimiz dönem (4. sınıfın 2. dönemi) bir dönem olmak üzere polonyada erasmus yaptım. Burada hatırladığım kadarı ile kalacağım günleri kapsayan oturma izni tarzı bir şey yaptırdık gidince oradaki şehirdeki ilgili yerden. Şimdi bu ikamet sayılıyor mu? sormak istedim sizlere :)

+Randevu başvurusunda amaca "kültürel" i işaretledik lakin başvuru formundaki seyahat amacı sorusuna da kültürel i işaretlesem yoksa diğer i işaretleyip erasmus staj mı demeliyim bilemedim arkadaşlar siz ne işaretlediniz acaba :)

+Giriş sayısına tek giriş mi yoksa Çok giriş mi işaretlediniz acaba? Öğrenim erasmusum da çok girişli işaretledim fakat bu neme lazım farklı olabilir sıkıntı yaşamayalım :)

+Koordinatörüm almanya staj vizesinde kabul edilmeyenler oldu (ayağını stajına göre uzat) diyerek beni korkuttu yani şöyle bir irkildim Onun için çok dikkat etmeye çalışıyorum. Bu konuda (vize çalışanının cinsliğinden ötürü sıkıntı hariç) yaşayabileceğim bir uç nokta olur bug, açık olur sıkıntı olur yaşadığınız veya olabilecek aksilik varsa çekinmeyin lütfen paylaşın :)

Sonuna kadar usanmadan okuyanlara sonsuz teşekkür dileklerimle :) :)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01-07-2017, 11:44 AM
RE: Almanya Erasmus Staj İdata Vize
kisa dönem vizeyi türkiyedeki konsolosluk onaylar. Genelde bir sikinti cikmaz ögrenci oldugun icin.

1- daha fazla süre almak icin belgelerinin ona göre düzenli olmasi lazim. Sigorta, kalacak yer, ucak rezarvayon tarihleri, orada gecimini saglayacak kadar para vs. Bunlar istedigin süreleri kapsarlarsa verebilirler, vermeyebilirler de. Ama 1 hafta once ve 1-2 hafta sonrasini yazabilirsin

2- suan aktif bir ikametin yoksa gerek yok. uzun donemli vizelerde genelde o ülkeden alinmis sabika kaydi gibi salakca bir sey istiyorlar, ara ki bulasin ama senin acindan sikinti yok

3- kültürel olmasi sikinti degil. form elindeyse ve emin degilsen o kismi bos birakip görevliye orada sorabilirsin.

4- multiple giris cikis, birden fazla schengen harici ülkeden giris cikisi sagliyor. schengen ülkelerinde kalacaksan sadece tek tip olmasi sorun olmaz.Ama türkiye dönersen bir daha almanya'ya giremezsin tek tip ise vize süren olsa dahi.

5- belgelerinde bir sikinti yoksa, bir tehlike de arzetmiyorsan sorun olmaz. vizenin asil amaci, gidecek kisinin geri ülkesine dönecek olmasinin garantisini vermektir. yani adamin isi gücü yok, bu adam oraya giderse elbette orada kacak kalip calisacak diye düsünecekleri icin vize vermezler. ögrencilerin vizesi genelde iptal edilmez, olursa da ya görevli yüzündendir ya da eksik seyler vardir. bu eksikleri giderip tekrar basvurma hakkin vardir

kolay gelsin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Erasmus Danimarka Vize Nujen Ayaz 1 3,176 09-09-2022 03:38 PM
Son Mesaj: ertan2002
Star Vize randevusu için aracı şirket ? acilplease34 5 15,287 18-05-2021 11:17 AM
Son Mesaj: PromosyonAll
  Erasmus Vize Mulagali61 4 5,159 06-04-2021 09:22 PM
Son Mesaj: coğrafyadoktora
  Yeşil Pasaport ve Vize okpnk 1 5,568 26-03-2020 02:31 AM
  Yeşil Pasaporta Vize İşlenince Ne oluyor ? cmsncr 9 20,442 14-02-2020 12:09 PM
  Erasmus Almanya Hibesiz Vize Başvurusu Yardım! michelmic 0 3,894 13-02-2020 02:00 PM
Son Mesaj: michelmic
  vize için hesapta para gösterme Vivis 1 4,971 07-02-2020 09:02 AM
  Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci akaozN 3 7,228 25-09-2019 01:27 PM
Son Mesaj: iremm20
  Erasmus Staj Hareketliliği (İsveç Oturum İzni) ugurcabuk 1 3,734 01-06-2019 02:41 AM
  Hesapta para göstermedim vize verirler mi? omerfe 18 29,130 15-05-2019 03:44 PM
Son Mesaj: mstbro

Forum Atla: