Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B1 belgesi Almanca
23-12-2017, 01:00 PM
B1 belgesi Almanca
Arkadaşlar merhaba,
Erasmus+ programı kapmasında bahar dönemi için Hochschule Ruhr West of Applied Sciences University de öğrenim hakkı kazandım.Okul B1 belgesi Almanca istiyor Common European Framework of Reference for Languages standartlarında şuan yakın tarihte bir sınav olmadığı ve olursa da kayıt işler çok maliyetli olacağından dolayı OLS(Online Linguistic Support) sınavı aklıma geldi

Online Linguistic Support sınavı bildiğiniz gibi hibeyi almak için herkesin girmek zorunda olduğu sınav o sınavda Common European Framework of Reference for Languages standartında acaba ordan alacağım belgeyi Almanya da ki okuluma kabul ettirebilir miyim?

Not:Okul Christmas tatilinde olduğu için kimseden dönüş alamıyorum

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2017, 06:31 PM
RE: B1 belgesi Almanca
Guten Tag Herr Oztuvan,

Seninle ayni okula gitmis birilerini burada bulman pek mümkün degil, gidenler de zaten gittikten sonra pek siteye ugramiyor, o yüzden bi cok seyi kendinin arastirip bulman lazim.

Biraz zamanim oldugu icin yardim etmek istedim ve senin yapman gereken basit arastirmayi ben yaptim.

https://en.hochschule-ruhr-west.de/study...l-student/
bu sayfada GERMAN LANGUAGE REQUIREMENTS basligi altinda

Ruhr West accepts the following two German proficiency exams: Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (German Language University Entrance Examination, DSH) and Test Deutsch als Fremdsprache (Test of German as a Foreign Language, TestDaF). The TestDaF is offered by testing centres around the world, whereas the DSH is only administered at German universities. Both exams are offered several times a year. Check this or ask your International Office about upcoming test dates and registration deadlines. Both tests involve a fee.

Minimum test scores:

DSH: The minimum acceptable DSH score is DSH 2.
TestDaF: An acceptable TestDaF score is 16 points or higher, with TDN 4 in all four subtests.

Exchange (non-degree) students from one of Ruhr West’s international partner universities are not required to take any of these tests.

Orda gecerli olan 2 test den ve puanlarindan bahsetmis. Yani senin bahsettigin test bi ise yaramaz. Ancak müjdeli haber su ki,en son cümlede, partner üniversitesiyse bir sinava girmene gerek yok. Ve profilindeki bilgi dogru ise yani anadolu univ de okuyorsan sinava girmene gerek yok. Cünkü o da partner üniversite oluyor. Onu da senin icin buldum.

https://www.hochschule-ruhr-west.de/coll...versities/

velhasil kelam, buradaki yazilara göre bi sey yapmana gerek yok dil konusunda. Ama tatilden sonra yine de teyit ettir okuluna..

kolay gelsin.

Freundliche Grüsse,
Ertan

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-12-2017, 10:22 PM
Ertan öncelikle alakan ve çaban için çok teşekkür ederim.Eğer oraya gidersen bana adresini yollaman halinde sana ufak bir hediyem olucak şimdiden belirteyim.Dediğin bilgilere bende ulaştım ama okulun study kısmında şöyle bir ifade var
"Non-degree students from one of our partner universities are required to have German skills equivalent to levels B1/B2 of the Common European Framework of Reference for Languages. Click here for more information on German language requirements and accepted tests"

Click here diyor ama malasef tıklanmıyor sitede yani ben bunun üstüne giderek okula kendimi kabul ettirebileceğimi düşünüyorum inşallah olur sağol sende eline emeğine sağlık uğraşmıssın.

Umarım ben oraya giderim ve burdaki arkadaşlara tavsiyelerde bulunarak forumu aktif kılabilirim.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-12-2017, 12:04 AM
bahsettigin sayfayi gördüm ve dedigin gibi linki yok. Archive den baktim temmuz zamani vardi bi tek, onda da yine link yok.

Oradaki yazi ile benim paylastigim celisiyor. Verdigim link, aslinda uluslararasi ögrenciler icin ama oradaki not degisim ögrencileriyle ilgili. Artik %50 sansin var.. Adamlara mail atinca sana verdigim linki gönderip sor, cünkü sonuca bi hata varsa onlarin hatasi. Ama illa dil puani istiyorlarsa dsh ve testdaf dan birinde puanin olmasi lazim.

testdaf icin burdaki hocayla bi iletisime gec http://www.testdaf.de/teilnehmer/tn-test...hp?tz=1194
sinav tarihi 20 subat diyor ama belki vardir bi ihtimali vs. Ben almanca olarak aradim üniversitenin sitesinde maalesef pek bi bilgi cikmadi bunla ilgili.

Carsamba günü tatil bitiyor, biraz daha sabret.. Eger dil sart derlerse, alternatiflerini sor. Türkiye icin sinav subatta de, ben almanya'ya gelince sinava girsem ya da sinavi siz yapsaniz olur mu gibilerinden de sor. Eger olmazsa beni gönderin vs diyebilirin kendine güveniyorsan Smile Onemli olan ikna etmek. Almanlar biraz daha dogrusu baya bir mankafadir. Kural kuraldir mantigiyla hareket ederler ama ihtimallerini dene. Sitedeki celiskili bilgilerden bahset, ve click here deyip de link verilmemesinden vs.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  dil belgesi hulusibostanli 0 965 01-04-2016 10:09 PM
Son Mesaj: hulusibostanli
  DERSLERIN ALMANCA OLMASI BUYUK BIR SORUN OLUYOR MU architect00 2 1,882 16-03-2016 07:25 PM
Son Mesaj: architect00
  Almanca Dil Sertifikası Hakkında rolfadolf 0 1,427 10-11-2015 06:36 PM
Son Mesaj: rolfadolf
  T.U Darmstadt Almanca Belgesi? soner41 0 1,559 15-03-2015 12:05 AM
Son Mesaj: soner41
  FH Münster University Almanca yeterlilik belgesi istiyor mu? blackcode 0 1,638 30-01-2015 10:34 PM
Son Mesaj: blackcode
  Hangi Okullar Almanca Yeterlilik Sertifikası istiyor burak767 1 3,017 16-04-2014 04:27 PM
Son Mesaj: meriztem
  at 11 belgesi samuralast 65 103,532 28-03-2014 03:47 PM
Son Mesaj: a.s.h.e.s
  yakız zamanda at/11 belgesi almış fuat301 19 12,726 30-12-2013 08:07 PM
Son Mesaj: gizemreutlingen
  almanca referata yardım edecek biri var mı? mendeseva23 0 1,645 21-11-2013 01:08 AM
Son Mesaj: mendeseva23
  Erasmus öğrencisine Almanya'da Almanca eğitimi sevgili m 1 3,075 13-11-2013 07:43 PM
Son Mesaj: aisa_sed

Forum Atla: