Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erasmus alınan ders iptali
05-04-2018, 01:33 PM
Erasmus alınan ders iptali
Arkadaşlar merhaba,

Şu anda polonyada erasmus yapmaktayım.Bölüm koordinatörüm değişti ve yeni gelen

koordinatör Learning Agreement'ımda 2 dersimin sayılmayacağını ve dönüşte tekrar

almam gerektigini söyledi. Fakat Türkiyede önceki bölüm koordinatörüm LA'yi onayladı

ve imzaladı. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-04-2018, 08:24 PM
RE: Erasmus alınan ders iptali
hoca kafasina göre is yapamaz öncelikle. Anlasma yapilmis zaten, senin belgen hocaya ulasinca kurul toplanip onlar karar verecek. Diger hocalarla da konusursun önceden. Ama sen yine de uluslararasi iliskilere haber ver hocayla konussun. Cocuk oyuncagi sanki bir kabul ediyorlar bi etmiyorlar. Madem eslenegi degil neden veriyorlar o dersi.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-04-2018, 11:11 PM
Bugün öğrendim ben de böyle bişeyin olduğunu. Dediginiz gibi madem eşleniği degil neden önceden söylenmedi? Şu an erasmusta bir buçuk ayım bitti ve yeni haber verdiler böyle bir durumu. İptal etmek gibi bir hakları var mı? Çünkü ben derslerin sayıldığının garantisini giden hocaya sorarak aldım eğer böyle bir durum olsaydı gitmezdim. Zaten son dönemim ve eğer saymazlarsa okulum bir sene uzuyor. Bu arada saymadığı iki dersten biri girişimcilik adında online bir ders Sad

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-04-2018, 12:58 AM
sonucta anlasma imzalanmis hocanin insiyatifinde degil bu olay. Ama yine de kurul toplaniyor diye biliyorum, gerci simdi düsününce o kurul yaz okulu icin toplaniyor. Erasmus icin sanirim koordinator hallediyor o isleri.

Oncelikle yerinde olsam bu durumu bir uluslararasi iliskilerle konusurdum, onlar hocayla iletisime gecmesin sen ön fikirlerini al, daha sonra hocanla konus, durumu anlat, ben bu sartlari kabul ederek gittim ve daha sonra sucum olmadan magdur duruma düstüm, ilk basta böyle olacagini bilseydim erasmus ile gitmezdim, okulum bu durumda uzayacak vs gibi bir seyler söyleyebilirsin/yazabilirsin. Hoca inat ederse o zaman durumu uluslararasi iliskilere bildirip, dönünce de itiraz dilekceni yazarsin, gerekirse dekan'a sikayet edersin hocayi. Muhtemelen uluslararasi iliskiler yaninda duracaktir, cünkü isleyis böyle ve senin yaptigin bi yanlis yok. Bu isin pesini birakma. Dekan devreye girerse isler bir sekilde cözülür en azindan hocaya ikaz gider.

Bizim baska bi olaydan dolayi hocayi sikayet etmemiz gerekmisti, dekanliga dilekce verdik, hocayi azarlamislardi baya Smile Ama genelde üniversite yönetimi de hocanin yanindadir. Biraz da sans isi. Oncelikle hocani ikna etmeye calis, dönmüyorsa sikayet etmekten baska caren yok.

Son olarak okulun uzamamasi icin yaz okulundan ders alabilirsin. Hocayla konusursun hangi dersleri alabilirsin diye, eger okulunuzda yaz okulu yoksa baska universiteden alabilirsin. Ben okulu bitirmek adina baska üniversiteden üstten 2 tane ders almistim yaz okulunda.. Sen de öyle bi seyler deneyebilirsin.

kolay gelsin umarim halledersin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-04-2018, 09:48 PM (Bu Mesaj 06-04-2018 09:52 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : timbersaw.)
Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim. Hocaya okulun uzayağını ve diğer hocanın imzasının olduğunu falan anlattım ama yinede dersleri saymıyacağını söyledi. Yaz okulu yapamam çünkü burada 2 aylık erasmus stajı da ayarladım. Benim anlıyamadığım ben bunu eski hocaya sorduğumda " ben imzaladım ya derslerin
sayılmama durumu gibi bir durum olamaz" demişti. Şimdi nasıl oluyor da hoca bu dersleri saymam diyebiliyor? Birkaç kişiye bu durumu sordum ve aldığım yanıt saymama durumu gibi bir durum olamayacağı yönünde. Ama gene de dediğiniz gibi uluslararası ilişkilere ve okulun erasmus koordinatörlüğüne bu durumu danışacağım.
Bu arada uluslararası ilişkiler ile nasıl iletişime geçebilirim?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  İkinci erasmus+ akorukmez 2 668 17-06-2018 12:59 AM
Son Mesaj: jscull
  Erasmus ortalama sorunu joomla0099 0 138 17-06-2018 12:48 AM
Son Mesaj: joomla0099
  Erasmus+ Bitirme Projesi hasalp 1 528 31-03-2018 01:11 AM
Son Mesaj: ertan2002
  Erasmus Erken Dönüş frtcnby 3 6,217 29-08-2017 04:31 PM
Son Mesaj: omerfe
Smile Spor bilimlerinden Erasmus'a persians 0 825 19-07-2017 07:12 PM
Son Mesaj: persians
  Rehberlik ve Psikolojik Danışma ders eşleştirme sorunu bayramgokdemir 2 908 20-06-2017 12:03 AM
Son Mesaj: faruk0012
  Erasmus ve Erasmus stajı için aynı zamanda hibe alabilir miyim? enproceso 1 1,018 12-03-2017 10:52 AM
Son Mesaj: ertan2002
  Erasmus Stajı darkydark 5 2,593 04-01-2017 01:53 PM
Son Mesaj: darkydark
  Erasmus nasıl bırakılır? Aida96 6 3,470 29-12-2016 03:37 PM
Son Mesaj: ademkayasaroglu
  Erasmus 1.sınıf mstr 4 2,078 22-12-2016 12:31 PM
Son Mesaj: 1qa2ws3ed

Forum Atla: