Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vizem Yetişmiyor
02-08-2018, 08:30 AM
Vizem Yetişmiyor
Mektubum çok geç geldiği için konsolosluğa çok geç başvurabildim. Konsoloslukta 1,5 ay sonrasına gün verdi.

Kabul mektubumdaki tarih oryantasyonun başlangıcı. Derslerden 1 hafta önceki tarih yazıyor.

Vize başvuru tarihimle mektuptaki tarih arasında 2 hafta var, ders başlangıcı ile 3 hafta. Vize resmi süresi ise 8 hafta.

Bu kadar kısa sürede çıkabilir mi? Ne yapabilirim?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-08-2018, 04:39 PM
RE: Vizem Yetişmiyor
biraz gec gitmen sorun teskil etmez. Belki zamaninda cikar.. Yesil pasaportun varsa onla gidebilirsin ya da okuldan gri pasaport icin kagit alabilirsen vize basvurundan sonra gri pasaport alip gidersin daha sonra ya cek cumhuriyetinde oturum iznini alirsin ya da türkiye'ye dönüp vizeni alirsin.. bunla ilgili eski konulara bakabilirsin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03-08-2018, 07:53 PM
(02-08-2018 04:39 PM)ertan2002 Yazılan:  biraz gec gitmen sorun teskil etmez. Belki zamaninda cikar.. Yesil pasaportun varsa onla gidebilirsin ya da okuldan gri pasaport icin kagit alabilirsen vize basvurundan sonra gri pasaport alip gidersin daha sonra ya cek cumhuriyetinde oturum iznini alirsin ya da türkiye'ye dönüp vizeni alirsin.. bunla ilgili eski konulara bakabilirsin

okulla konuştum gri pasaport vermiyorlar. yeşil pasaportum da yok. konsolosluk da aynı zamanda kısa dönemli vizeye başvuramayacağımı söyledi.

vize çıkışını beklemekten başka çözüm yolum yok sanırım :/

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03-08-2018, 11:28 PM
gri pasaport icin kagit veriyorlar bir nevi görev gibi, o kagitla maliyeye gidip muaf kagidi aliyorsun ve yine emniyet müdürlügüne gidiyorsun gri pasaport basvurusu yapiyorsun. Sanirim artik emniyet yerine nüfus müdürlügü.. Ben staj icin giderken vize kolayligi icin bana öyle bi kagit vermislerdi. O sadece vizem gec cikmis olsa da erkenden gitmistim. Vizem ciktiginda mail atmislardi, türkiye'ye gelip vizenizi alin diye. Ben gitmedim, direk cek yabancilar polisine gidip anlattim durumu, gitmene gerek yok biz burdan veririz oturumu dediler..

Gri pasaport sansini tekrar dene, olmazsa yapacak iki seyin var

1- beklemek
2- baska bir schengen ülkesinden 3 aylik ya da bir kac aylik turist vizesi almak (ona göre belgelerini ayarlaman gerek) ve cek vizen cikinca da ki verecekleri büyük ihtimal giris vizesi olacak,benim yaptigim gibi polislerle konusup gitmeden alabilirsin, yok derlerse türkiye'ye gidip onu alip gelmen lazim.

bunlar disinda yapacak pek bi sey yok.

kolay gelsin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-08-2018, 12:38 AM
(03-08-2018 11:28 PM)ertan2002 Yazılan:  gri pasaport icin kagit veriyorlar bir nevi görev gibi, o kagitla maliyeye gidip muaf kagidi aliyorsun ve yine emniyet müdürlügüne gidiyorsun gri pasaport basvurusu yapiyorsun. Sanirim artik emniyet yerine nüfus müdürlügü.. Ben staj icin giderken vize kolayligi icin bana öyle bi kagit vermislerdi. O sadece vizem gec cikmis olsa da erkenden gitmistim. Vizem ciktiginda mail atmislardi, türkiye'ye gelip vizenizi alin diye. Ben gitmedim, direk cek yabancilar polisine gidip anlattim durumu, gitmene gerek yok biz burdan veririz oturumu dediler..

Gri pasaport sansini tekrar dene, olmazsa yapacak iki seyin var

1- beklemek
2- baska bir schengen ülkesinden 3 aylik ya da bir kac aylik turist vizesi almak (ona göre belgelerini ayarlaman gerek) ve cek vizen cikinca da ki verecekleri büyük ihtimal giris vizesi olacak,benim yaptigim gibi polislerle konusup gitmeden alabilirsin, yok derlerse türkiye'ye gidip onu alip gelmen lazim.

bunlar disinda yapacak pek bi sey yok.

kolay gelsin
öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

gri pasaport için öğrenci işleri bana çok kesin bir dille hayır dedi. nereden bu bilgiyi aldığımı sordu, “asparagas bilgi” dedi.

ikinciyi maddeyi ben de düşündüm ama atıyorum yunanistandan vizeyi alırsam yunanistana giriş yapmadan çekya’ya girmek istediğimde polislerin sorun çıkarma ihtimali yok mu? zaten vizesi prosedürü illet bir ülke olduğu için beni düşündürüyor.

oturup bekleyeceğim sanırım. 1-2 hafta gecikmeli giderim diye düşünüyorum :/

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Vizem Çıkmadı BerkanB 7 10,082 15-10-2018 04:04 PM
Son Mesaj: BerkanB
  Vızem Cıkmadı blacknumenor35 12 12,319 02-06-2018 01:33 AM
Son Mesaj: enb
Bug Vizem Çıkmadı tevfikuysal08 3 6,120 12-01-2016 09:02 AM
Son Mesaj: applem26
Sad Vizem Reddedildi halit_72 23 34,006 04-06-2014 11:32 PM
Son Mesaj: ozianna
  vizem çekte çıkmış ve ankarada gözüküyor !!! linda 5 8,797 14-10-2013 01:13 PM
Son Mesaj: GÖKÇE GÖVCE
  vizem cikti hilario 5 8,890 09-07-2013 08:17 PM
Son Mesaj: burakgullu
  1 ayda vizem çıktı arkadaşlar burak99 21 28,092 07-01-2013 07:41 PM
Son Mesaj: christiano84
  vizem çıktı sorum var... nematters 15 21,490 04-01-2013 12:52 AM
Son Mesaj: nematters
  Vizem Çıktı (Biraz Erken) feyk 21 26,284 04-09-2012 11:17 PM
Son Mesaj: Matay

Forum Atla: