Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
diplomanın aslı gibidir yeterli mi?
05-08-2018, 07:24 PM
diplomanın aslı gibidir yeterli mi?
Merhabalar,

uzun dönem vize için diplomanın aslı gibidir'e apostil yaptırsam yeterli olur mu? Yoksa orjinali'mi gerekli?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-08-2018, 08:34 PM
RE: diplomanın aslı gibidir yeterli mi?
mezun olarak gidiyorsun anladigim kadariyla. Eger istenilen belgelerde orjinalini istiyorlarsa orjinalini ver, zaten bakip verirler. Ama basvurdugun okul istiyorsa orjinalini vermek zorundasin. Vize icin diplomanin orjinaline gerek yok, apostil yeterli ve o asli gibidir-apostilin de tercümesi gerekebilir. Ancak istenilen belgelerde orjinalini istiyorlarsa götür, aksi halde sikinti cikarmalari yüksek ihtimal hele hele cek cumhuriyeti konsolosluklari öyle kil insanlardan olusuyor ki aklin durur.. Aradan 8 yil gecti hala nefretim yerinde onlara karsi.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-08-2018, 11:03 PM
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. İşçi kartı vizesi için soruyorum aslında. Konsolosluğa mail attığımda asli gibidir yeterli dedi ama bu evraklar sanırsam göçmen dairesinde inceleniyor, onların sıkıntı çıkarma gibi bir durumu var mı? O konuda emin değilim.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-08-2018, 01:59 AM
sorun cikmaz, zaten onlar da belgelerini tarayip yolluyorlar. Zaten sorun olunca sana bildirirler sen de orjinalini gönderirsin. Daha önce orjinal diplomayi istediklerini hic duymadim. Ben de baska ülkede calisma izni icin fotokopi verdim kabul ettiler..

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-08-2018, 02:28 PM
bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.[/align]

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla: