Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tier 5 - 6 aydan uzun vize için Immigration health surcharge ödemesi
04-10-2018, 03:54 PM
Tier 5 - 6 aydan uzun vize için Immigration health surcharge ödemesi
Merhabalar,

Bu sene üniversiteden mezun oldum ve mezun olduktan sonra Erasmus+ Staj hakkımı kullanmaya karar verdim. Bunun için geçtiğimiz sene içerisinde sınava girip hibe kazandım ve University of Portsmouth'dan bir hoca ile anlaşmamız var. Mezun olduğum için staj sürecini biraz uzun tutmak istedim ve 7 aylık bir süre için anlaşma yaptım. Sonrasında CoS başvurusunda bulundum ve CoS number geldi ve gerekli olan sigortayı da Gulf Sigortadan 7 aylık bir poliçe olarak €190 karşılığında 90 gün sınırı olmadan yaptırdım. 7 Eylül 2018 tarihinde TLSContact aracılığı ile vize başvurumu yaptım. Online başvuru öncesinde IHS ödemesi çıkmamıştı. Fakat bugün bir mail geldi ve mailde IHS ödemesi yapmam gerektiği, bu ödemeyi yapmadığım için vizemin bekletildiği ve 11 Ekim tarihine kadar ödeme yapmazsam vize başvurumun iptal olacağı yazmakta. İstenen ödeme miktarı ise $266. Ayrıca başvuru öncesi IHS hesaplama botunda 7 aylık süre girmeme rağmen $0 gözüküyordu. Zaten kısıtlı olan bütçem dahilinde bu ödemeyi yapmam pek mümkün değil. Daha ingiltereye adımımı atamadan vize başvuru ücreti ve sigorta için ₺3000+ ödeme yapmak durumunda kaldım

Gulf Sigortadan yaptırdığım sigortanın poliçesini de vize başvurusunda destekleyici belge olarak vermiştim fakat IHS yerine geçmiyor sanırım. Ödeyeceğim bu IHS, Erasmus+ için istenen sigorta yerine geçer mi? Belki bu durumda Gulf Sigortadan yaptırdığım sigortayı bir ihtimal iptal edip, onun yerine IHS ücretini ödeyebilirim.

Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Çok Teşekkürler.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-10-2018, 03:40 PM
RE: Tier 5 - 6 aydan uzun vize için Immigration health surcharge ödemesi
(04-10-2018 03:54 PM)anilakdemir Yazılan:  Merhabalar,

Bu sene üniversiteden mezun oldum ve mezun olduktan sonra Erasmus+ Staj hakkımı kullanmaya karar verdim. Bunun için geçtiğimiz sene içerisinde sınava girip hibe kazandım ve University of Portsmouth'dan bir hoca ile anlaşmamız var. Mezun olduğum için staj sürecini biraz uzun tutmak istedim ve 7 aylık bir süre için anlaşma yaptım. Sonrasında CoS başvurusunda bulundum ve CoS number geldi ve gerekli olan sigortayı da Gulf Sigortadan 7 aylık bir poliçe olarak €190 karşılığında 90 gün sınırı olmadan yaptırdım. 7 Eylül 2018 tarihinde TLSContact aracılığı ile vize başvurumu yaptım. Online başvuru öncesinde IHS ödemesi çıkmamıştı. Fakat bugün bir mail geldi ve mailde IHS ödemesi yapmam gerektiği, bu ödemeyi yapmadığım için vizemin bekletildiği ve 11 Ekim tarihine kadar ödeme yapmazsam vize başvurumun iptal olacağı yazmakta. İstenen ödeme miktarı ise $266. Ayrıca başvuru öncesi IHS hesaplama botunda 7 aylık süre girmeme rağmen $0 gözüküyordu. Zaten kısıtlı olan bütçem dahilinde bu ödemeyi yapmam pek mümkün değil. Daha ingiltereye adımımı atamadan vize başvuru ücreti ve sigorta için ₺3000+ ödeme yapmak durumunda kaldım

Gulf Sigortadan yaptırdığım sigortanın poliçesini de vize başvurusunda destekleyici belge olarak vermiştim fakat IHS yerine geçmiyor sanırım. Ödeyeceğim bu IHS, Erasmus+ için istenen sigorta yerine geçer mi? Belki bu durumda Gulf Sigortadan yaptırdığım sigortayı bir ihtimal iptal edip, onun yerine IHS ücretini ödeyebilirim.

Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Çok Teşekkürler.

Merhaba
maalesef 6 aydan uzun bir süre kalacaksanız IHS ödemesini yapmak zorundayız. Ben bunun bilincinde olsaydım açıkçası daha az ayarlardım stajımı. Ayrıca Vaf9 formunu doldurduktan sonra vize ödemesinin ardından IHS ödemesi yapmadan sonuç sayfasına sizi yönlendirmiyor sistem. Maalesef bugünün kuruyla oldukça yüksek bir rakam ancak yapacak birşey yok. Ben henüz Erasmus sigortası yapmadım ama ofisteki görevlilere sorduğumda belki sağlık sigortası kısmını yaptırmayabileceğimi söylediler. net birşey yok tabii. durumunuzu merak ettim. kolaylıklar

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
Exclamation Vize Başvurusu ve Türkçe Karakterler Hak. Bcan 3 365 11-12-2018 06:17 PM
Son Mesaj: yeliz09
  Vize Çıkma Süresi yeliz09 3 1,459 18-11-2018 02:59 PM
Son Mesaj: bulentturan
  VİZE FORM HATASI aysecetin34 2 933 29-08-2018 02:29 PM
Son Mesaj: aysecetin34
  slovakya vize başvurusu aerkan123 0 355 27-08-2018 04:47 PM
Son Mesaj: aerkan123
  Vize Aldığım Ülke Dışında Shengene Giriş Yapmak Bblues 1 647 09-08-2018 01:41 AM
Son Mesaj: ertan2002
  Portekiz Vizesi İçin Sağlık Raporu Tercümesi mcakir 3 4,065 24-07-2018 04:30 PM
Son Mesaj: sel060505
  Erasmus Hollanda Stajı Uzun Dönem Brk14 2 1,001 16-07-2018 03:13 PM
Son Mesaj: Brk14
  Erasmus için vize ücreti var mı? gydvin 4 1,201 11-07-2018 01:20 PM
Son Mesaj: gydvin
  Vize işlemleri için Polonya konsolosluğunu aramak jscull 2 811 09-07-2018 10:00 PM
Son Mesaj: jscull
Question Staj - Vize için gerekli belgeler - POLONYA jscull 3 1,807 14-05-2018 10:28 PM
Son Mesaj: theman

Forum Atla: