Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okulun istediği health insurance contract
26-10-2018, 06:58 PM
Okulun istediği health insurance contract
dostlar portoda University fernando pessoa da ikinci dönem erasmus yapacağım.Okul belge olarak ekteki belgeleri istemiş .şuan su sağlık sigortasını yapmam zorunlu mu çünkü kaçında kaçına orda duracağım bile belli değil halen

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-10-2018, 05:28 PM
RE: Okulun istediği health insurance contract
Henüz zaman belli olmadığı için şu an sağlık sigortası yaptırmamanı tavsiye ederim. Sadece okul istediği için yaptırılıyor ve çok gereksiz. 150-200 tl civarı şirkete göre değişiyor, gitmezsen paran boşuna gitmesin. Ben Belçika'da erasmus yapıyorum şu an, yazın vizem çıktıktan sonra yaptırıp okula mail olarak attım ama okul hala sağlık sigortası hakkında otomatik mailler atıyor. Hala göndermeyen öğrenciler hakkında...
Okulunda bulunan görevlinin inisiyafitina kalmış bir şey, ben erken diye düşünüyorum.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31-10-2018, 12:12 PM
Yurtdışı Eğitimi için bende portekize gitmeyi düşünüyorum. Ailem hem biraz ileriye dönük olarak Portekizde bana bir daire almayı düşünüyor aynı zamanda aileyide kapsayan golden visadan yarralanabilmek için. Biraz araştırma yaptım ama golden visa sahibi olursam eğiitim için farklı bir visa almam gerekiyorumu onu tam anlayamadım, bilgisi olan varmı orada yaşayan ? Birde bunun gibi bir daire konumu dolayısıyla ilerisi için mantıklı olurmu acaba, olurda geri dönmem kararı alırsam zarar etme olasılığı varmı

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03-11-2018, 01:56 AM
(31-10-2018 12:12 PM)NadirTemiz Yazılan:  Yurtdışı Eğitimi için bende portekize gitmeyi düşünüyorum. Ailem hem biraz ileriye dönük olarak Portekizde bana bir daire almayı düşünüyor aynı zamanda aileyide kapsayan golden visadan yarralanabilmek için. Biraz araştırma yaptım ama golden visa sahibi olursam eğiitim için farklı bir visa almam gerekiyorumu onu tam anlayamadım, bilgisi olan varmı orada yaşayan ? Birde bunun gibi bir daire konumu dolayısıyla ilerisi için mantıklı olurmu acaba, olurda geri dönmem kararı alırsam zarar etme olasılığı varmı

portekizde nasil isler yürür bilemem ama genelde bazi avrupa ülkeleri, ülkelerinden ev almalari karsiligi ya da yatirim yapmalari karsiligi vatandaslik veriyor. Golden vizeden ziyade vatandaslik icin kriterleri arastirmani tavsiye ederim.

Ayrica sordugun soru biraz mantikli degil. Eger ilk basta egitim icin basvuracaksan sana egitim vizesi verilecek. Yok ben önce ev alacagim diyorsan golden vize icin basvurursunuz. Ancak golden vizenin haklari nedir ne degildir bilmiyorum. Eger orada sinirsiz oturum hakki veriyorsa, o zaman sikintisiz okuyup calisabilirsin de...

Son olarak neden portekiz? O kadar para harcamayi göze almissaniz daha güzel yerlere bakmanizi tavsiye ederim, en azindan egitim acisindan iyi olan yerlere.

kolay gelsin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla: