Derecelendir
  • 1 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dönüş imzaları toplayamadım.
08-02-2019, 11:31 PM
Dönüş imzaları toplayamadım.
Merhaba arkadaşlar,

Ben geçen yılın Eylül ayından beri Erasmus'la Almanya'da 2. Sınıfın 1. dönemini, İstanbul'da da özel bir üniversite de tam burslu okuyan bir öğrenciyim. Ben Almanya'ya gelirken yaşadığım ekonomik sıkıntılardan dolayı(babamın iflas etmesi gibi) normal bir Erasmus öğrencilik hayatı yaşayamadım. Uzun uzun anlatmak isterdim ama özetle söylemek gerekirse, ben dedemin bankadan çektiği 500 Euro'yla Almanya'ya geldim. Geldiğim ilk gün 285 Euro semester parası verdim. Kalanıyla kaldığım yurdun kirasını verdim. Yani geriye hiç param kalmamıştı ilk dört gün aç gezdim. Dördüncü günün sonunda kendime bir restorantta iş bulup çalıştım.. Günde 10 saat haftanın 6 günü... O günden bugüne çalıştım ve bu ayın 28'inde Türkiye'ye dönüyorum. Ancak hocalar derse gelmediğim için transkriptime imza atmıyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Yardım eden etmeyen herkese çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Onur Tutuş

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2019, 11:39 AM
RE: Dönüş imzaları toplayamadım.
Merhaba,
Elinizde bir transkript olsun ve transkriptte derslere girmediğiniz yazsın. Verdikleri parayı geri istemezler çok büyük ihtimalle kalan hibenizi alamayabilirsiniz.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-02-2019, 02:54 PM (Bu Mesaj 09-02-2019 09:27 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Onurtutuş.)
(09-02-2019 11:39 AM)omerfe Yazılan:  Merhaba,
Elinizde bir transkript olsun ve transkriptte derslere girmediğiniz yazsın. Verdikleri parayı geri istemezler çok büyük ihtimalle kalan hibenizi alamayabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Kalan hibeyi almak gibi bir niyetim yok ama aldığım hibeyle evimizin kredisini ödemek zorunda kaldım o yüzden tek isteğim o paranın verilen kısmının istenmemesi. Transkriptim de 4 ders var bunlardan yalnızca 1 tanesi imzalı diğer üçünde dönüş imzası yok. Galiba fotoğrafını ek olarak yolladım bir bakabilir misiniz?
https://imgyukle.com/i/e7gTN

Ekli Dosya(lar) Önizleme(ler)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10-02-2019, 04:31 AM
kagittan anladigim kadariyla, sinav sonrasi icin tarih ve imza yaziyor en sondaki kisimda... Bir önünde de sinav notun.

Almanlar baya bir kuralcidir diyecegim ama imza atmayanlarin sadece birisi alman (orjinaliyle). Neyse o belge ne kadar önemli bilmiyorum cünkü bizim belgeleri oranin erasmus koordinatorü halletti, kapali bir zarfla yolladi okula.

Yerinde olsam; oradaki erasmus koordinatörüyle bir konusurdum. Oradan aldigin bilgilerle de hocalarinla konusurdum ve hocalara cazip bir teklif yapardim. Ben sinava girmedigim icin 0 (sifir) yazin, diger alan da zaten bunu onayladiginiz tarih ve imza..

Hibelerle ilgili en önemli sey, erasmusu tamamladigina dair bir kagit getirmen. O kagit varsa hiben OK. Sonra giris-cikis tarihlerin üzerinden eksikler vs hesaplanir. O kagit belki transkript degildir. Transkript sadece not bilgisi icin. Türkiye'de zaten aldigin o dersleri eklemezler (en azindan bizim ünivde eklemiyorlardi). O yüzden transkript harici baska bir kagit varsa o yeterli olabilir. O yüzden bölümünün erasmus koordinatörüyle konus.

Gecmis olsun, durumuna üzüldüm

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-02-2019, 01:07 AM
(10-02-2019 04:31 AM)ertan2002 Yazılan:  kagittan anladigim kadariyla, sinav sonrasi icin tarih ve imza yaziyor en sondaki kisimda... Bir önünde de sinav notun.

Almanlar baya bir kuralcidir diyecegim ama imza atmayanlarin sadece birisi alman (orjinaliyle). Neyse o belge ne kadar önemli bilmiyorum cünkü bizim belgeleri oranin erasmus koordinatorü halletti, kapali bir zarfla yolladi okula.

Yerinde olsam; oradaki erasmus koordinatörüyle bir konusurdum. Oradan aldigin bilgilerle de hocalarinla konusurdum ve hocalara cazip bir teklif yapardim. Ben sinava girmedigim icin 0 (sifir) yazin, diger alan da zaten bunu onayladiginiz tarih ve imza..

Hibelerle ilgili en önemli sey, erasmusu tamamladigina dair bir kagit getirmen. O kagit varsa hiben OK. Sonra giris-cikis tarihlerin üzerinden eksikler vs hesaplanir. O kagit belki transkript degildir. Transkript sadece not bilgisi icin. Türkiye'de zaten aldigin o dersleri eklemezler (en azindan bizim ünivde eklemiyorlardi). O yüzden transkript harici baska bir kagit varsa o yeterli olabilir. O yüzden bölümünün erasmus koordinatörüyle konus.

Gecmis olsun, durumuna üzüldüm

Öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için ve anlayışınız için benim ortalamam Eramus'a gelmeden önce 3.94 tü yani herşey yolunda gitseydi burada da güzel şeyler yapabilirdim ama kader işte. Bu belgeye 'belegliste" diyorlar. Bu belgeyi daha sonra transkript denilen belgeye dönüştürüyorlar. Hocalarımla konuştum ama sıfır verseniz yeter dememe rağmen vermediler. Son çare olarak kendim imza atıp 0 vermeyi düşünüyorum. Sizce bunu yaparak başıma büyük bir dert açar mıyım?

Tekrar teşekkürler.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Erasmus Erken Dönüş frtcnby 4 7,788 22-12-2018 10:45 PM
Son Mesaj: acemiasi
  ACİL!! Erasmustan erken dönüş prosedürleri Astronaut 3 963 22-12-2018 10:44 PM
Son Mesaj: acemiasi
  Kısa Süreli Dönüş heryer 0 694 06-11-2018 10:28 PM
Son Mesaj: heryer
Question Erasmus Staj Hastalik Nedeni Ile Erken Dönüs ErtanFra 0 546 03-09-2018 02:31 PM
Son Mesaj: ErtanFra
  D Tipi Vize İle Türkiye'ye Gidiş-Dönüş esra... 0 1,043 04-11-2016 08:06 PM
Son Mesaj: esra...
  Erasmus Dönüş Belgeleri vamos1541 0 1,122 02-06-2016 05:02 PM
Son Mesaj: vamos1541
  Erasmus - Kısa süreliği Türkiyeye Dönüş M.Dexter 9 4,626 22-05-2016 11:18 AM
Son Mesaj: meenma
  ÇOK ACİL, ERASMUS ERKEN DÖNÜŞ Nars 4 3,961 25-03-2015 11:05 AM
Son Mesaj: Nars
Question Derslerim erken bitti dönüş yapacağım batuhan_32 4 4,091 03-04-2014 10:57 PM
Son Mesaj: SeSSiZLiK
Bug acil!! SAĞLIK SORUNU NEDENİYLE TÜRKİYEYE DÖNÜŞ haydut38 0 1,957 08-02-2014 10:27 PM
Son Mesaj: haydut38

Forum Atla: