Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erasmus Stajı Hollanda Vizesi Alma
07-03-2021, 11:35 PM (Bu Mesaj 07-03-2021 11:37 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : xxxgnaaexxx.)
Erasmus Stajı Hollanda Vizesi Alma
Merhabalar, haziran ayında başlayacak 6 aylık bir erasmus stajı yapacağım Amsterdam'da. Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım vize işlemleri ile ilgili bilgi sahibi değilim bu yüzden, sizlere bazı sorularım var kafa karışıklılığımı giderebilirseniz sevinirim.

Hollanda'nın vize aracı kurumu vfsglobal'miş, vfsglobal ile iletişime geçtim fakat staj sürem 3 aydan fazla olduğu için işlemleri doğrudan kendim konsolosluk aracılığı ile yapmam gerektiğini söyleyip beni başlarından savdılar.

Bunun üzerine istanbul Hollanda konsolosluğuna durumumu anlatan bir mail gönderdim, konsolosluk bana oturum (MVV) başvurusunda bulunmam gerektiğini, bu işlemlerin 3 ay kadar sürebileceğini, karar veren kurumun Hollanda göç ofisi (IND) olduğunu, başvuru yaptıktan sonra size gerekli evraklar teslim edilecektir, 69€ ücreti de başvuru yaptıktan sonra ödemelisiniz şeklinde dönüş yaptılar.

Buna ek olarak, konsolosluğa beraberinizde getirmeniz gereken evraklar olarak, pasaport, 1 adet MVV başvuru formu, 1 adet vesikalık, staj göreceğiniz kurumdan davetiye, ayrıca pasaportun ön sayfa fotokopisini yanınızda getirin dedi.

Şimdi benim sorum şu ki, iki hafta sonraya konsolosluktan vize randevusu aldım ama yukarıda belirttiğim konsolosluğun yanınızda getirmeniz gerekli dediği evraklar bana çok az geldi, yani benden ne uçak bileti, ne sağlık sigortası, okulumdan alacağım hibe teyit yazısı, adli sicil kaydı gibi hiç bir şey söylemediler, şimdi benim bildiğim bunlar vize sırasında gerekiyor ama benden istedikleri arasında bunların hiç biri yok, benim ne yapmam gerekiyor? sadece söylediği evrakları götürsem bir vesikalık bir başvuru formu ile nasıl vize verilecek?

Ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verebilecek biri varsa çok memnun olurum, lütfen yardımcı olun nasıl vize başvurusunda bulunmalıyım?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-03-2021, 09:37 AM
RE: Erasmus Stajı Hollanda Vizesi Alma
merhaba

hollanda'yi tam bilmiyorum ancak söyle bir ihtimal var: saglik sigortasi kapsamli sigortadan olabilir yani türkiye'de yaptiramazsin onu, hollandadaki sigorta firmalarindan kapsamli sigorta yaptiracaksin..
Uzun süreli oturum izinlerinde ucak bileti istenmiyor genelde
Sabika kaydi isteniyor, istersen ciktisini alip yaninda götür. Edevletten sanirim ingilizce cikti alabiliyorsun.
Ve tabi ki hibe alacagina dair belge de götürmen gerek. Eksik söylemis olabilir

Yapacaginiz is, bu forumdaki hollanda konularina bakmak ve hollanda elciligi/konsoloslugu sitelerine girip istenilen bilgilere bakma. Cünkü eksik belge olursa basvurunu göndermeyebilirler. (tamamlayin gelin derler) ya da gönderirler ve eksik belgenizi bize yollayin onu da ekleriz derler..

Konsolosluk calisanlarina pek itimat etmeyin, maalesef bir cogu kasitli olarak isi yokusa sürüyor. Ben ve benim gibi bir cok kisi, bunlar yüzünden cok sikinti cektik. Bol bol okuyun neler gerekiyor not alin sonra bir checklist yapip, eksik olanlari tamamlayin ve o sekilde randevunza gidin. O belgeleri almazlarsa da sorun yok, kaybedecek bir seyin yok.

Ayrica vize sürecini bir an önce tamamlamaya bak.. 3 ay sürecegini sanmam ama belki pandemi dönemi bir yavaslama olmus olabilir

iyi erasmuslar

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-03-2021, 03:52 PM
Bug RE: Erasmus Stajı Hollanda Vizesi Alma
Özele bakar mısınız ben de benzer durumdayım

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Erasmus Vize Mulagali61 4 5,154 06-04-2021 09:22 PM
Son Mesaj: coğrafyadoktora
  ACİL! POLONYA VİZESİ HAKKINDA Nurumen 1 3,579 08-08-2018 01:02 AM
Son Mesaj: ertan2002
  Portekiz Vizesi İçin Sağlık Raporu Tercümesi mcakir 3 7,466 24-07-2018 04:30 PM
Son Mesaj: sel060505
  Erasmus Hollanda Stajı Uzun Dönem Brk14 2 4,243 16-07-2018 03:13 PM
Son Mesaj: Brk14
  Yeşil pasaport ile erasmus stajı unaldilek 1 4,933 03-04-2018 11:35 PM
  Erasmus Stajı Yardım!! thisismydream 1 4,979 26-02-2018 12:35 AM
  Çek Cumhuriyeti Vizesi Furkan35 2 5,322 23-02-2018 10:42 PM
Son Mesaj: thisismydream
  İtalya Vizesi Para Mevzusu HydrarGyrum 0 3,284 20-02-2018 12:25 AM
Son Mesaj: HydrarGyrum
  Çek Cumhuriyeti kısa ve uzun dönem vizesi (Acil) mrsan 1 4,240 07-01-2018 07:30 PM
  COS Numaram Gelmedi (İngiltere Stajı) riazor 1 4,189 07-11-2017 12:56 PM
Son Mesaj: mahmutmamis

Forum Atla: