Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
almanya mı, finlandiya mı, ispanya mı?
04-02-2009, 10:10 PM
almanya mı, finlandiya mı, ispanya mı?
Bİliyorum çok alakasız yerler ama gerçekten çok kararsızım. 11 şubatta kararımı verip her şeyimi hazırlayıp başvurumu yapmam lazım; ama ben hala karar aşamasındayımHuh Öncelikle senenin başında finlandiya konusunda emindim. Bizim okulun Helsinki üniversitesiyle anlaşması var. Hem iyi bir üniversite olması hem de eğitim dilinin ingilizce olması benim için önemliydi; çünkü çok iyi ingilizcem var ama konuşma konusunda kendimi biraz geliştirmem pratik yapmam benim için iyi olur. Hem Finlandiya' da erasmus öğrencilerine çok ilgi gösteriliyormuş ve çok fazla erasmus öğrencisi varmış. Ben de gittiğim de açıkçası yalnız kalmak istemem ne kadar erasmus öğrencisi okadar iyi yani. Ama tam bu kadar kararlıyken zaten İngilizcem var başka bir dil daha öğrenebileceğim bir yere gitsem daha iyi olur diye düşümeye başladım ve şimdi de inanılmaz derecede İspanya ya gitmek istiyorum. Fakat bu sırada ingilizcem de körelsin istemem. Aynı zamanda da biraz almancam var ve eğer Almanya ya gidersem Almancamı geliştirmem çok kolay olur ; fakat gönlümde de ispanyolca yatıyorSmile yani çok zor durumdayım. Hem dil konusu var hem de gittiğim yerde eğlenmek biraz gezebilmek istiyorum. İsviçrede ve ingilterede çok arkadaşım var onlarla da buluşabilmek istiyorum. Bu sırada da gittiğim yerde iyi bir eğitim almam da önemli sonuçta bir senemi orda geçireceğim.Gidebileceğim üniversiteler Helsinki üniversitesi(finlandiya), Europea Universidad de Madrid(ispanya), European University Viadrina(almanya) Bu okullarda okuyanlar veya okumayı düşünenler yada bu kararsız durumuma yardımcı olabilecek herangi biri yardımcı olursanız çok çok sevinirim lütfeeeeeeenn!!!Smile şimdiden teşekkürler

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-02-2009, 10:16 PM
RE: almanya mı, finlandiya mı, ispanya mı?
finlandiyada konuşulan dil ne? ingilizce değil heralde. eğitim dilinin ingilizce derken sana ingilizce dersmi veircekler yoksa ödevlerin projelerinmi ingilizce olucak. Bide ne kdr kalıcaksn 6 aymı bi senemi. dil öğrenmek öyle pek kolay değilde Smile erasmuslarla takılcaın için ingilizce konuşucaksın zaten her yerde mecbure. Bana sorarsan kesinlikle almanya seçme.. kesinlikle hemde. finlandiyamı ispanyamı die sorarsanda ispanya derim. Hemde madride gidiyosun yani. bence düşünme ispanyayı seç. hem eğlenirsin hem öğrenirsin..Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-02-2009, 03:38 PM
e bende boşuna demiorm ahh ahh..

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-02-2009, 04:13 PM
finlandiya derim ,neden diyecek olursan, egitimin ingilizce olmasi cok buyuk bi fark digerlerinden ve yasam olarak da digerlerinden ust sirada olabilir.Dahasi Finlandiya`da yeni neslin buyuk bir kismi ingilizce biliyor,Ispanya`da bulunmadim ama dil yonunden tahmin edebiliyorum. fakat avrupa`nin en pahali ulkelerinden biri, bu da bi gercek.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-02-2009, 08:25 PM
RE: ispanya
Çok teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız içinSmile Biraz zorlandım ama sizin de yardımlarınızla İspanya' ya karar verdim sonunda. Belki pahalı, belki dil zorluğu var ama erasmus tanımına daha çok uyan bir tercih olacağına inanıyorm, benim için çok büyük güzel bi macera olacak inş. Şimdi de İspanya hakkında olabildiğince çok bilgiye ihtiyacım var ne olursa, kalacak yer, maddi drumlar nedir, ne napılır ne edilir?SmileŞimdiden teşekkürler

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Erasmus Staj Almanya Diyetisyenay 0 2,045 04-03-2021 01:35 PM
Son Mesaj: Diyetisyenay
  Staj - Almanya mı İspanya mı ? hysteria24 2 4,091 09-01-2021 07:33 PM
Son Mesaj: azzzeebru
  Polonya mı Almanya mı? soulfeverblues 0 3,953 24-04-2019 04:56 PM
Son Mesaj: soulfeverblues
  İtalya,İspanya,Polonya arasındayım Meriç. 1 4,558 22-02-2017 07:19 PM
Son Mesaj: forest964
  Almanya mı Hollanda mı? Sizce Hangi Üniversite? politicalstudent 0 4,262 04-02-2017 01:29 AM
Son Mesaj: politicalstudent
  ispanya-universidad da coruna nesligülber 2 4,590 07-11-2016 11:18 AM
Son Mesaj: Pokemoneiei
  Almanya ve Hollanda için yardım esmnur92 3 6,019 01-11-2016 05:59 AM
Son Mesaj: Pokemoneiei
  Almanya - Polonya Ladadidej 5 8,738 24-05-2016 01:40 PM
Son Mesaj: selinle
Wink Finlandiya ve Fransa arasinda kararsiz kaldim powerful52 1 3,680 03-04-2016 02:51 PM
Son Mesaj: omerfe
Smile macaristan-çek-ispanya-polonya-slovakya-ispanya kimyager54 2 5,121 29-03-2016 06:00 PM
Son Mesaj: sem6

Forum Atla: