Derecelendir
  • 1 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tavsiye:Türklerle takılmayın!
18-09-2010, 01:58 PM (Bu Mesaj 06-06-2011 09:56 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : esergungor.)
Tavsiye:Türklerle takılmayın!
şimdi bu lafıma alınanlar da çıkabilecektir, ama bir kulak verin neden.. erasmusum sırasında ne yazıkki dil bilmeyen, anca birbirleriyle sürü gibi gezmeyi bilen ve bu yüzden yabancıların dalgası olan çok türk gördüm...
bunlar dillerini geliştiremedikleri için derslerde de sıkıntı çektiler. yaşayabilecekleri pek çok arkadaşlığı itmiş oldular çünkü böyle hep birbirleriyle olup dışarı kapalı oldukları için yabancılar da bir yerden sonra samimi olmaya çalışmadı.

ingilizce konuşmadıkları gibi o ülkenin dilini de tabiki öğrenemediler. dersleri de birbirlerinin etkisiyle kötü oldu (hocaların sempatisi de ekside). ha ben ders takmam ortamcıyım derseniz, ortam da yapamadıklarını söyleyebilirim.

eğer dil geliştirmek, kültür tanımak(klişe ama önemli) istiyorsanız, bence türklerle beraber aynı evde kalmayın, mümkün olduğunca yabancılarla takılın, gezeceğiniz zaman onlarla da gezersiniz(hatta daha süper gezersiniz, onlarda hayatları boyunca uçaklar çok ucuz olduğu ve vize derdi falan olmadığı için gezme kültürü baya bi gelişmiş, yabancı birinin eşlik etmesi aynı sınıftan gittiğiniz türkten kat kat daha iyi olabilir)

eğer çok kafa bulduğunuz bir türkü yine de bunlara tercih ederseniz tabi siz bilirsiniz. dediklerime katılmayabilirsiniz. sadece türklerle çok daha süper olacağına inanabilirsiniz. türk isterseniz türkiye'de dolu türk var zaten, bence fırsatı değerlendirin...

(orada küçük mahalle yaratmaya çalışanları hele hiç demiyorum, küçük bir topluluk olup sürekli birbirlerinin dedikodusunu yapanları(istediği şeyi yapan erkeklerin de az avrupalı gibi davranan türk kızlarını kaşar görmelerini, laf çıkarmalarını), gittikleri ülkenin kültürüne burun kıvıranları, diğer türklerin ne yaptığıyla ilgilenenleri vs katmak istemiyorum ama bu da var, hem de baya var, desem de farketmez yapan yine yapacaktır böylelerinden uzaklaşın hemen)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-09-2010, 02:19 PM
RE: tavsiyem: türklerle takılmayın
tüm yazdıklarına katılıyorum. Daha önce tecrübe etmiştim bunu. Diğer insanlar çok farklı bakıyorlar bize. Bir de korkuyorlardı nedense Smile Ama arkadaşın dediği gibi dil gelişimine etkisi çok kötü. Biz türk arkadaşlarla bile ingilizce konuşmaya çalışıyorduk. İngilizce konuşmanın yanı sıra, ingilizce de düşünmeyi deneyin..

Yanınıza bi yabancı alıp birlikte küçük geziler yapın, sıcak birine denk gelirseniz çok eğlenceli olur gerçekten. Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-09-2010, 03:03 PM
ben de kesinlikle katılmakla birlikte şunu da asla yapmamanızı öneriyorum. bi türk görünce selam vermeyenler sınıfı da var. bulunduğum sınıfta yanıma oturup da selamı çok gören hatta seni görmezden gelen ilginç insanlar da oluyor bu da hiç ama hiç hoş değil. yani tamam yalnızlık da çekmiyorum soğuk bi insan da değilim ama böyle davranınca insan sana ulan diyorsun sen nesin ki? yine bir derdiniz olduğunda anlatabileceğiniz kişi türk olacaktır çoğunlukla ya da eninde sonunda işiniz düşecektir ki bu da olacak onlara biliyorum. yani tamamen kopmamak da öenmli bir nokta özetim bu =D bu aralar buna taktığım için birden atladım. kusura kalmayın. ama onun dışında türklerle sürekli bir arada olmayın ama şunu yapabilirsiniz. bir etkinlik ayarlayabilirsiniz ama buna diğer insanları davet edersiniz ve hepberaber eğlenmiş olursunuz ne bileyim bizim hazır çorbalara bile tav oluryorlar mesela bi çorba yapıp 5-10 kişi yemek ayarlarsınız hem muhabbet olur hem arkadaşlık vs. yani insanların bişey ayarlayıp sizi çağırmasını beklerseniz bi bakarsınız dönüş zamanınız gelmiş artık =D girişken olunuz! son sözüm budur!

Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-09-2010, 10:11 PM
ah evet, öyle türk görünce kaçan da vardı, ama sürü olan 20 kişiyse öyle yapan 2 kişiydi.. iki uçta da olmamak lazım, ortayı bulmak lazım =P bi ihtiyacınız olunca en yardımcı kendi milletimiz oluyor, işimiz düşebiliyor doğru.. ama çok zaman geçirince türklerle ingilizce konuşmak da hep kafaya konulan ancak başarılamayan birşey. en iyisi yabancıyla iletişim kurmak zorunda olmak

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-09-2010, 11:26 PM
sanirim bu cok turkun oldugu yerler icin gecerli. biz sadece 2 kisiyiz yani..ama turk olarak kendimizi ezik gormemekte lazim, insanlarin hepsi gayet sicakkanli ben su ilk haftamda hic kotu bir seylen karsilasmadim.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla: