Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erasmus Hibe???
18-04-2009, 09:51 AM
Erasmus Hibe???
Oncelikle hepinize merhaba demek istiyorum...Bu forumda yeniyim...Erasmus ogrencisi olmaya hak kazandim ancak aklima takilan birsey var, bildiginiz gibi hibenin cikma ya da cikmama durumu var. Benim merak ettigim hibeyi alacagimiz ya da almayacagimiz ne kadar onceden belli oluyor? Ve hic aranizda hibe alamayan oldu mu?Bu olasilik nedir? Yardimci olursaniz sevinirim. Simdiden tesekkurler.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-04-2009, 04:08 PM
RE: Erasmus Hibe???
Hibe ´ye güvenirsen herseyin ters gider önceden söyleyeyim. hibeyi alirsin ancak ne zaman alirsin?, anlastiginimi alirsin?, hic birsey belli deil..Ben 1 yillik anlasarak gelmistim, onlar isteklerine göre 4 aylik verdiler hibeyi, sözlesmeyi kendileri kestiler vs..anliycan okul herseyi yapmakta hakli!!!!..Hibeyi almak icin sözlesme imzalamis isen, parayi kesin alirsin, ancak ne zaman alacaginin hic garnatisi yok..O na göre davran derim..ben hibemin geri kalanin hemen aldim, ama aradan 8 ay gecmesine ragmen hala geri kalan hibeyi alamayanda var..Hibe konusunda herkes zorlaniyor, hibesizmisin gibi davranmani tavsiye ederim...sözlesme imzalmis isen hibeyi alirsin ancak dedigim gibi süre ve zaman hic belli deil..okulun arzusuna kalmis...kolay gelsin..

siempre hay alguien que te espera...Herzaman seni bekleyen birisi birseyler vardir..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-04-2009, 05:27 PM
tam olarak anlamadim ben erasmus ogrencisi olmaya hak kazandiysan hibeni er gec alacaksin demektir, asil ve yedek olarak hem basari hem de hibeye bagli olarak onceden belirleniyor, erasmus ofisine bile ne zaman para yatacagi belli olmuyor ama zaten alacagi butce onceden universite universite belirleniyor, ofis eger size belirtilen zamandan sonra paranizi yatiriyorsa ya ulusal ajans gecikmistir ya da ofis kendi planina gore ogrencilere paralari dagitmakta gecikmistir, bu plan ofis giderlerinden tutun da staj ,ogrenim ,universite ogretim elemani degisim harcamalari, hepsini icine alir.
yalniz gitmeye hak kazandiysaniz(yedek olma durumunuz haric) paranizi alirsiniz...

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-04-2009, 06:19 PM
Benim kafama takilan ulusal ajanstan okula hibe gelip gelmemesi yani tamam ben ordayken hibenin 1-2 ay gec yatmasina raziyim ama hic okula hibe cikmamasi durumundan bahsediyorum ben....Boyle birsey olabilirmi cunku okul garanti etmedigini cunku ulusal ajansinda boyle bi garanti vermedignden bahsediyor...Yardimlariniz icin tesekkurler...

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
18-04-2009, 07:03 PM
o okuldaki erasmus programi devam ettigi surece hibe verilir ama anlasmalarindak hibe miktarlari nekadardir bilemiyorum, baktim ama bulamadim sanirim bir yerde yaziyordu hangi universiteye ne kadar pay dustugu, hibeye gore de ogreci belirlenir, eger sen asil listedeysen zaten butceye gore ayarlama yapilmis ve gideceksin demektir yalniz egerki ofis ayarlamayi tam olaraak yapamadiysa ve de parayi yetistiremeyecegini dusunuyorsa basari sirasindaki alt kisimlardan bikac ogrenciyi gondermeyebilir tabi bunun yaninda gitmeye hak kazanip gitmek istemeyenler de olabilir bu sefer de yedek listedekiler hak kazanir, yani kimin gidecegi tamamen para islerine bakiyor, ofisin de yapacagi bi sey yok
Dedigim gibi seni sectilerse butceye gore secmislerdir.

kolay gelsin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  2. Erasmus pamuk234 0 538 13-02-2024 10:00 PM
Son Mesaj: pamuk234
  Erasmus Tüm Derslerden Kalmak svrlrahmet 1 940 10-01-2024 10:34 PM
Son Mesaj: Firosh
  yüksek lisans erasmus aysegulc 0 410 11-12-2023 12:41 PM
Son Mesaj: aysegulc