Derecelendir
  • 2 Oylar - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Almanya / 2010-2011 Erasmus Staj Vize - İstenilen Belgeler
11-04-2011, 02:14 PM
Birisi Lütfen Almanya Staj Vizesi için Gereken şartları yazabilir mi? Acilll
Arkadaşlar Merhaba,yazın Almanyada staj yapacağım.Kabul belgem geldi.Diğer belgeleri de gelecek hafta halledeceğim uluslarası ilişkiler ofisi ile birlikte.

Birkaç sorum var vize konusunda..

Ben staja 20 Haziranda başlamayı planlıyorum ve tam 90 gün staj hesaplarsak gittiğim gün dahil 17 Eylül de stajım bitmiş oluyor ve 17 eylüle uçak bileti almayı planlıyorum..Benim hangi tip vizeye başvurmam lazım??Kaç günlük vize almam gerekiyor? Herhangibir ücret ödeyecek miyim vize için??

Vize için gerekli belgeler neler???

Ankara Alamanya Konsolosluğunun sitesinden baktım ama ZAV belgesi isteniyor.Bu Erasmus kapsamında staja gidenlerden de isteniyor mu???

Ek olarak hangi belgeler gerek?? Almancaya cevirmemiz gereken belgeler var mı??

Staja gitmiş olan birisi detaylıca yazarsa çok mutlu olurum..

Teşekkürler şimdiden..

Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-04-2011, 03:09 PM (Bu Mesaj 11-04-2011 03:11 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : esergungor.)
RE: Birisi Lütfen Almanya Staj Vizesi için Gereken şartları yazabilir mi? Acilll
Benim de muhtemelen,Almanya da staj yapma olasılığım olabilir bu yaz.Bu konuyu,aktif tutalım.Bu kadar telaşlı olmana gerek yok.Zira çok zor olmuyomuş galiba Alman staj vizesi almak.ZAV belgesi de gerekli değil dedi bana gecen sene Almanya da staj yapan arkadasım.

O değil de,bence en büyük sorun bu seneki erasmus staj hibelerinin,inanılmaz derecede düşürülerek (neredeyse 1/3),öğrenim hibeleriyle eşitlenmesi en vahim durum.Kimse bununla ilgili birşey sormuyo,ama bu sene yayınlanan ulusal ajans çağrısına göre gecen sene Almanya için 650 eurlarda olan hibe miktarı,bu yaz için 450 eurolara düşmüş.

En çok düşünülmesi gereken,mağdur eden konuların basında bu yeni uygulama geliyo bence.Benim mesela,bu yeni hibe miktarlarından,basvurumu yaptıktan sonra haberim oldu,ben gecen seneki miktarlara göre basvuru yapmıştım.Ama herhalde bu durumda bi hak talebi,hak kaybı durumundan bahsedilmiyo

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-04-2011, 04:26 PM (Bu Mesaj 11-04-2011 04:27 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Mrkilic27.)
RE: Birisi Lütfen Almanya Staj Vizesi için Gereken şartları yazabilir mi? Acilll
(11-04-2011 03:09 PM)esergungor Yazılan:  Benim de muhtemelen,Almanya da staj yapma olasılığım olabilir bu yaz.Bu konuyu,aktif tutalım.Bu kadar telaşlı olmana gerek yok.Zira çok zor olmuyomuş galiba Alman staj vizesi almak.ZAV belgesi de gerekli değil dedi bana gecen sene Almanya da staj yapan arkadasım.

O değil de,bence en büyük sorun bu seneki erasmus staj hibelerinin,inanılmaz derecede düşürülerek (neredeyse 1/3),öğrenim hibeleriyle eşitlenmesi en vahim durum.Kimse bununla ilgili birşey sormuyo,ama bu sene yayınlanan ulusal ajans çağrısına göre gecen sene Almanya için 650 eurlarda olan hibe miktarı,bu yaz için 450 eurolara düşmüş.

En çok düşünülmesi gereken,mağdur eden konuların basında bu yeni uygulama geliyo bence.Benim mesela,bu yeni hibe miktarlarından,basvurumu yaptıktan sonra haberim oldu,ben gecen seneki miktarlara göre basvuru yapmıştım.Ama herhalde bu durumda bi hak talebi,hak kaybı durumundan bahsedilmiyo

Hayır bu yaz için 634 Euro ,gelecek yazdan itibaren dediğin miktarda.

Alıntı Yaparak Cevapla
11-04-2011, 09:40 PM
(11-04-2011 04:26 PM)Mrkilic27 Yazılan:  
(11-04-2011 03:09 PM)esergungor Yazılan:  Benim de muhtemelen,Almanya da staj yapma olasılığım olabilir bu yaz.Bu konuyu,aktif tutalım.Bu kadar telaşlı olmana gerek yok.Zira çok zor olmuyomuş galiba Alman staj vizesi almak.ZAV belgesi de gerekli değil dedi bana gecen sene Almanya da staj yapan arkadasım.

Hayır bu yaz için 634 Euro ,gelecek yazdan itibaren dediğin miktarda.

aslında ben de bi bakıma bu sene de eski hibelerin geçerli olduğunu/olabileceğini duydum...Ama arkadaşın da dediği gibi bu hibelerin düşüşünü bencede güncel tutmalıyız.Çünkü başvuru yapan arkadaşların baya sıkıntı çektiğini duydum yani bu azaltılmış miktarla almanyada bir insanın geçinmesi gereken meblağa arasındaki farkı karşılamak için sunulması gerekenler konusu biraz karmaşık anladığım kadarıyla.Ben de vize başvrusnda bulunucam ama biraz tedirginim açıkçası...

TU Dortmund Fakültat der Chemie... 2011
Alıntı Yaparak Cevapla
11-04-2011, 09:44 PM
benimde bu konuyla alakalı bir sorum olacak, yeşil pasaportum var.3 ay staj yapacagım bende almanyada, vize almama gerek varmı yoksa yeşille 3 ay yapıp dönermiyim? üniversitede hocanın yanında yapacagım, çalışıyor görünmeyeceğim yani bir yerlerde

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Almanya dönem seçimi ACİL mrv_mrv 1 2,980 27-04-2021 01:04 AM
Son Mesaj: ertan2002
  Erasmus Staj Almanya covid Diyetisyenay 1 3,077 18-03-2021 03:50 PM
Son Mesaj: xxstrangerxx
  Almanya/Frankfurtta kalacak yer arıyorum zageras 1 4,457 02-03-2021 09:55 AM
Son Mesaj: fedorac0re
  Almanya online eğitim seymdan 2 3,397 02-03-2021 09:53 AM
Son Mesaj: fedorac0re
Information Erasmus+Staj Hk. ACİL theman 2 6,824 08-04-2020 09:13 AM
Son Mesaj: aysglsk
Lightbulb Vize tarihi okulun dönem takvimine yetmiyor Wordwibe 1 4,833 09-03-2020 11:51 PM
Son Mesaj: ertan2002
Question Almanya'da GEZ Gebühr (Televizyon ve Radyo Vergisi) Ödeme Zorunluluğu bremenist 2 9,139 10-01-2020 12:02 AM
Son Mesaj: true
  erasmus nominasyon maili eintrachtfrankfurt12 1 3,573 23-11-2019 08:26 AM
Son Mesaj: Kahn555
  Almanya'nın Hangi Şehrine gidiyorsunuz ? Musti_06 362 485,650 05-11-2019 02:16 PM
Son Mesaj: pelipelo
  Almanya Vize Sorunu Fionna 1 4,971 24-09-2019 01:16 PM
Son Mesaj: iremm20

Forum Atla: