Derecelendir
  • 3 Oylar - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En hesaplı PARA GÖNDERME taktiği
15-08-2011, 05:13 PM
RE: En hesaplı PARA GÖNDERME taktiği
şu anda tek bildiğim işbankası 15 tl Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
15-08-2011, 05:44 PM
selamlar, yazı çok eksik geldi, sade tutmaya çalışmşsın ancak ben bile anlamadım tam

en uygun yol şudur,
hibeniz yattığında, gittiğiniz ülkede bir euro hesabı açtırın, internet bankacılığı kullanarak hibenizi swift işlemi ile o açtırdığınız euro hesabına yatırın. Her internet bankacılığı swifti desteklemiyor, eğer sizin bankanızda böyle birşey yoksa türkiyedeki euro hesabınızı bir yakınınızl birlikte ortak hesap olarak açtırın yada vekalet verin (vekalet ücretlidir) . hibeniz yattıktan sonra o yakınınıza, yurtdışında açtırmış olduğunuz euro hesabın iban ve o bankanın swift kodunu verirseniz o yakınınız hibenizi çektikten sonra paranızı euro olarak size yollar, sizde bankaya gidip paranızı euro olarak alırsınız. bu şekilde kur farkı olaylarına girmemiş olursunuz. swift ücreti karşılıklı olarak iki banka ile kesiliyor ortalama 40-100 tl arasında bankaya göre bir masraf belirlensede en uygunu bu.

eğer internet bankacılığı ile hibenzi tl ye aktarırsanız burada büyük kayıp olur çünkü, bankaların kuru çok düşüktür.oradan iyi bir kazık yersiniz ondan sonra, gidip tl banka kartı ile yurtdışından para çekerseniz, kartınızdaki tl önce dolar, dolardan da gittiğiniz ülkedeki para birimine çevrilerek iki kere kur farkı kazığı daha yersiniz olur 3 Smile bir de bu banka ve çektiğiniz bankanın ortalam %2 şerlik komisyonunlarını da ekleyin kalır size tüy kadar hibe Smile sadece yapıkredi nin, unicredit ortaklığı vardır bu sayede yapıkredideki tl hesabından para çekmek için unicredit bankalarını kullanın o zaman sadece kur farkı ödersiniz.komsiyon yok, diğer tüm bankalar komisyon alır. bir de citi bank ın öyle bir mevzusu var ama sadece citi banktan çekebilirsiniz komisyonsuz tabii kur farkı yine olacak ve citi bankı bulabilirseniz Smile + citi bank belli miktar ücret istiyor bunu için, keza hsbc de öyle bişey vardı o yüzden bu konuda en uygunu yapıkredi.

Ama genel olarak toplu hibe gönderiminde swift kullanmanız en az zarara uğratan yöntemdir

bir arkadaş sormuş oturma izni ve banka hesabı diye.. banka hesabı açma için oturma iznine gerek yok, bir arkadaşm oturma izni olmaığı halde çek cumh. bir bankada hesap açabileceğini öğrendi.. tabii diğer ülkeler için değişebilir..

kolay gelsin herkese

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-08-2011, 10:56 AM
(15-08-2011 05:13 PM)dodriano Yazılan:  şu anda tek bildiğim işbankası 15 tl Smile

ben işbankasına gidip sorduğumda ordaki görevli bana en az 45 tl gibi bir ücretin kesileceğini söyledi. internetten yaparsan biraz daha az olur dedi ama kesin bir bilgi vermedi. senin bildiğin bu 15 tl deneyime mi dayanıyor yoksa söylentiye mi Big Grin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16-08-2011, 03:32 PM
anlatırmısın biraz bu olayı ? hesabımıza yatan euroyu oraya gittiğimizde nasıl çekebiliriz?

bide burda hesabımıza yatan bursu sonuçta tl oluor orada enuygun şekilde ve nasıl çekebilirz?

şurda 2haftam kaldı ve ben hala neyapamam gerektiğine karar veremedim

(16-08-2011 12:57 PM)Hakan Yıldırım Yazılan:  Ertan arkadaş yine döktürmüşsün Smile ben dayanamayıp burda da yazıcam Smile en hesaplı para gönderme taktiği turkish card Smile sadece 5 TL arkadaşlar, şimdi yazılanlara baktım, vekalet ücretiydi, swiftti filan 45-50-100 TL'ler havaşarda uçuşuyo yazıktır bu kadar paraya ... diğer forumlarda da yazdım kartın euro, pound, dolar ve tl para birimleri var .. istediğinizi alıyosunuz ve türkiyeden sadece 5 TL'ye istediğiniz kadar para gönderilebiliyor ... daha detaylı bilgi için internet sitelerie bakabilirsiniz ... http://www.turkishcards.com , ayrıca kartın adı da çok hoşuna gitti NAKİTO Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-08-2011, 11:13 PM
Turkishcard'a baktım da yıllık 5000 liraya kadar kullanım için hiçbir belge gerekmiyormuş. Güvenilir mi? Huh

Bence en iyisi Yapı Kredi'den Play hesap açtırmak. Böylece Unicredit üyesi atmlerden ücretsiz, diğer bankalardan sadece 3 dolar ödeyerek parayı çekebilirsin. Ben böyle yapmayı düşünüyorum, ama şu Turkishcard'ı araştırmak lazım..

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  hibe ve yurtdışında para çekimi italya zeynepaleyna 0 4,071 28-08-2018 12:01 AM
Son Mesaj: zeynepaleyna
  PARA ÇEKME nedırlend 0 6,408 03-11-2017 12:04 AM
Son Mesaj: nedırlend
  İtalya için en hesaplı banka italyanişi 3 6,482 29-12-2016 03:39 PM
Son Mesaj: ademkayasaroglu
  YARDIMA İHTİYACIM VAR! MAKEDONYA ATMLERİ PARA KESME SORUNU emnbbyrk 4 7,084 23-12-2016 11:28 PM
Son Mesaj: ertan2002
  hibe ve yurtdışında para çekimi zomb1389 39 109,749 01-11-2016 02:31 AM
Son Mesaj: meeikc
  Hibe Alma ve Para Yönetiminde İzleyeceğim Yol myhouseisatent 5 11,866 26-09-2016 07:26 PM
Son Mesaj: ertan2002
  Tam olarak en iyi para gönderim şekli nedir??? forest964 3 9,466 12-09-2016 01:46 AM
Son Mesaj: onurbaykan
  Ziraat Kyk Kredi Kartı'ndan Yurtdışı Para Çekimi ? ege12345 5 13,725 26-08-2016 07:55 PM
Son Mesaj: st543
  Yurtdışındaki Hesaba Para Yatırma İşlemi hndcoskun 1 5,726 16-08-2016 01:05 AM
Son Mesaj: ledzepo
  yunanistandan türkiyeye para gönderimi iphone1903 1 4,814 07-06-2016 01:36 PM
Son Mesaj: oguzdntbyn

Forum Atla: