Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bagaj Dikkat
29-10-2008, 11:02 PM
Bagaj Dikkat
meraba arkadaşlar ben gecen dönem erasmus ile ispanya almeria daydım giderken 40 kilo götürdüm sorun çıkmadı ama gelirken baya sorun çıktıı gelirkende çünkü türkiyeden çıkarken sorun olmuyor ama onların ülkesinden gelirken çok sorun çıkıyor 1 kiloyu bile aliyorlar ben 200 euro ödedim ve bir arkadaşımın bagajı fazlaydı diye bavullarını almadılar uçagı kaçırdı ertesi gün yeniden bilet aldi ortalam 24 kilo bagaj el çantası serbest istediginiz kadar el bagajı yapabilirsiniz.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-10-2008, 11:31 PM
RE: Bagaj Dikkat
teşekkür ederim iyi bilgi.Sanırım erasmus öğrencileri için bagajda ayrı bi sıkıntı. Giderken az götürsek de dönüşte alışveriş yapma ihtimali olduğu için biraz sıkıntı tabi Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-11-2008, 09:19 PM
Ben de gecen sene Almanya Aachen'daydım. Geliş ve gidişte Köln havalimanını kullandım.
İzmir'den Köln'e Germanwings'le uçtum. Giderken tek bagajım vardı, 21kg kadardı. Sorun çıkar belki diye fazla eşya götürmemiştim. Ama dönüşte 2 bavul hazırladım. Hediyeler özellikle çikolatalar, parfümler nedeniyle bavulum oldukça ağırdı Smile
2. bavuluma laf ederlerse el bagajı deyip yanıma almayı düşünüyordum. (Daha çok kitap gibi ağır ve sorun çıkarmıycak eşyaları o bavula ayırdım) Toplamda 35-40kg arasına ulaşmışımdır heralde.
Dönüşte THY ile aktarmalı olarak döndüm. Hiçbişey demediler. Zaten uçağın yarısı boştu. Ya THY genel olarak sorun çıkarmıyor ya da uçağın boş olması bana yaradı tam emin değilim.
Ama el çantamın içindeki diş macunu ve el kremi kontrollerde sorun oldu. Sadece birini yanına alabilirsin deyip diğerini çöpe attırmışlardı. O yüzden el bagajlarının içeriğine çok dikkat etmek gerekiyor.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17-11-2008, 10:35 PM
sanırım thy yollarında dediğin gibi fazla sorun çıkmıyor ama diğer yabancı firmalar özellikle dönüşte bagaj sınırını sıkıntı ediyorlar. bakalım şu anda portekizdeim glrken sorun olmadı ama dönerken swiss ile dönücem işallah sorun olmaz. gerçi ben eşyalarımın bi kısmını benle aynı tarihte dönen bagajı olmayan bi arkadaşıma vermeyi düşünüyorum..

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-06-2009, 08:39 PM
elektronik eşyalarda ne gibi kısıtlamalar var biliyor musunuz? mesela sac kurutma makinemi yanıma alabilecek miyim=)) ilk defa cıkıcam da yurtdısına=)

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Lot polish airlines bagaj hakkında bilgisi olan ? labianko 6 12,242 07-04-2013 12:20 AM
Son Mesaj: mrsteel
  Uçak bagaj hakkı kitmir 7 10,935 26-08-2012 08:03 PM
Son Mesaj: simplett
  pegasus bagaj... marinavaleng 5 15,394 02-10-2010 09:24 PM
Son Mesaj: fukuşima
  Acceptance (kabul) yazısı henüz gelmiyenler dikkat!!! cagan 3 7,530 27-07-2009 11:09 PM
Son Mesaj: JasP

Forum Atla: