Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakit para mı götürülmeli?
21-12-2011, 11:00 PM
Question Nakit para mı götürülmeli?
Merhaba arkadaslar ben 2012 bahar doneminde Budapeste BME de olacagim, daha once gidenlerden tecrube edinenler paranizi nasil goturmeyi dusunuyorsunuz? Bizim okul hibeyi toplu halde € nakit veriyor bize simdi bu parayi nakit halde goturup orada banka hesabi actirip yatirmak mi daha uygun olur yoksa buradaki bankalardan birine yatirip mi kullanalim?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-12-2011, 11:26 PM
RE: Nakit para mı götürülmeli?
kesintiler için söylüyorsan mantıklı olan paranı yanında götürmektir..

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-12-2011, 01:21 AM
Bence paranı burada bi hesaba yatır, bildigim kadarıyla yapı kredi'den acarsan unicredit anlasması olan bankaların atmlerinden para cekerken komisyon, vergi vs alınmıyor sadece kur farkını kesiyorlar.
Cebinde yüklü miktar bi parayla yurtdısına gitmek bence hatadır, ne olacagını bilemezsin. Calınabilir, kaybedebilirsin ki ilk günler dogru durust kalcak bi yerin olmayacağını veya yerlesme sürecini düşünürsek.
TR'de bi hesap acip, parani oraya yatirip, yanina ilk 10 gun yetecek kadar para almanda fayda var bence, sonra oraya gidince bakarsın ister haftalık, aylık olarak o hesaptan para cekerek devam edersin ister orada hesap acip oraya yatirirsin.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-12-2011, 01:25 AM
Smile maalesef katılmıyorum sana Smile
unicreditten kazık yememişsin anlaşılan Smile ben yaklaşık 2 yıldır bu konuları araştırıyorum (kur kazığı diye bir yazdığım yazı var bulabilirsin ) , unicredit kurları çok düşüktür o yüzden iyi para yutar Smile hiç para kesintisi olmasın isteniyorsa paranın yanında olması mantıklıdır, yurtdışına gidecek kadar sorumluluk sahibi birinin parasını kaybetmesi çocukça olur.. ama kendine bu konuda güvenemiyorsa, ailesine vekalet verir yada ortak hesap açtırır, kendisi o ülkeye gittiğinde bir x bankasından euro hesabı açtırır ailesi swift ile parayı euro olarak yollar 60 tl gibi bir ücret ödenir.. ikinci mantıklı olay da budur

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28-12-2011, 02:08 AM
Açıkçası unicredit hiç kullanmadım, yukarıda da zaten 'bildiğim kadarıyla' diye belirttim Wink
Yurtdışında her zaman işbankası hesabımı kullandım (100 liraya ortalama 3-4 lira kesinti yapılıyordu en son), para tabii ki kesilir ama hamama giren terler Big Grin Yurtdışında bazı şeyleri çok kurcalamadan kabul etme taraftarıyım.
Paraya sahip çıkma konusunda ne olacağını bilemezsin, burada bile üstümde çok para hiçbir zaman taşımam. Birileri yolunu kesse napabilirsin ki? Mesele bence kendine güvenden ziyade dış etkenlere güvenme olmalı. Tanımadığın birisiyle ev arkadaşı olmak zorunda kalabilirsin, paranın her gün azaldığını görürsün vs (Tecrübeyle sabittir bu dediğim Big Grin)
Bence birisinin buradan oraya para göndermeyle uğraşmasındansa bir türk hesabını kullanmak daha kolay.

Yine de herkesin kendince bir yolu vardır, ben kişisel olarak bunu öneririm. En kolay, sorunsuz evet biraz para kesilir ama o da olsun.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  para çekme frkntrbl 9 10,743 25-08-2012 03:14 PM
Son Mesaj: hasotasobelo

Forum Atla: