Derecelendir
  • 2 Oylar - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor?
23-07-2009, 07:28 PM
Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor?
ben biraz geç kaldım başvuru için. en azından böyle tahmin ediyorum.

vize taleplerini ne kadar sürede cevaplıyorlar? bu konuda bir tecrübe ya da bilginiz var mı?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-07-2009, 02:02 AM
RE: Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği vizeyi ne kadar sürede veriyor?
daha geçen sene giden arkadaşa vize bir ayda çıkmış arkadaşım ,sözde benim de akademik takvim eylülde başlıyor ben de vize için hiçbir şey yapmadım ( nerden başlayacağım konusunda en ufak bi fikrim de yok desem yalan olmaz !!! ) bizim üst devre panik yapma dedi bana !!! ben de sana diyeyim o zaman Smile bu gerekli evraklar konusunda net bir bilgin varsa yardımcı olabilirsen çok sevinirim nzyph !!!

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-07-2009, 11:31 AM
ben başvurumu yaptım 1 ay sonra aramaya başla çıkınca gelir alırsın dediler ama 1 ay sonra çıkıcağına hiç umudum yok. benden sonra başvuran birine de 2 ay sonra çıkar demişler belli olmaz yani bence biraz panik yapsanız iyi olur. Zaten randevu sisteminde hata vardı randevu almak bile zor (düzeldimi bilmiyorum)
ankaradan başvuru için gerekli belgeler

PASAPORT: KİŞİNİN ÇEK CUMHURİYETİNDEN TÜRKİYEYE DÖNÜŞ TARİHİ İTİBARİYLE EN AZ 3 AY DAHA GEÇERLİ OLAN.
BAŞVURU FORMU:DOLDURULMUŞ VE ÜZERİNE UYGUN EBATTA RESİM YAPIŞTIRILMIŞ.
KABUL BELGESİ: ÇEK CUMHURİYETİNDEKİ OKULDAN ALINMIŞ, OKULUN ANTETLİ KAĞIDINA; ÖGRENCİNİN ADI SOYADI VE ÖĞRENİM GÖRECEĞİ KESİN TARİHLERİN BELİRTİLDİĞİ ORİJİNAL VE ÇEKÇE BELGE.
KALINACAK YER İLE İLGİLİ BELGE: ÇEK CUMHURİYETİNDEKİ OKULDAN ALINMIŞ, OKULUN ANTETLİ KAĞIDINA; ÖGRENCİNİN ADI SOYADI VE KALIŞ TARİHLERİNİN BELİRTİLDİĞİ ORİJİNAL VE ÇEKÇE BELGE.
FİNANSAL BELGE:TÜRKİYEDEKİ OKULDAN ALINMIŞ, OKULUN ANTETLİ KAGIDINA; ÖĞRENCİNİN AYLIK ALACAĞI BURS MİKTARININ BELİRTİLDİĞİ BU BELGE TEMİN EDİLDİKTEN SONRA, ÇEKÇEYE TERCÜME ETTİRİLİP, NOTERE ONAYLATILACAKTIR. (ÇEKÇE VERSİYONU)
SEYAHAT SİGORTASI: TEMİNAT LİMİTİ 30,000 EURO OLAN ÇEK CUMHURİYETİNDE GEÇERLİLİĞİ BULUNAN TARİH OLARAK KİŞİNİN ÇEK CUMHURİYETİNDE KALACAGI SÜRENİN EN AZ BİR GÜN ÖNCESİNİ VE BİR GÜN SONRASINI DA KAPSAYAN ORİJİNAL BELGE. ( İKİ NÜSHA ALMANIZ TAVSİYE OLUNUR )
SABIKA KAYDI BELGESİ: BU BELGEYE APOSTIL MÜHÜRÜ YAPTIRILIP, MÜHÜR DAHİL ÇEKÇEYE ÇEVİRİ YAPTIRILIP, DAHA SONRA NOTERE ONAYLATILACAKTIR.
EK OLARAK
YUKARIDA BELİRTİLEN TÜM BELGELERİN FOTOKOPİSİ.
PASAPORT FOTOKOPİSİ:PASAPORTUN SADECE İŞLEM GÖRMÜŞ (DOLU) SAYFALARININ FOTOKOPİSİ İKİ KEZ ÇEKTİRİLECEKTIR.
BAŞVURU FORMUNUN FOTOKOPİSİ: BAŞVURU FORMUNUN FOTOKOPİSİ A3 KAGIDINA, ORİJİNAL BOYUTUNDA OLDUĞU GİBİ ÇEKTİRİLECEKTİR.
İKİ ADET EK FOTOGRAF.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-07-2009, 10:23 PM
arkadaşlar, ab ofisimden bilgi aldım. ankara büyükelçiliği 2 hafta ile 1 ay arasında veriyormuş vizeyi. sürenin bu kadar olmasının nedeni de, belgeleri Çek Cumhuriyeti'ndeki yabancılar polisine göndermeleriymiş.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26-07-2009, 03:02 AM
nzyph arkadaşım işin komik olan tarafı büyükelçilikten randevu alabilmen daha uzun sürüyor, internet adresinde bir problem war,visapoint ' den 5 gündür randevu alamıyorum .. daha da kotüsü en erken tarih olarak 12 ağustos'u gosteriyorlar onda da " dolu başka bir günü seçin " diyor malesef.ben bir seyahat şirketiyle anlaştım, adamlar istediğin gün randevu alıp 5-6 gün içerisinde vize alıyoruz diyor.başarı oranları çok yüksek ve ozellikle çek cumhuriyeti hiç sekmemiş, araştırdım ve şirket gerçekten sağlam,itin kopuğun elinde değil yani...fiyat 130 euro, fakat ek olarak yaptıracağın 60 euroluk ( 30000 euro teminatlı sigortadan bahsediyorum ) sağlık sigortasını onlar hallediyor ücret talep etmeden..kısacası 70 euro gibi bir fark şirketin emeği oluyor...ee naapalım denize düşen yılana sarılacak artık şakası yok bu işin...sana kolay gelsin dostum...

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Çek cumhuriyeti kargo cemreaysel 3 7,593 23-07-2022 03:23 PM
Son Mesaj: memur603
  Çek Cumhuriyeti'ne Gidecekler ArifCan 0 3,710 20-09-2018 09:47 AM
Son Mesaj: ArifCan
  Çek cumhuriyeti PRAG-CULS'A GİDECEKLER BAHAR DÖNEMİ rumeysaermisler 0 3,310 20-06-2018 04:57 PM
Son Mesaj: rumeysaermisler
  2017-2018 çek cumhuriyeti erasmus yapacaklar trapperist 3 7,383 24-10-2017 11:39 PM
Son Mesaj: cerenimo
  çek cumhuriyeti vize sngrbb 0 3,686 08-08-2017 09:24 PM
Son Mesaj: sngrbb
  Çek Cumhuriyeti Vize RhysLevi 4 6,537 06-08-2017 07:03 PM
Son Mesaj: ertan2002
  Çek cumhuriyeti - olomouc erasmus Seddef 2 4,578 17-04-2017 10:10 AM
Son Mesaj: Seeker
  2016-2017 Bahar Dönemi Çek Cumhuriyeti'ne Gidecek Olanlar pangea 87 74,194 23-03-2017 08:12 PM
Son Mesaj: ertan2002
  Zlin - Çek cumhuriyeti parjoment 0 3,216 20-03-2017 04:23 AM
Son Mesaj: parjoment
  Çek Cumhuriyeti Prag'da Üniversite Eğitimi yigithan26 0 3,296 20-02-2017 09:48 AM
Son Mesaj: yigithan26

Forum Atla: