Derecelendir
  • 4 Oylar - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vize Başvurusu Tecrübeleri
13-08-2012, 12:11 PM (Bu Mesaj 14-08-2012 03:22 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ilyasova19.)
Vize Başvurusu Tecrübeleri
Bugün İstanbul konsolosluğundan başvurumu tamamladım.
Görevli kadın ve güvenlikçiler sağolsunlar zorluk çıkarmadılar.
Başvuracak arkadaşlara faydalı olması açısından tecrübelerimi aktarıyorum.Evrakların listesi çoğunlukla belli ben burada biraz muallakta kalan kısımları açıklayacağım.
Not: Sağlık raporu ve sabıka kaydı 6 aydan uzun süre kalacaklar için isteniyor.
  • Sağlık Raporu

Ben Aile Hekimi'mden aldım. İstanbul için illa tam teşekküllü hastane olacak diye bi madde yoktu zaten, Ankara için var ama sanırım.
Doktorların çoğu bu 2005 olayından habersiz, ben rica ettim forumdan tam metni buldum: ''Yukarıdaki bilgileri verilen kişinin yapılan harici muayenesi sonucu 2005 yılı uluslararası sağlık tüzüğünde belirtilen halk sağlığı için tehlike arz edecek hastalıkları taşımıyor bildirir hekim kanaat raporudur.'' Doktorum bunu kopyaladı, rapora yapıştırdı.
Konsoloslukta sorun çıkmadı.
Aslında gayet basit bi şekilde halledilebiliyormuş.
  • Seyahat Sağlık Sigortası

Görevli kadın belgeleri tek tek verirken, sigortaya sıra gelince işte en zor kısma geldik dedi.
Çok önem veriyolar sigortada 92 gün maddesinin olmamasına.
O madde varsa eğer şansınız yok.
Ben Allianz'dan yaptırdım tavsiye ederim, sorun çıkmadı.
62 euro / 130 tl ye yaptırdım 1 yıllık sigortayı.
  • Gelir Belgeleri

Bu konuda forumda da net bir bilgi yok, ama şunu söyleyeyim, günlük şu kadar para yok aylık 910 euro falan gibi bir olay yok.
Ben emsal teşkil etmesi açısından götürdüğüm belgeleri ve hesaptaki para miktarını yazıyorum:

Hesaptaki para: 4 bin TL

Tapu aslı ve fotokopisi

Babam emekli ve şu an halen çalıştığı için SGK'dan emekli maaşı bordrosu (SGK'nın sitesinden çıktı alıp verdim sorun olmadı)
ve çalıştığı yerdeki maaş bordrosu.

Ayrıca okulun verdiği hibe.

Eğer okulunuzdan hibe alıyosanız, gelir belgelerini çok umursamıyolar, tabi yine bişeyler getirin diyolar ben bu kadar gösterdim yeterli oldu işte, kendinizi ona göre ayarlayın.Uçuk meblağlara gerek yok.
Ancak eğer okulunuzdan hibe almıyorsanız o zaman gelir belgelerinizin önemi artıyor, bu da bi uyarı olsun.
  • Başvuru Formu

Başvuru formunu forumda konu açan arkadaşın siteye koyduğu örnekteki gibi doldurdum hiç bir sorun çıkmadı.
Başvuru formunda kalacağınız yerin adresinin yazılı olması önemli.
Ben booking.com'dan rezervasyon yaptırdığım yerin adresini yazdım, kabul edildi.Merak etmeyin onlar da biliyor orada kalmayacağınızı, hatta kadın adres yazmayan bi çocuğa koş iki dakka internetten rezervasyon yaptır gel dedi Smile
  • Başvuru saati ve evrak sıralama

Benim randevum 9.45'deydi ancak 10-15 dakika erken girdim içeri, siz de en az yarım saat erken gidin bence.
Evrakların sırasına göre dizilmiş olması önemli, hemen içerde banka gişesine benzer bi yerde görevlinin camında sıra listesi asılı, sıralayacak kadar vaktiniz oluyo merak etmeyin, isminiz okunduğunda hazır olmaya bakın.

şimdilik aklıma gelen en muallak konular bunlardı, diğer konularda detaylı bilgi forumda var zaten, kolay gelsin hepinize.

bu arada ufak bir not aklıma gelmişken:
Görevli kadın bana ailenin masraflarını karşılayacağına dair dilekçe getirmedin mi dedi.
Başvuru listesinde yoktu ben de getirmedim dedim.
Bi sorun çıkmadı ama siz yine de bi dilekçe yazıp ebeveyninizin ağzından getirin, garanti olsun.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-08-2012, 02:16 PM
RE: Vize Başvurusu Tecrübeleri
ben gelir belgesi diye bi evrak almadım soylemedıler bize oyle bısey ?

__ÇaRŞı__ Erasmusa da karşı
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-08-2012, 05:04 PM
(13-08-2012 12:11 PM)ilyasova19 Yazılan:  Bugün İstanbul konsolosluğundan başvurumu tamamladım.
Görevli kadın ve güvenlikçiler sağolsunlar zorluk çıkarmadılar.
Başvuracak arkadaşlara faydalı olması açısından tecrübelerimi aktarıyorum.Evrakların listesi çoğunlukla belli ben burada biraz muallakta kalan kısımları açıklayacağım.
  • Sağlık Raporu

Ben Aile Hekimi'mden aldım. İstanbul için illa tam teşekküllü hastane olacak diye bi madde yoktu zaten, Ankara için var ama sanırım.
Doktorların çoğu bu 2005 olayından habersiz, ben rica ettim forumdan tam metni buldum: ''Yukarıdaki bilgileri verilen kişinin yapılan harici muayenesi sonucu 2005 yılı uluslararası sağlık tüzüğünde belirtilen halk sağlığı için tehlike arz edecek hastalıkları taşımıyor bildirir hekim kanaat raporudur.'' Doktorum bunu kopyaladı, rapora yapıştırdı.
Konsoloslukta sorun çıkmadı.
Aslında gayet basit bi şekilde halledilebiliyormuş.
  • Seyahat Sağlık Sigortası

Görevli kadın belgeleri tek tek verirken, sigortaya sıra gelince işte en zor kısma geldik dedi.
Çok önem veriyolar sigortada 92 gün maddesinin olmamasına.
O madde varsa eğer şansınız yok.
Ben Allianz'dan yaptırdım tavsiye ederim, sorun çıkmadı.
62 euro / 130 tl ye yaptırdım 1 yıllık sigortayı.
  • Gelir Belgeleri

Bu konuda forumda da net bir bilgi yok, ama şunu söyleyeyim, günlük şu kadar para yok aylık 910 euro falan gibi bir olay yok.
Ben emsal teşkil etmesi açısından götürdüğüm belgeleri ve hesaptaki para miktarını yazıyorum:

Hesaptaki para: 4 bin TL

Tapu aslı ve fotokopisi

Babam emekli ve şu an halen çalıştığı için SGK'dan emekli maaşı bordrosu (SGK'nın sitesinden çıktı alıp verdim sorun olmadı)
ve çalıştığı yerdeki maaş bordrosu.

Ayrıca okulun verdiği hibe.

Eğer okulunuzdan hibe alıyosanız, gelir belgelerini çok umursamıyolar, tabi yine bişeyler getirin diyolar ben bu kadar gösterdim yeterli oldu işte, kendinizi ona göre ayarlayın.Uçuk meblağlara gerek yok.
Ancak eğer okulunuzdan hibe almıyorsanız o zaman gelir belgelerinizin önemi artıyor, bu da bi uyarı olsun.
  • Başvuru Formu

Başvuru formunu forumda konu açan arkadaşın siteye koyduğu örnekteki gibi doldurdum hiç bir sorun çıkmadı.
Başvuru formunda kalacağınız yerin adresinin yazılı olması önemli.
Ben booking.com'dan rezervasyon yaptırdığım yerin adresini yazdım, kabul edildi.Merak etmeyin onlar da biliyor orada kalmayacağınızı, hatta kadın adres yazmayan bi çocuğa koş iki dakka internetten rezervasyon yaptır gel dedi Smile
  • Başvuru saati ve evrak sıralama

Benim randevum 9.45'deydi ancak 10-15 dakika erken girdim içeri, siz de en az yarım saat erken gidin bence.
Evrakların sırasına göre dizilmiş olması önemli, hemen içerde banka gişesine benzer bi yerde görevlinin camında sıra listesi asılı, sıralayacak kadar vaktiniz oluyo merak etmeyin, isminiz okunduğunda hazır olmaya bakın.

şimdilik aklıma gelen en muallak konular bunlardı, diğer konularda detaylı bilgi forumda var zaten, kolay gelsin hepinize.

bu arada ufak bir not aklıma gelmişken:
Görevli kadın bana ailenin masraflarını karşılayacağına dair dilekçe getirmedin mi dedi.
Başvuru listesinde yoktu ben de getirmedim dedim.
Bi sorun çıkmadı ama siz yine de bi dilekçe yazıp ebeveyninizin ağzından getirin, garanti olsun.

bilgi kirliliğini önlediğiniz için teşekkür ederim.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-08-2012, 08:18 PM
(13-08-2012 02:16 PM)mfurkanoren Yazılan:  ben gelir belgesi diye bi evrak almadım soylemedıler bize oyle bısey ?

gelir belgesinden kasıt,
ailenizin üzerine olan tapular, ruhsatlar, bankadaki para miktarı falan
gelir belgesi getir derken bunları kastediyolar.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-08-2012, 03:13 AM
Gereken belgeler arasında sağlık raporunu görmedim ama ben mi kaçırdım acaba ya :/

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Ankara'dan vize dturgut 15 9,757 24-07-2018 04:35 PM
Son Mesaj: sel060505
  Vize için sağlık raporu yaamur 2 4,022 24-07-2018 04:28 PM
  Vize - Ankara Sağlık Raporu burak136 1 1,857 24-07-2018 04:27 PM
  İspanya D Tipi Vize yardım! metu 0 1,965 04-10-2017 05:28 PM
Son Mesaj: metu
  Staj Vize İşlemleri dgizem 2 2,201 18-04-2017 11:53 AM
Son Mesaj: Esat
Exclamation İspanya National Vize Başvuru Formu Hakkında Soru osmangazi 3 2,621 03-07-2016 01:51 PM
Son Mesaj: Gizem Uln
  Vize başvurusu öğrenci durumu canozek 1 1,408 26-03-2016 07:25 PM
Son Mesaj: SeSSiZLiK
Smile ispanya VİZE güncel emrenalcakan 69 55,095 25-11-2015 08:47 AM
Son Mesaj: r1m2z3n4
  vize sorusu/ uçak bileti rip 1 1,857 11-11-2015 04:07 PM
Son Mesaj: madrew
  Vize Başvurusu - Konaklama thedubliner 2 2,604 22-08-2015 04:38 AM
Son Mesaj: yenesyildiz

Forum Atla: