Derecelendir
  • 4 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taahhütname ve Diğer Gerekli Belgeler (Almanya Vizesi)
07-08-2009, 03:52 PM
Exclamation Taahhütname ve Diğer Gerekli Belgeler (Almanya Vizesi)
Arkadaşlar taahhütname ile ilgili çok soru işareti oluyor, o yüzden ben bi taahhütname örneği vermek istedim burada. Ama kesinlikle bu şekilde olacak diye bir şey yok, bu sadece bir örnek.. Siz kendi durumunuza göre düzenleyebilirsiniz bu yazıyı. ( örneğin kalacağınız kesin tarihleri belirtmeniz istenebilir vs.)

"...... okul numarası ile ........ Üniversitesi ........ bölümünde öğrenim gören ve Erasmus Programı'ndan kazanmış olduğu ve Almanya Federal Cumhuriyeti .......... Üniversitesi'nde öğrenim gördüğü 7(yedi) ay süre içerisinde kızım/oğlum GG.AA.YYYY İstanbul doğumlu .......TC Kimlik No.lu ........'in aylık minimum ........EURO olan masraflarının tarafımdan karşılanacağını noter huzurunda kabul ve taahhüt ederim."

Erasmus öğrencilerinden vize için istenilen belgeler:

2 adet İkamet Müsaadesi vize başvuru formu (almanca dolduruluyor)

3 adet Biometrik vesikalık resim

1 adet beyanname

En az 12 ay geçerli Pasaport

Kabul Belgesi aslı ve iki fotokopisi

Burs belgesi aslı ve iki fotokopisi

Tüm Schengen ülkelerinde geçerli, Seyahat ve Sağlık Sigortası aslı ve fotokopisi. (1aylık yaptırdım ben)

Öğrenim durumunu gösterir belgeler aslı ve iki fotokopisi (öğrenci belgesi yeterli olacaktır. Her konsolosluk istemeyebilir, İstanbul konsoloslugu istedi.)

Anne - Babadan, Noter tasdikli Taahhütname aslı ve iki fotokopisi (noter tasdikinden sonra bide apostil yaptırın bence iyi olur, nasıl olsa o bari ücretsizSmile)

Nüfus kayıt örneği aslı ve fotokopisi

Bunların yanı sıra ailenize veya size ait -hangileri varsa- şu belgeleri götürüyorsunuz ki taahhütnamede bahsi geçen parayı karşılayabileceğinizi kanıtlayasınız:

Maaş bordrosu, vergi levhası, tapu, araba ruhsatı, emeklilik cüzdanı, banka hesaplarınızın son bir yıla ait hesap hareketlerini gösteren belgelerin fotokopileri

Ben İstanbul’daki konsolosluktan almıştım vizemi, diğer konsolosluklarda ufak tefek değişiklikler olabilir.

Herkese kolay gelsin…

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-08-2009, 09:33 PM
RE: Taahhütname ve Diğer Gerekli Belgeler (Almanya Vizesi)
elektro nsl oluyor o almanca peki nsl çeviriyorsun? vizeyi aldın mı sen kabul ettiler mi?

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-08-2009, 12:04 PM
peki konsolosluk bu belgenin almanca tercümesini mi istiyor yoksa türkçe de kabul ediyolarmı?

bide şu bankada yapma işini biraz açsanıza .....

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-08-2009, 08:09 PM
almanca tecümesini de istiyor o da dha sonra noterde onaylatılcakmış.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-08-2009, 09:26 AM
(07-08-2009 03:52 PM)JasP Yazılan:  Arkadaşlar taahhütname ile ilgili çok soru işareti oluyor, o yüzden ben bi taahhütname örneği vermek istedim burada. Ama kesinlikle bu şekilde olacak diye bir şey yok, bu sadece bir örnek.. Siz kendi durumunuza göre düzenleyebilirsiniz bu yazıyı. ( örneğin kalacağınız kesin tarihleri belirtmeniz istenebilir vs.)

"...... okul numarası ile ........ Üniversitesi ........ bölümünde öğrenim gören ve Erasmus Programı'ndan kazanmış olduğu ve Almanya Federal Cumhuriyeti .......... Üniversitesi'nde öğrenim gördüğü 7(yedi) ay süre içerisinde kızım/oğlum GG.AA.YYYY İstanbul doğumlu .......TC Kimlik No.lu ........'in aylık minimum ........EURO olan masraflarının tarafımdan karşılanacağını noter huzurunda kabul ve taahhüt ederim."

Erasmus öğrencilerinden vize için istenilen belgeler:

2 adet İkamet Müsaadesi vize başvuru formu (almanca dolduruluyor)

3 adet Biometrik vesikalık resim

1 adet beyanname

En az 12 ay geçerli Pasaport

Kabul Belgesi aslı ve iki fotokopisi

Burs belgesi aslı ve iki fotokopisi

Tüm Schengen ülkelerinde geçerli, Seyahat ve Sağlık Sigortası aslı ve fotokopisi. (1aylık yaptırdım ben)

Öğrenim durumunu gösterir belgeler aslı ve iki fotokopisi (öğrenci belgesi yeterli olacaktır. Her konsolosluk istemeyebilir, İstanbul konsoloslugu istedi.)

Anne - Babadan, Noter tasdikli Taahhütname aslı ve iki fotokopisi (noter tasdikinden sonra bide apostil yaptırın bence iyi olur, nasıl olsa o bari ücretsizSmile)

Nüfus kayıt örneği aslı ve fotokopisi

Bunların yanı sıra ailenize veya size ait -hangileri varsa- şu belgeleri götürüyorsunuz ki taahhütnamede bahsi geçen parayı karşılayabileceğinizi kanıtlayasınız:

Maaş bordrosu, vergi levhası, tapu, araba ruhsatı, emeklilik cüzdanı, banka hesaplarınızın son bir yıla ait hesap hareketlerini gösteren belgelerin fotokopileri

Ben İstanbul’daki konsolosluktan almıştım vizemi, diğer konsolosluklarda ufak tefek değişiklikler olabilir.

Herkese kolay gelsin…

merhaba..benim kafama takılan taahhütnamedeki minimum....euro kısmı.okuldan gelen hibeyi çıkarım eksik kalan 143 euroluk kısmımı karşılayacağını taahhüt ediyor ebeveyn?yani aylık minimum 143 euro
mu diyecek..yoksa nedir?Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Almanya'nın Hangi Şehrine gidiyorsunuz ? Musti_06 356 328,808 08-01-2018 02:39 AM
Son Mesaj: kerem.guner
  almanya vizesi uzatma acil yardım ! ifk91 1 486 13-08-2017 09:51 AM
Son Mesaj: ertan2002
  Almanya Staj ve Yardımlaşma Hakkında aygoin_17 1 559 16-07-2017 04:45 PM
Son Mesaj: omerfe
  Almanya Erasmus staj vizesi kaç günde çıkar ve banka hesap cüzdani Sevinctommy 2 1,652 12-06-2017 12:08 PM
Son Mesaj: aygoin_17
  Almanya Köln Vize Uzatma Acil Yardım Lütfen johngokhce 0 573 13-02-2017 02:49 PM
Son Mesaj: johngokhce
  ALMANYA da Bonn a giden birileri aranıyor!!! cagil 7 9,188 17-01-2017 02:24 AM
Son Mesaj: egenc
  Almanya'da yaşam, masraflar ve destek aygoin_17 7 3,068 17-01-2017 02:23 AM
Son Mesaj: egenc
  ACIL ALMANYA PARA ÇEKME Merveekaraa 2 926 06-01-2017 10:38 AM
Son Mesaj: cihatnet
  Almanya ya mutlaka götürülmesi gereken şeyler Bncnr 0 987 01-12-2016 10:10 PM
Son Mesaj: Bncnr
  ALMANYA'DA ERASMUS STAJI ezgiates 2 1,347 26-11-2016 04:50 PM
Son Mesaj: ezgiates

Forum Atla: