Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hradec kralove universitesine gelmeyin !
06-10-2012, 03:39 PM
Hradec kralove universitesine gelmeyin !
Merhaba arkadaslar baslikta da soyledigim gibi bu universiteyi kesinlikle tercih etmeyin cunku yurtlari cok kotu su an alti kisi 1 odada mutfak banyo ortak sekilde kaliyoruz bina cok eski herkesin kendi kullanimina ait bir giysi dolabi yok tuvaletlerde taheret muslugu bile yok evet yanlis duymadiniz cekler taharet almadan yasiyorlar pislik icinde. Sehiri gezdigimde buyuk hayal kirikligina ugradim hic bi numarasi yok 2 tane gece kulubu var orda takiliyor ogrenciler onlarda beklentilerin altinda gozlemledigim tek sey alkolun ucuz olmasi ornegin bir litre bira 2.5 - 3 lira civari ama sirf alkol uciz diyede ulke secilmez. Ayrica hava cok kapali sonbahar olmasina ragmen cok soguk bunlari yazmamin nedeni ulkemize gelen erasmus ogrencileri cok guzel yurtlarda apartlarda kalirken bUrada sartlarin cok zor olmasi ve hakkaniyetsizlik. Pahalilik acisandan da kesinlikle turkiyeden uuz bir ulke degil bunu rahat soyleyebilirim. Ayrica ulkemizde erasmus ogrencileri sinava bile girmezken (kendi universitem adina konusuyorum ) bizi burada projeyle falan ugrastiriyorlar yani gezeyim Okula gitmeyim gibi bir durum simdilik mumkun degil. Lafin ozu ben yandim siz yanmayin

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06-10-2012, 09:30 PM
RE: Hradec kralove universitesine gelmeyin !
Tuvaletlerde taharet musluğu tabiki olmaz, Türkiye mi sandın orayı? Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-10-2012, 12:18 AM
Turkiyede ki sartlari bekleseydim alaturka tuvalet isterdim Smile eminim bu mesele bir cok kisi icin onemlidir

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-10-2012, 12:34 AM
(07-10-2012 12:18 AM)Alig Yazılan:  Turkiyede ki sartlari bekleseydim alaturka tuvalet isterdim Smile eminim bu mesele bir cok kisi icin onemlidir

avrupanın hiçbir yerinde o taharet musluğunu bulamazsın ki hepsi pislik içinde yaşıyor birtek çekler değil

belçikadayım ben de her halta domuz bişeysi koymalarına ifrit oluyorum aklınıza gelmeyecek ürünlerde bile var nasıl bir aşksa o pis hayvana besledikleri onsuz yapamıyorlar

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-10-2012, 03:36 AM
Giysi dolabını , yurdun imkanlarını, odadaki tipleri ya da şehrin barlarını vs. eleştirmene bişey diyemem, bazen sürprizlerle karşılaşabiliyor herkes erasmus konusunda ( özellikle önceden oraya gitmiş üst dönemdekileriyle ya da tecrübeli kişilerle konuşmayıp, araştırmayanlar ) böyle sıkıntılar yaşayabiliyor. Olağandır, belki alışılır, belki de kişiyi yıpratır ama;

Abi daha fazla ciddi yazamıcam sen ciddi ciddi taharet musluğu mu bekledin Çek Cumhuriyeti'nde Big Grin Big Grin
Neye dayanarak? Hiç mi sormadın ya çevrende giden ne bileyim bir kişi de mi olmadı ? Taharet musluğu olan Avrupa ülkesi yok zaten , olmasını beklemen de müthiş güldürdü beni. Bak diğer yaşadığın zorluklar eyvallah, ben de mesela yurt çıkmadı ev bulucam diye canım çıktı buraya gelmeden ama 3 ay araştırdım. Düşünüyorum da şimdi dert ettiğin şu "ufak" detay harbiden ben gibi bir çok kişiyi gülümsetmiştir yani.

Adamlar sana sınav yapmamış , ders için proje vermiş yakınıyorsun yahu. İrlanda'ya giden arkadaşım vardı her dersten devam zorunluluğu + İngilizce sınava girme durumuyla yüzleşti, dönünce de gayet mutluydu ki İrlanda Schengen ülkesi değil, kız sadece Fransa'ya vize alıp 1 senede bir kere gezme şansına nail oldu sen kadar yakınmadı. ( Normal değil de yeşil pasaportu olsa çatır çatır gezicekti mesela, o da yoktu.)

Sen şimdi şanssız olduğun şeyin "taharetlenme" olduğu konusunu otur bir daha düşün. Yurt için de ev bakın çevrende biraz, ben bile gelmeden internetten buldum Almanya için. Hazır yaşayacağın şehirdeyken bulmak daha da kolay olacaktır.

Erasmus böyle işte abi , türlü insanla tanışıyosun Big Grin

Erasmus-Fachhochschule Düsseldorf (2012-2013) Cool
Interrail -2013 Summer
Traveled during Erasmus / Interrail : Austria, Belgium, Croatia, Czech Republic, France, Germany, Hungary, Italy, Netherlands, Poland, Portugal, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain Cool
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  hradec kralove bahar dönemi batıkann 1 5,465 19-11-2020 09:28 PM
Son Mesaj: mrosy2155
Lightbulb Hradec Kralove - 2019/2020 hradeckralove 11 22,120 25-09-2019 04:49 PM
Son Mesaj: ArifCan
  2016/17 Hradec Kralove Bahar Dönemi whoisthis 2 4,664 25-11-2016 09:50 AM
Son Mesaj: whoisthis
Thumbs Up Hradec Kralove - Çek Cumhuriyeti kagan 30 50,749 31-03-2016 06:11 PM
Son Mesaj: erasmus01
  2014-2015 HRADEC KRALOVE YOLCULARI keosea 1 4,152 21-03-2016 01:22 PM
Son Mesaj: ommemo
  Hradec Kralove 2015-2016 Gidecekler Toplanalım! Lovee 6 8,441 21-03-2016 01:14 PM
Son Mesaj: ommemo
  HRADEC KRALOVE GİDECEK VAR MII??? Sevgiii 1 3,420 04-10-2015 12:44 AM
Son Mesaj: Tenha
Heart Hradec Kralove mi, Jan Evangelista Purkyne mı? Tenha 0 2,917 25-03-2015 09:33 PM
Son Mesaj: Tenha
  masarykiana universitesine gitmis veya gidecek olanlar? sengulsah3356@gmail.com 0 2,280 15-03-2015 09:35 AM
Son Mesaj: sengulsah3356@gmail.com
  University of Hradec Kralow, Klaipeda University sizce hangisi? ilkererr 2 4,281 25-04-2014 04:55 PM
Son Mesaj: ilkererr

Forum Atla: