Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yaz kursu kredisi kullanımı { yardım ]
11-10-2009, 04:18 AM (Bu Mesaj 11-10-2009 04:31 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : cor-de-rosa.)
RE: Yaz kursu kredisi kullanımı { yardım ]
Kusura bakma nete giremedim görmedim.

ikinci sorundan başlayayım. evet kabul edilmiş sayılıyor.Üniversitem diyor ki Türkiyedeki kredi sayısını erasmus yaptığın yerde kurtarırsan yani Türkiye ile eşit sayıda ya da Türkiye dekinden fazla alırsan kabul edilir.

learning agreement ı biliyorsun Türkiyedeyken hazırladık ama o tamamen formaliteden,asıl iş erasmus yaptığın yerde oluyor eğer ki değiştirmek istediğin eklemek ya da çıkarmak istediğin ders varsa bunları learning agreement a yazman gerekiyor ve erasmus yaptığın ülkeye vermen gerekiyor. ya da onlardan yardm istersen yardımcı hocandan falan ayarlarlar.ama değiştirmek istediğin birşey yoksa ne güzel kalsın birşey yapmıyorsun.

ben Türkiye de hazırladım ama portekizde coimbra da inşaat mühendisliğinde erasmus yapıyorum ve çok sıkıyorlar hocaların bi çoğu ingilizce bilmiyor ya da yardımcı olmaya yanaşmıyor o yüzden nerdeyse learning agreement ı sil baştan yaptım hala da değişme ihtimali var 3.haftaya gireceğim eilc hariç ama hala ders seçmek için uğraşıyorum onların yüzünden.ders listen kesinleşnce bu işi hallet sen de.çünkü biz öyle yaptık arkadaşlarım da uğraşıyor onu ayarlayabilmek için yani dönünce olmuyor.

şu eilc kredisi de mesela bizim 6 kredi,learning agreementta ikinci sayfada o eklenilecek çıkarılacak dersler bölümü var eilc nin açılımını yaz erasmus intensive language course kredisini yaz onay kutusunda added i işaretle tamam bu kadar.onu curso de lingua olarak yazan da oldu.dolayısıyla kredi artacak hangi dersi listeden çıkarmak istiyorsan onu da deleted da işaretle.bnm yanımda yedek learning agreement yoktu söyledim buraya,mail adresime yolladılar üzernde değiştirme yapıp geri gönderdm Türkiyedeki hocalarm bu listeyi kabul ediyor dedim.öyle işte Türkiyedeki üniiversiteme de sormuştm kabul eder misiniz die çünkü çok alakasız bi dersle eşleştrmiştm onlar da zor durumda kaldığım için kabul etti birkaç arkadaşm daha ekleyecek hocalarıyla görüşüyor.

umarım hallolur hiç olmmadı dedğim gibi erasmus yaptığın yerde koordinatörüne git o doldursn listeyi.bzm daha sertifika gelmedi ama sınavı geçtnz alabilirsnz dediler gelmesini bekliyrz.not olarak da ona göre değerlendirirler.eşleştrdğn dersten geçersn.

biraz geç oldu ama umarm açıklayıcı yazmışımdır...
bu arada o 11 kredi eilc ten mi geldi.... vayy ne güzel... atıyorum bi ders 5 kredi bi ders 6 kredi ikisiyle bu dersi eşleştirip 2 dersten geçersin... biz de öyle,umarm Türkiyeden seninkini de kabul ederler de halledersn... tamamen Türkiye ye bağlı...bence hiç durmadan mail at tabi atmadıysan eğer,alman gereken ders sayısı azalır.ya ben ingilizce olsa neyse de derslerm de sınavlarım da portekzce ve 7 dersm var ders azalsa diye bakıyorum ondan çok şanslı geldn birden bana:)umarm hallolur..

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  DERSLERDEN KALMAK ACİL YARDIM bubu01 0 2,216 07-01-2023 01:23 PM
Son Mesaj: bubu01
  ONAY BELGESİ ACİL YARDIM! enes13mes 1 3,958 16-02-2019 11:48 AM
Son Mesaj: ertan2002
  eğitim fakültesi erasmus yardım! özgecan.1 1 3,874 13-01-2019 06:12 PM
  Staj Sigorta Yardım laesselamınvessa 3 5,328 10-07-2018 08:40 AM
  Erasmus yaparken Türkiyeye dönmek YARDIM ! parjoment 1 5,234 21-08-2017 07:32 PM
Son Mesaj: Maceraci
  ACİL YARDIM!! Sınavlara girmeden erken dönmek plndlrclk 0 4,024 08-06-2017 08:19 PM
Son Mesaj: plndlrclk
  During The Mobility Kısmı İçin Yardım Edecek Bir Arkadaş? caga_89 0 3,751 05-03-2017 02:39 PM
Son Mesaj: caga_89
  Kredi Kartı Kullanımı abidin 10 48,659 30-12-2016 04:46 PM
Son Mesaj: Camiryun
  The Hague University/Hollanda Evraklar hk. Yardım cpinar 1 3,288 20-11-2016 10:26 AM
  Derslerim eşleşmiyor arkadaşlar yardım lütfen. mmarsiss 5 7,186 07-09-2016 03:44 PM
Son Mesaj: suigeneris

Forum Atla: