Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Erasmus Filmi L'auberge espagnole
24-10-2009, 08:14 PM (Bu Mesaj 24-10-2009 08:33 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : MaTaDoR.)
Bir Erasmus Filmi L'auberge espagnole
[Resim: 2667-1.jpg]

Ben izledim gayet güzel Barcelona da erasmus yapan bi genc işte çat pat spanish konuşuyor garibim benim gibi.
Herşeye Sİ sis si si ... diyor :
Bir replik:
Ev bakmaya gidiyor ispanyada ev sahibi 50.000 diyor bizim elemanda Si si si diyor yine
Kadın emin misin diyor ev satılık ona göre bizim ki yine Sİ Sİ Sİ Sİ Big Grin

The Spanish Apartment (İspanyol Pansiyonu) 2002 yılında ilk olarak seyirciyle buluşmuş ve biz Erasmuscuları konu alıyor. Eğer Erasmus öğrencisi iseniz, ya da olmayı düşünüyorsanız bu film kaçırılmamalı. Konusunu kısaca alıntı olarak vereyim:

Şaşırtıcı, nükteli, komik ve insanı tümüyle içine çeken bu tasasız film, az bilinen bir gerçeği ele alıyor: yabancı bir ülkede okuyan öğrencilerin yaşamlarını (bizleri ele alıyor yani). Xavier Paris’te ekonomi okuyan bir öğrencidir. Babasının bir tanıdığı ona mezun olduktan sonra Maliye Bakanlığı’nda iş vereceğine söz vermiştir; ancak bir koşulu vardır: Xavier İspanyolca öğrenecektir. Erasmus programının yardımıyla, Xavier annesi ve sevgilisiyle vedalaşarak Barcelona’ya uçar. Önceleri kalacak yer bulmakta zorluk çeker, sonunda herbiri Avrupa’nın farklı bir köşesinden gelen yedi öğrencinin kaldığı bir daireye yerleşir. Yeni arkadaşlar, yeni deneyimler, farklı uluslardan bu genç insanların karmaşık ama yine de uyumlu birlikteliği, bambaşka gelenek görenekler ve yönelimler; tüm bunlar Xavier’ye erkekliğe geçişinde çok şey öğretir (ben bunu erkekliğe geçiş olarak tanımlamaktansa, tamamen olgunlaşma demek daha doğru olur). Şimdiye kadar yaşamında değişmez olarak kabul ettiği, aşk da dahil tüm değerler sarsıntıya uğrar; Xavier artık kendisini bile tanıyamamaktadır…

Filmin kısaca konusu bu. Son satırlara doğru eğer Erasmus yapmış bir öğrenciyseniz ne demek istendiğini çok güzel anlayacaksınızdır. Bu nedenle ki bu filmi Erasmuscular izlemeli, en azından kendilerini nelerin beklediğini merak eden gelecek Erasmuscular izlemeli.

Filmin ingilizce tanımı olayı tamamen özetliyor:
They came from Paris, Rome, London and Berlin to... l'Auberge Espagnole ...where a year can change a lifetime.

Erasmus gerçekten insanın hayat tarzını değiştiren bir yer, aklını başına getiren bir yer, değerlerinizi sarsıntıya uğratan bir yer. Ama bu sarsıntı kötü yönde değil tam aksine iyi yönde...
Filmin fragmanını vermeden olmaz:
Fragman

Muchas Gracias

[Resim: thanksk.gif]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-10-2009, 08:40 PM
RE: Bir Erasmus Filmi L'auberge espagnole
50 kere izledim, bazen sıkılınca yine açıyorum..barcelonaya gelmeden önce ilk izlemiştim bazı detaylara hiç dikkat etmemişim..şimdi geldikten sonra tekrar izleyince çok daha farklı algıladım filmi..bizzat yaşadığım şeyler çıktı karşıma..
çok daha güzel olabilirdi film ama yine izlemeye değer..çok fazla eğlence beklemeyin 'euro trip' gibi Wink

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
24-10-2009, 11:23 PM
ya herkes çok metedio bu filmi erasmus yapmak istiosan seyret diye. erasmus yaptık hala izleyemedik Smile

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25-10-2009, 12:21 AM
vay anasını ya inanamıyorum kendime. lise 2'de bu filmi ilk izlemiştim, üniversiteyi kazanırsam ispanya'da erasmus yapacağım diye kendime söz vermiştim. şu an erasmusum. yıllar ne çabuk geçmiş. filmdeki senaryolar aynen başıma geliyor. Smile forza erasmus!!!

Technica impendi nationi
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27-10-2009, 02:45 AM
indiriorum şimdi Smile ne cahilim ilk defa burda duydum bu filmi Smile ingilizce tanımlamadaki şu cümleye bayıldım : where a year can change a lifetime ...

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  2. Erasmus pamuk234 0 538 13-02-2024 10:00 PM
Son Mesaj: pamuk234
  Erasmus Tüm Derslerden Kalmak svrlrahmet 1 940 10-01-2024 10:34 PM
Son Mesaj: Firosh
  yüksek lisans erasmus aysegulc 0 410 11-12-2023 12:41 PM
Son Mesaj: aysegulc
  Lisansüstünde Erasmus coğrafyadoktora 1 3,622 31-05-2023 11:15 AM