Derecelendir
  • 1 Oylar - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erasmusa öğrenci göndermek istmiyorlar.
04-06-2013, 08:05 PM (Bu Mesaj 04-06-2013 08:16 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : whister1.)
Erasmusa öğrenci göndermek istmiyorlar.
arkadaşlar hitit üniversitesinde okuyorum. bugun mülakata gittim almadılar bile olayı bi anlatayım.
erasmus olacağını duydum 2 aylık baya sağlam bi hazırlık yaptım b2 ye kadar konuları bitirdim özel ders kurs derken dersi falan bıraktım ona hazırlandım bende takıntı var birşeye takarsam üstüne aşırı düşerim ve genel olarak çok iyidim.
sonra başvurlar başladı başvurduk 2.2 üstü başvurur diyordu başvurduk sonra bir anda 2.5 çektiler bizim fakültede toplam 2.5 üstü her sınıfta 3 4 kişi var saten makna okuyorum sınıf birincisiyim 3.31 ort var tüm sınıflarda %10 giren bile 2 3 kişi o derece. öğrencide az toplam 1000 kişi falan vardır makina kimya gıda mühendisliğinde başvuru az oldu makinada kontejyan 6 romanya 4 polonya vardı. başvuru 7 kişiydi. dersleri saymak sorun diye gitmek istemedi bazıları 2.5 geçemde çok az olunca 7 kişi olduk . 2. 2 den 2.5 çıkardıkları yetmez gibi hazırlık olmayan ingilizce dersleri bile beginnerla başlayan fakültemde üds kpds tarzı sorular çıktı çok zordu. aşırı zorlayıcı sorular vardı gramer bile sıkıntı geldi baya. sonra bugun mülakata gittik 2 kişiyi içeri aldılar sonra onlar çıkınca diğerleri gitsin mülakata bile girseniz 60 barajını geçemiyorsunuz deyip yolladılar imza falan almışlardı ilk başta neden göndermek istemiyorlar yani koca fakültede toplam 50 kontejyan var 2kişi gidiyor .

birde birşey sormak istiyorum ben barajı geçemedim ya hibesiz gidebilir miyim? onların verceği parada falanda gözüm yok amacım dil geliştirmek saten
ben hazırlanırken ktü deu falan bazı üniversitelerin çözdüm sorularını onda bile en azından yapıyordum yarısından fazlasını bizimki çok farklıydı böyle aşırı bilgi gerektiren bir sınav tarzıydı ince ayrıntılar vardı türkçe vermiş ingilizcesini istemiş hepsi aynı anlam birebir nerdeyse soru hazırlamak zor geldide bir yerin sorularını mı kullandılar dicemde işleri ne adamlara dedim örnek geçen yılın sorularını neden yayınlamıyorsunuz keyfimin kahyasımısın dedi ters ters duruyor yılda 10 öğrencinin işi düşmüyordur yatıyorlar paso öğrencide göndermıyorlar anlaşma falan öğrencilere diyorlar araştırın bulun ayarlayın hocanızdan yardım isteyin falan diye.çok istiyordum gitmek olmadı seneye çok daha iyi hazırlancam yazın kursa gitcem gelincede tekrar çoruma kpds tarzı bir kursa gidecem sinir ettiler böyle hayati bir konuda insanları enayi yerine koyuyorlar. birde her blümde hocalar var erasmus danışmanı genel koordinatörler var dünya 15 20 tane bu işle uğraşan var giden öğrenci sadece 2 yaa saçma değilmi arkadaşlar

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-06-2013, 09:12 PM
RE: Erasmusa öğrenci göndermek istmiyorlar.
Bizde 3 kişilik kontenjan vardi başvurduk 50 barajını 3 kişi geçti onlar yerleşti sonra 5 kişilik yeni anlaşmalar geldi ben sınavdan 48 de kalmıştım o 5 kişilik yere 43 le 49 arası alanları yerleştirdiler ben şuan işlemlerimi tamamladım . 7 kişilik kontenjan var sa 2 kişi gidiyorsa geri kalan 5 kişilik yere de göndermeleri lazım yani

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-06-2013, 09:23 PM
sınavın zorluğunu okul belirliyor bizde de gramer falan çıkmadı genelde birebir çeviri paragrafta anlam bütünlüğünü bozan cümle falan isteniyor fakat kontenjan çok az aslında zamanı geçmese dilekçe yaz derdim gitmek isteyen öğrenciye çözüm buluyorlar

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-06-2013, 09:43 PM
ya kontejyan var hibede varmış hibe sorunumuz yok demişlerdi son anda 2.2 barajını 2.5 çıkardılar 10 kişilik kontejyana 1 kişi gitti 2 değil toplam 50 kişilik falandı kontejyan tüm mühendislere ordan 2 kişi kaldı işte. işin içinde bence farklı şeyler var çünkü göndermemk için yapıldığını düşşünüyorum çorumdaki hitit üniversitesinin hiç bir hazırlığı olmamakla birlikte gösterilen ingilizce mühendislikte oxfordun elementrysi sayılar falan vardı ben tamam çok düşükler gitsin demiyorum ama en azından ben 9 eylül üniversitesinde gördüm daha önce orda okudum sonra lisede gördüm yıllarca almanyada kursa gitmek için ingilizce şartı vardı aylarca kursa gittim çorumda kursa gidiyordum hemde özel ders aldım ve kazanamamak çok koydu emek vermiştim 2 aydır evden çıkmadım tüm konular ıbitirdim sorular çözdüm tamam çok iyi değilim ama en azından geliştirmek için gitmek istedim ben ortamamız az olsa ingilizcemiz çok kötü olsa tamam. sınavda ortalama şartı koyuyor saten bizim fakültede sayılı hocalar not vermiyorlar ilk dönem mattan 2 kişi geçti bizim sınıfta bende onlardan biriydim ortamam 3.31 yani neden 2.2 den başvuru alıp sonradan bir kararla 2.5 çektiler sınava girenlerin açıklandığında öğrendık bunu ertesi gün sınava girdik ve sınavda çok ağır bir sınavda bilerek gndermek istemiyorlar ben bunu anlıyorum.

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04-06-2013, 10:29 PM (Bu Mesaj 04-06-2013 10:34 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Burbeyaz.)
Arkadaşım merhabalar.Bende Hitit üniversite öğrencisiyim.Geçen sene Erasmusundan faydalandım ve bu senede Erasmus stajından faydalanıcam.Sorularını cevaplamak istiyorum bunu bildirerek.
Erasmus öğrenciyi göndermeme değil gönderme taraftarı bir programdır.Ben düz lise çıkışlı bir öğrenciyim ve 2. ye faydalanıyorum staj faaliyeti olarak.Mülakata bile almadılar diyorsun.Ama senin o mülakata girebilmek için önce 60 barajını gecmen gerekiyor.Ortalama konusuna birşey diyemiyorum.Soru standartları belli ve her üniversite için aynı düzeydedir.Üniversitemizde ingilizce eğitim olmaması veya hazırlık olmaması bu durumu değiştirmeye yetmiyor.Ben 2 defa girdim o sınava ve farklı cıkacağınıda zannetmiyorum cünkü soruların hepsi gercekten bi erasmus öğrencisinin kendini orda ifade edebilirliğini gösterecek düzeyde sorular.Ve cevaplandırmalar bir kişi değil bir ekip tarafından kontrol edildiği için bi ard niyet olacağını zannetmiyorum.Erasmusu bu kadar benimseyici olman cok güzel birşey.Ama Erasmus sınavını gecebilmek için düzeyden cok kelime bilginin cok fazla olması gerekiyor.Cünkü sınav kelime düzeyini ölçüyor.Dilerim önümüzdeki dönemlerde bu konuyada biraz yüklenebilir ve hayalini gerçekleştirebilirsin
Arkadaşım merhabalar.Bende Hitit üniversite öğrencisiyim.Geçen sene Erasmusundan faydalandım ve bu senede Erasmus stajından faydalanıcam.Sorularını cevaplamak istiyorum bunu bildirerek.
Erasmus öğrenciyi göndermeme değil gönderme taraftarı bir programdır.Ben düz lise çıkışlı bir öğrenciyim ve 2. ye faydalanıyorum staj faaliyeti olarak.Mülakata bile almadılar diyorsun.Ama senin o mülakata girebilmek için önce 60 barajını gecmen gerekiyor.Ortalama konusuna birşey diyemiyorum.Soru standartları belli ve her üniversite için aynı düzeydedir.Üniversitemizde ingilizce eğitim olmaması veya hazırlık olmaması bu durumu değiştirmeye yetmiyor.Ben 2 defa girdim o sınava ve farklı cıkacağınıda zannetmiyorum cünkü soruların hepsi gercekten bi erasmus öğrencisinin kendini orda ifade edebilirliğini gösterecek düzeyde sorular.Ve cevaplandırmalar bir kişi değil bir ekip tarafından kontrol edildiği için bi ard niyet olacağını zannetmiyorum.Erasmusu bu kadar benimseyici olman cok güzel birşey.Ama Erasmus sınavını gecebilmek için düzeyden cok kelime bilginin cok fazla olması gerekiyor.Cünkü sınav kelime düzeyini ölçüyor.Dilerim önümüzdeki dönemlerde bu konuyada biraz yüklenebilir ve hayalini gerçekleştirebilirsin
Ve şuda var kalan kontenjanlar yanmıyor.2. dönem acılan sınavda o kontenjanlar kullanılıyor.Acılan kontenjanlardan kalan kişi sayısının hibesi ulusal ajans a geri iade ediliyor.Üniversite hesabında kalmıyor

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Görüntüleyenler: Son Mesaj
  Erasmusa gitmemi engeller mi ? Smiths907 4 4,364 02-05-2017 09:17 PM
Son Mesaj: Smiths907
  Erasmusa 2.senede gitmek !!!!! Deadwood 1 3,230 30-12-2016 07:58 PM
Son Mesaj: ertan2002
  Başvuru Belgelerini Postayla Göndermek brkygrkne 0 2,292 17-05-2016 08:36 PM
Son Mesaj: brkygrkne
  Erasmusa gidebiliyor muyum ? lordoski 12 13,545 02-04-2016 05:44 PM
Son Mesaj: theyuco
  Erasmusa ne zaman katılabilirim acil yardim!!!! beratsrkya 5 7,700 16-04-2015 10:04 PM
Son Mesaj: beratsrkya
  Erasmusa hazırlananlar/ingilizce çalışanlar erasmusumm 0 2,729 28-02-2015 12:48 AM
Son Mesaj: erasmusumm
  Erasmusa gidenler konuya girin lütfen erasmusumm 2 4,284 27-02-2015 11:06 PM
Son Mesaj: SeSSiZLiK
  Ekonometri bölümü erasmusa başka bölüm üzerindenmi gidiyo ? erasmusumm 0 2,757 16-02-2015 02:00 PM
Son Mesaj: erasmusumm
  MEMUR ERASMUSA GİDEBİLİR Mİ? erosafca21 1 5,970 06-02-2015 10:38 PM
Son Mesaj: ocean_ocean
Exclamation 2014 Yılı Erasmus+ Yükseköğretimde Öğrenci Hareketliliği Başvuru Sonuçları SeSSiZLiK 0 3,650 25-07-2014 08:15 PM
Son Mesaj: SeSSiZLiK

Forum Atla: