Erasmus Forum
Almanya Erasmus Vize Süresi (Hibesiz) ACİL - Yazdırılabilir Sürüm

+- Erasmus Forum (http://www.erasmusum.com)
+-- Forum: Ülkeler (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Almanya (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Konu: Almanya Erasmus Vize Süresi (Hibesiz) ACİL (/showthread.php?tid=16175)

Almanya Erasmus Vize Süresi (Hibesiz) ACİL - lolonezkoy - 27-08-2018 02:02 AM

Merhaba arkadaslar,

12.07.2018’den beri istanbul’daki almanya konsoloslugundan ulusal vizemin sonucunu bekliyorum. Konsolosluktan hicbir cevap alamiyorum ve ek olarak dilekce ile 3 eylul’de ucusum oldugunu belirttim. 1 HAFTA KALDIISad Hala bir cevap yok ve bir cok kisi almanyanin son iki uc gunde vizeyi verdigini soyluyor.

Hibesiz basvuran arkadaslarin ne kadar surede sonuclaniyor basvurusu? Ve siz bu durumda ne yapmami onerirsiniz???

YEŞİL PASAPORTLUYUMM
Son olarak pasaportumu vizem sonuclanmadan da geri isteme hakkim var mi? Alabilen arkadas oldu mu ? Cok az sure kaldi ve vize kesinlesmeden hicbi isimi halledemiyorum helppppp plss

RE: Almanya Erasmus Vize Süresi (Hibesiz) ACİL - thefword - 27-08-2018 10:41 AM

aynı durumdayım ben de araya bayram vs girdiğinden dolayı mıdır bilmiyorum da 1 haftadan az süre kaldı ve herhangi bir gelişme yok

RE: Almanya Erasmus Vize Süresi (Hibesiz) ACİL - lolonezkoy - 27-08-2018 10:57 AM

cok can sikici bir surec gercekten, bir muhatap bulamiyoruz. dedigim gibi bir cok arkadasima son gun gelmis hep vizesi. ancak ben o stresi alamiycam her seyimi 3 eylul’de girmeye ayarladim o yuzden bugun yesil pasaportumu isteyecegim.